VFU Brno hostí třetí vozatajské kolo Zimního jezdeckého poháru 2018

16. 02. 2018 12:00

Obrázky: 3

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský Rubrika: Spřežení Počet přečtení: 903 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Sportovní hala Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se stane ve dnech 17. a 18. února dějištěm vozatajských závodů zařazených do seriálu Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace 2018. Pro další body si tam jedou letošní favorité.

Zimní jezdecký pohár ČJF v disciplíně spřežení má letos za sebou již dvě kola. K tomu třetímu se sjedou účastníci do Brna, kde se bude závodit po oba víkendové dny.

Sobota 17. února nabídne pět hobby soutěží otevřených pro koně či jezdce bez sportovních licencí. Připravena bude mimo jiné trať určená speciálně pro ženy „Amazonky“ v kategorii jednospřeží, stejně tak například pro mladé jezdce. Program podle aktuálních přehledů startujících přilákal více než třicítku kočárů.

Pozornost fanoušků spřežení se však bude soustředit především na nedělní dění. Odehrají se totiž oficiální soutěže bodované do seriálu Zimního jezdeckého poháru ČJF. Tradičně nepočetnější startovní pole se chystá do klání jednospřeží. Vítězství z předchozího kola, které hostily východočeské Slatiňany, bude obhajovat Michaela Lesáková. Konkurovat jí budou druhý ze slatiňanského mítinku Dominik Brumovský, dále Milan Domes, Vít Vlašic či Markéta Sedlinská.

Na kvalitní sport se mohou návštěvníci brněnské VFU těšit také v klání dvojspřeží. Rovnou s třemi páry dorazí aktuální lídr bodování Petr Vlašic. O nejvyšší pozice však pojede jistě i Josef Hrouda, Petr Myslík, Lubomír Hlavenka nebo Milan Domes, jehož účast v letošní sérii je tak trochu raritou. Závodí totiž ve všech třech pohárových túrách, a tak vedle singlů a párů nebude chybět i v královské kategorii čtyřspřeží. V ní jej doplní opět Josef Hrouda s Petrem Vlašicem, který vede pohárovou tabulku i v této kategorii, takže v Brně bude platit za jednoho z největších favoritů.

Další průběžné prvenství, na kterém má Petr Vlašic zásadní podíl, je nejvyšší příčka v Zimní jezdecké lize. Jde o nový seriálový žebříček, v kterém sbírají body kluby, za něž účastníci startují. Ranč Ladná, kde je členem právě Petr Vlašic, je v suverénním vedení ligy. Navíc za stáj boduje i další z rodinných příslušníků Vít Vlašic a také Michaela Lesáková – úspěšná účastnice soutěží jednospřeží.

Začátek první sobotní soutěže je podle předběžného harmonogramu stanoven na 10. hodinu. Ve stejný čas by se mělo začínat i v neděli soutěží jednospřeží, po níž budou následovat další dvě klání bodovaná do seriálu Zimního jezdeckého poháru.

Více informací najdete na webu www.jezdeckypohar.cz.

Připojené obrázky

Připojené články

11.02. 2018 20:00 Vlašic a Hrouda vládnou zimnímu poháru vozatajů

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: