Víkend s doširoka rozevřenou náručí těsně před námi

22. 08. 2019 08:00

Obrázky: 12

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv událostí, Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 566 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Víkend, který je právě před námi, je tak naplněný událostmi, že snad každý z nás by rád ovládal teleportaci či alespoň okoštoval čarodějný lektvar, který by mu umožnil rozdvojit se. Výběr je pro tentokrát tak široký, že si i ten nejvybíravější dozajista vybere!

Sport tedy dnes jen v bodech. Odstartovalo Mistrovství ČR pony drezura a skoky ve středočeských Zduchovicích. Deváté kolo Českého skokového poháru začíná již dnes ve středočeském Ptýrově. A skákat se samozřejmě bude i na několika dalších místech naší republiky.

A to samozřejmě ani zdaleka není všechno. Závody ve vytrvalosti se konají v Zábřehu na Moravě, závody v reiningu proběhnou opět ve Štěnovickém Borku. Finále Zlaté podkovy budou mít jezdci spřežení i všestrannosti v Humpolci. Drezuristé se sejdou v brněnské Panské Líše. Termíny a informace naleznete v Jezdeckém informačním systému ČJF.

Koně v akci - Ve jménu krále

V řadě první bychom vás asi měli pozvat ve dnech 24. a 25. srpna do Pardubic. Shledání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé, a pokud můžete, neměli byste si ho tedy nechat ujít.

Mezinárodní výstava Koně v Akci se na pardubickém dostihovém závodišti uskuteční už po jednadvacáté. A tento ročník bude plný historie. Letos nás totiž čeká téma opravdu majestátní - Ve jménu krále.

Návštěvníci se mohou těšit na výstavu plnou barev, královského majestátu a rytířů. Vrcholem dvoudenního programu bude nedělní vystoupení brněnské divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci, kterou už návštěvníci výstavy znají z minulých let. Letošní ročník je zaměřen na řád templářů a jeho výročí.

V rámci doprovodného programu se uskuteční karneval na koních v dobových kostýmech se soutěží o nejlepší kostýmy ať už jednotlivců nebo celých skupin.

Výběr z programu:

 • šampionát koní plemene hafling v sedlových soutěžích

 • šampionát shetlandských pony

 • výstava velšských pony a kob

 • chladnokrevný program - soutěž v tahu a ovladatelnosti

 • orba otočným a klasickým pluhem

 • parkurové závody minikoní Przechwozd Tour 2019

 • jezdecké hry pro děti

 • večerní program 

 • Více naleznete i na FB stránce události anebo navštivte webové stránky Dostihového spolku.

 

Sportovní šampionát a výstava pro koně plemene hafling

Chovatelé a příznivci plemene hafling mají tento víkend zapsán v seznamu akcí červeným písmem. Český svaz chovatelů haflingů pořádá ve dnech 23. až 25. srpna Sportovní šampionát a výstavu koní plemene hafling. Mistrovství České republiky ve sportovních disciplínách plemene hafling v letošním roce proběhne v rámci Sportovního šampionátu, který se uskuteční při výstavě Koně v akci.

Pokud tedy chcete obdivovat žlutou krásu a výkony haflingů, zbystřete a vyražte do Pardubic! Tato událost si vaši pozornost jistě zaslouží!

 

Letní výstava Welsh Pony a Cob Pardubice 2019

V neděli 25. srpna bude pardubické dostihové závodiště a Koně v akci hostit také druhý ročník Letní výstavy velšských pony a kob. Postupně proběhnou třídy na ruce pro všechny sekce a věkové kategorie velšských koní. Následovat budou speciální výstavní rubriky, kterých se mohou zúčastnit i ostatní M&M plemena.

Pozvání k posuzování přijala paní Tracy Hook z hřebčína Kemysfawr, která je na panelu WPCS pro všechny sekce (A, B, C, D) i podsedlové výstavní třídy.

 

Oblastní přehlídka 3letých klisen, Oblastní přehlídka hříbat ročník 2019, ZZV 3letých klisen

U chovatelských událostí ještě zůstaneme. Zemský hřebčinec Písek bude v pátek 23. srpna dějištěm Oblastní přehlídky tříletých klisen, Oblastní přehlídky hříbat ročníku 2019 a také ZZV tříletých klisen.

 

III. Mistrovství České republiky ve Working Equitation spolku Czech Society for Working Equitation

Pokud v pátek do Písku dorazíte, můžete tam rovnou zůstat! :)

Zemský hřebčinec Písek bude totiž ve dnech 24. a 25. srpna hostit v pořadí již 3. Mistrovství České republiky ve Working Equitation spolku Czech Society for Working Equtiation.

Working Equitation je progresivně se rozvíjející disciplínou jezdeckého sportu a i vy byste tedy měli být u toho! :)

 

 

I. Mezinárodní Jestřebické závody v Team Ropingu

Již dnes, 22. srpna, můžete vyrazit do středočeských Jestřebic (Jestřebice 4, 25789 Heřmaničky), kde se rozjíždí 1. Mezinárodní Jestřebické závody v Team Ropingu.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost zhlédnout exkluzivní mezinárodní závody ve westernové disciplíně Team Roping!

 

IV. Dostihový den - Hipodrom Bravantice: Středoevropská cena 2019

Na příznivce klusáckých dostihů čeká v sobotu 24. srpna čtvrté klusácké odpoledne, které proběhne na ostravském Hipodromu Bravantice. Kromě významných dostihů, které odstartují ve 13:00, se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

Program:

 • Středoevropská cena 2019 Moravskoslezského kraje
 • Přípravná Derby-cena
 • Trotteur Francais X.
 • a dalších 7 dostihů, poslední v 17:00

Vstup zdarma.

 

Pink Stampede - růžové kolo Strabag Prorodeo Tour 2019

I tento srpnový víkend je nakloněn příznivcům rodea. Ve dnech 24. až 25. srpna se v Dnešicích bude konat Pink Stampede - růžové kolo Strabag Prorodeo Tour 2019.

Terry Wheatlyová, žena úzce spjatá s vedením americké organizace PRCA, prodělala rakovinu prsu. Toto onemocnění ovlivňuje celý její život – ztratila kvůli němu svou babičku, její matka podstoupila oboustrannou mastektomii a její tehdy dvacetiletá dcera musela podstoupit dvě chirurgické biopsie. Terry Wheatlyová však rakovinu porazila. A rozhodla se pomáhat dál.

Využila svých konexí v organizaci PRCA a zcela proměnila jedno z kol NFR (National Final Rodeo – národní finále americké organizace PRCA). Chtěla, aby se o prevenci a léčbu rakoviny prsu začalo zajímat více lidí a tak pomoci lidem zasaženým rakovinou. Jejím přáním bylo, aby na jedno finálové kolo byli všichni oděni v růžové (růžová barva je po celém světě spojená s bojem proti rakovině prsu) - úplně všichni závodníci své páté finálové kolo odjeli s něčím růžovým. A projekt, nazvaný „Tough enough to wear pink“, tak nabyl na oblíbenosti a slávě.

Organizátoři akce, dle amerického vzoru, tedy vyzývají všechny jezdce, fanoušky a diváky. Přijďte na tento v Evropě zcela ojedinělý závod v růžové - nezáleží na tom, jestli budete v růžové košili, bundě, budete mít růžové doplňky nebo do růžové oblečete svého koně či psa. Důležité je, že pomůžete upozornit na nutnost včasného zjištění onemocnění rakovinou prsu.

Událost úzce spolupracuje se Spolkem Beseda, který poskytuje psychosociální laickou podporu onkologickým pacientům a pacientkám a jejich rodinám i blízkým. Na místě bude k zakoupení mnoho upomínkových předmětů přímo z amerického projektu TETWP, jejichž výtěžek půjde právě Spolku Beseda.

Závody probíhají od 10.00 hodin, Grand Entry (slavnostní zahájení s vlajkami a hymnami) se pak odehrává v sobotu ve 13.00 hodin.

 

Akademické jezdecké umění s Annou Eichinger

Ve dnech 24. až 25. srpna se v Blížkovicích uskuteční další z kurzů Akademického jezdeckého umění S Annou Eichinger.

Kurz bude veden v NJ a AJ a bude tlumočen do českého jazyka.

 

Soustředění s Adélou Neumannovou

Drezurní jezdci se mohou 24. srpna vzdělávat také pod vedením držitelky zlatého a stříbrného výkonnostního odznaku, Adély Neumanové. Akci pořádá AuraRanch ve středočeské Krupé. (Krupá 4, 27009, Krupá)

 

Kurz Extreme Trail s Pavlou Cihlovou

Ve dnech 24. až 25. srpna se můžete vzdělávat také v disciplíně extreme trail, a to pod vedením Pavly Cihlové. Událost se koná v PP Bobří údolí Tršice (okres Olomouc).

Druhý letošní tršický kurz extreme trailu je ideální volbou nejen pro ty, kdo se již kurzu ET zúčastnili, ale je určen všem, které zajímá ET a hledají cestu funkční komunikace se svým koněm. Kurz je vhodný pro koně a osly všech plemen a velikostí, vč. mladých koní, poníků či koní jezdecky nevyužitelných.

Kurz bude sestávat ze dvou částí: V sobotu absolvuje každá dvojice přípravnou lekci bez koně a 2 lekce pod vedením Pavly Cihlové. První lekce s koněm bude probíhat ze země, druhá lekce ze země nebo ze sedla. V neděli bude časově neomezený volný trénink na překážkách s možností konzultace základních pravidel ET s rozhodčím ET závodů (Věra Filipová).

Tréninkové místo PP Bobří údolí Tršice poskytuje základní zázemí a cca 25 překážek pro výcvik extreme trailu ze země i ze sedla.
Kurz opět povede zkušená instruktorka Pavla Cihlová (stáj Ecola, Haklovy Dvory, ČB). Tipy na domácí přípravu před kurzem najdete např. na stránkách www.stajecola.cz.

 • Informace k události naleznete zde.

Koňské slavnosti Vondrov

Pozvat vás můžeme i na Koňské slavnosti Dvůr Vondrov (Hluboká nad Vltavou), které pořádají dne 24. srpna Dámy v sedle.
Připraven je bohatý program.

 

Memoriál generála Custera - bitva s indiány

Dne 24. srpna se ve Všeticích (Všetice 6, 257 44 Netvořice) bude konat akce Memoriál generála Custera - bitva s indiány.

Přijďte si užít celodenní program, při kterém budete svědky manévrů jízdních jednotek generála G. A: Custera, pěšího vojska a bitvy s Indiány u Little Big Hornu! 
Pro děti je připraven bohatý program, mohou si vyzkoušet střelbu z luku, výrobu indiánských čelenek, malování na obličej, jízdu na pony a mnoho dalších aktivit.

 

Mezinárodní agrosalon Země Živitelka 2019

Ve dnech od 22. do 27. srpna otevírá brány výstaviště v Českých Budějovicích každoroční výstavě Země živitelka. Výstava má v letošním roce podtitul Výzvy českého zemědělství.

Mezinárodní agrosalon Země živitelka nabízí nejširší nabídku většiny zemědělských oborů na jednom místě, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat i komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. 

Letošní 46. ročník Země živitelky přináší ale kromě tradiční nabídky i bohatý doprovodný program zaměřený na děti. Malí zemědělci mohou navštívit Velký dětský zemědělský svět, který bude umístěn na začátku areálu u Hlavní brány. Zde bude k vidění např. dětská farma, lesní pedagogika, skákací kombajn, malé modely zemědělských strojů atd... A na co ještě se malé ratolesti mohou těšit? Třeba na dýňobraní, zábavné aktivity na stáncích vystavovatelů, hry a poznávání.

Přejeme vám klidný a úžasně prožitý víkend!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: