Víkend plný významných vrcholů před námi

5. 09. 2019 06:00

Obrázky: 11

Autor: EQCH redakce Foto: Archiv událostí, Gabriela Rotová Rubrika: Počet přečtení: 1019 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Čeká nás Mistrovství ČR chladnokrevných koní, disciplíny Working Equitation i reiningu. Tento týden jsou opět na programu i soutěže spřežení, klusácké i cvalové dostihy. Vrchol sezóny má před sebou také barelový sport. Chybět nebude samozřejmě ani vzdělání. Vyberete si v přepestré nabídce událostí, které přinese nadcházející víkend?

Mistrovství ČR chladnokrevných koní - „Velká pardubická chladnokrevných koní“

Jste ctiteli chladnokrevných koní? Pak tedy zpozorněte! Jezdecká stáj Dolní Jelení se o tomto víkendu stane dějištěm Mistrovství ČR chladnokrevných koní!

Ve dnech 7. a 8. září 2019 se utkají ti nejlepší z celé republiky, kteří se v tomto roce kvalifikovali do finále kombinovaných soutěží chladnokrevných koní.

Jedná se trojkombinaci těchto soutěží:

  • Ovladatelnost koně s kládou. Kočí s koněm/koňmi se zapřaženou kládou absolvuje trať, na níž je hodnocena přesnost a čas.
  • Vozatajská jízda: Kočí s koněm/koňmi ve voze absolvují určenou trať s překážkami na čas (včetně průjezdu vodou).
  • Těžký tah: Kůň/koně táhnou sáně v určené dráze na časový limit s přibývajícím závažím.

Cílem všech těchto disciplin je simulace práce, pro kterou se tito koně narodili a pro kterou jsou i dnes chováni a využíváni.

Sobota od 9.30 je vyhrazena jednospřeží, neděle od 10.00 pak bude věnována dvojspřeží.

 Diváci budou moci v průběhu těchto dvou dní zhlédnout nejen výkony, odhodlání a obratnost těchto koní, ale budou se moci pokochat i okolní krajinou při vyjížďce v připravených kočárech. Bohatý doprovodný program je zaměřený i na děti.
V sobotu večer čeká na všechny taneční zábava. 
Připraveno je i stanové městečko. V pozici diváků tedy můžete s chladnokrevnými koňmi prožít celý víkend! 

 

MČR v reiningu Kozlovice 2019

I královská disciplína westernového sportu, reining, bude mít o tomto víkendu svůj pomyslný vrchol. Ve dnech 7. až 8. září pořádá Paint Western Riding Club Mistrovství ČR v disciplíně reining, a to v severomoravských Kozlovicích.

Reining je velmi dynamická disciplína, v níž rychlost musí být pod dokonalou kontrolou a soulad jezdce a koně stojí v popředí.

Sliding stop, rollback, spiny a přeskoky. To je reining. Chcete zhlédnout to nejlepší, co český reining nabízí? Za excelentními výkony jezdců a koní tedy zamiřte do severomoravských Kozlovic.

 

MČR Working Equitation Královice 2019

Své mistrovství bude mít o tomto víkendu i disciplína Working Equitation. Spolek Working Equitation Česká republika, z.s. pořádá v termínu 6. - 8. 9. 2019 již druhý ročník Mistrovství České republiky. V rámci třídenních závodů se ve středočeských Královicích rozhodne o titulech mistrů WEČR pro rok 2019 v kategorii dětí, juniorů, seniorů a smíšených týmů.

V pátek jsou na programu drezurní testy, kde jezdecké dvojice předvedou předepsanou drezurní úlohu dle úrovně obtížnosti, v níž soutěží („Z“, „L“, „S“ nebo „P“), v doprovodu vlastní hudby.

 

V sobotu absolvují všichni soutěžící se svými koňmi testy ovladatelnosti na workingových překážkách a v neděli pak čekají účastníky v juniorské a seniorské kategorii ještě testy rychlosti.

"Speedy" bývají divácky velmi zajímavé a napínavé jsou vždy až do poslední chvíle. Právě rychlostní testy dokážou zásadně zamíchat kartami ve výsledném celkovém pořadí. O mistrovské tituly se tak bude bojovat doslova do poslední vteřiny jízdy posledního startujícího.

Tradičně bude v sobotu probíhat akce Královické slavnosti a Dožínky a můžete se těšit i na bohatý doprovodný program!

 

Závody spřežení - Memoriál Jiřího Škodného

Na své si i o tomto víkendu mohou přijít opět i příznivci vozatajství. Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá ve dnech 7. a 8. září v Heřmanově Městci kompletní závody spřežení - kterými je tradiční Memoriál Jiřího Škodného.

Přijeďte se podívat ve dnech 7. a 8. září 2019 do Heřmanova Městce, kde v místní Bažantnici Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá závody spřežení – tradiční Memoriál Jiřího Škodného.
Přijedete podpořit své sportovní favority do Heřmanova Městce? V příjemném prostředí přírodního parku místní Bažantnice budou k vidění sportovní výkony jednospřeží, dvojspřeží pony, dvojspřeží i královská disciplína čtyřspřeží.

Začátky soutěží jsou každý den plánovány od 9 hodin.

Memoriál Jiřího Škodného ctí památku zesnulého zaměstnance Národního hřebčína Kladruby nad Labem a jezdce čtyřspřeží, pana Jiřího Škodného. Ten dlouhý čas pracoval přímo v dějišti závodů, coby vedoucí výcvikového střediska v Heřmanově Městci.

Během své sportovní kariéry se účastnil nejen tuzemských závodů spřežení, ale také důležitých zahraničních sportovních výjezdů. Do svého královského čtyřspřeží zapřahal především starokladrubské vraníky, se kterými získal titul Mistra ČR v roce 1996.

Program:

  • Sobota od 9:00 - drezura a překážková jízda spřežení
  • Neděle od 9:00 - maraton a vyhlášení vítězůAkce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

 

IV. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a Evropský den koní

První zářijovou sobotu, tedy 7. září, se uzavře tuzemský seriál kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V pořadí čtvrtá kvalifikace bude tradičně i oslavou Evropského dne koní.

Sobotní mítink tentokrát nabídne devět dostihů, první z nich startuje ve 14 hodin.

Do Ceny města Pardubice – EURO EQUUS – IV. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou je přihlášeno jedenáct koní včetně dvou vítězů Velké pardubické z let minulých – Ribelina a loňského vítěze Tzigane du Berlais.

Vypsáno je ale devět dostihů, tím „přidaným“ je dostih I. kategorie přes proutěné překážky o 150 tisíc korun „140. Bad Harzburger Galopprennwoche“, který je podpořen nejen Nadací pro rozvoj města Pardubic, ale i závodištěm v Bad Harzburgu v Německu. První dostih startuje ve 14:00 hod., samotná kvalifikace v 18:20 hod. V 17:25 hod. začíná přímý přenos na ČT Sport.

Závěrečná kvalifikace je poslední tuzemskou příležitostí splnit podmínky pro start v legendárním dostihu. Letošní 129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou je v dostihovém kalendáři zapsána na neděli 13. října a bude vrcholem Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. K nedělnímu dostihovému dnu totiž patří i sobotní mítink s dostihy i dětským dnem.

V rámci doprovodného programu zářijové kvalifikace se mohou návštěvníci dostihového závodiště, zejména děti, pobavit při oslavách Evropského dne koní. V duchu spolupráce evropské sítě koňských měst EURO EQUUS tu město Pardubice připravilo miniparkur, umělecký workshop, soutěž v házení podkovou a další zábavu.

I v rámci tohoto dostihového odpoledne si budeme hrát s barvami. Po zelené, červené a modré kvalifikaci je tentokrát v kurzu žlutá barva v duchu motta „zazářit v září“.

 

41. Velká cena Prahy CK Martin Tour a 74. J&T Banka ST Leger

I začátek podzimní dostihové sezóny je tady! V neděli 8. září 2019 od 13:00 startuje 41. Velká cena Prahy CK Martin Tour a 74. J&T Banka ST Leger.

Těšit se můžete rovnou na dva hlavní dostihy, kterými bude 41. Velká cena Prahy CK Martin Tour a 74. J&T Banka ST Leger.

Kromě napínavých dostihů a sázek jsou pro vás připraveny pivní slavnosti a bohatý doprovodný program, jehož součástí bude minihorse show, lego herna, nové nafukovací atrakce, nový food truck a další.

 

České klusácké derby

Rovněž klusácký sport bude mít o tomto víkendu svůj vrchol. V sobotu 7. září proběhne na dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli České klusácké derby!. Česká klusácká asociace má na programu nejen Derby hlavního města Prahy (CH), Velkou cenu tříletých(CH), Cenu Labirinta(CH), Grand Prix Trotteur Francais XI., ale i Dostih klusáckých legend.

Podle nejčerstvější informace by mělo být v sobotu 7. září na startu Českého klusáckého derby devět koní. O napínavé výkony tedy jistě nouze nebude!

 

 

Finále NBHA - Barrel race a Pole bending!

I westernové disciplíny Barrel Race a Pole Bending budou finišovat! Na ranči Ježkův mlýn v Hošťce u Roudnice n. Labem odstartuje v sobotu 7. září finále NBHA CZ!

Organizace NBHA CZ byla založena roku 2010. Je členskou asociací IBHF Europe (International Barrel Horse Federation Europe), která spadá pod mezinárodní IBHF sdružující NBHA i všech ostatních kontinentů a WBHA (World Barrel Horse Association). Zároveň je NBHA CZ členskou asociací PRCZA (Prorodeo Czech Association).

 

V rámci NBHA CZ jsou vypisovány tyto disciplíny v kategorii open a youth: Barrel Race a Pole Bending.

  • Kategorie YOUTH - děti a mládež do 15 let (rozhoduje rok narození).

  • Kategorie OPEN - bez rozdílu věku a pohlaví.

  • Kategorie NOVICE - pro začínající jezdce a koně bez rozdílu věku a pohlaví. Startovní dvojice jezdec x kůň smí v této kategorii startovat po dobu 2 let, pokud v minulých letech nestartovali ve třídě Open a nezískali bodové ohodnocení. Finanční odměny ani body se v této třídě nepřidělují.

Co je Barrel race?

Disciplína Barrel race je hlavní rychlostní disciplínou. Vznikla jak jinak než v Americe. Cílem závodu je co nejrychleji objet 3 sudy, které jsou postaveny do trojúhelníku. Je to disciplína hodnocená pouze časem. Pattern (trasa) musí mít tvar trojlístku. Jezdec si ovšem může zvolit, zda pojede jako první sud levý nebo pravý, přičemž musí protnout startovní a poté i cílovou čáru ve vymezeném prostoru. Disciplína se jezdí dvoukolově, přičemž je každé kolo hodnoceno zvlášť. Za shozený sud je no-time v kole.

Co je Pole bending?

Slalom mezi tyčemi, tak by se dal volně přeložit název disciplíny, která je ještě více techničtější než disciplína Barrel race, a proto ne každý barelový kůň jezdí i tyče. Cílem závodu je co nejrychleji projet trasu podél tyčí, dvakrát slalom mezi 6 tyčemi a opět podél tyčí rovně. Je to disciplína hodnocená pouze časem. Stejně jako u barelů si jezdec může zvolit, zda pojede podél tyčí zprava nebo zleva, přičemž musí protnout startovní a poté i cílovou čáru ve vymezeném prostoru. Disciplína se také jede dvoukolově.

Pokud tedy máte pionýrského ducha a milujete rychlostní disciplíny, nasměrujte své kroky do Hošťky u Roudnice nad Labem!

 

Veřejný seminář s Vijou v Penzionu u Kopyta

Chcete mít vztah se svým koněm trochu jiný? Hlubší a harmoničtější? Pak se můžete pokusit posunout svou schopnost porozumět koním na veřejném semináři s Janou Plačkovou, který se koná v penzionu U kopyta v Pavličkách u Doks.

V sobotu i v neděli seminář začíná již v 8:00.

 

 

Veškeré informace a kontakt k přihlášení u pořadatele, kterým je Soňa Procházková. Pokud máte zájem se semináře zúčastnit, volejte na tel.: +420 604105456 nebo pište na mail: ukopyta@seznam.cz

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: