Veľká kniha o koňoch

Autor: Elwyn Hartley Edwards Ilustroval: Rok vydání: 1992 ISBN: 80-85265-34-4 (1vyd.), 80-88772-06-0 (2.vyd.)

  • 1. vydání:
Z obsahu: Základní charakteristika koně (původ, domestikace, exteriér, chody, odznaky a barva, smysly, chování a komunikace) - Plemena - Vy a váš kůň (od koupě přes ustájení, ošetřování, až po porod a vývoj hříběte) - Kůň a člověk (práce, sporty, hry a také krátké kapitolky o dámském sedle a o zákonech týkajících se koní).
Vzhledem k tematickému rozsahu nejsou kapitoly zpracované příliš podrobně. Knížka má obvyklou grafickou úpravu nakladatelství DK, ale proti české verzi knihy se nám zdá poněkud upravená (k horšímu).
Pokud se chcete o výše uvedených tématech kapitol dozvědět víc, doporučujeme raději Obrazovou encyklopedii koní nebo knihu Já kůň od stejneho vydavatelství.
  • 2. vydanie:
240 stranová kniha v štyroch veľkých častiach ozrejmuje rozdiely medzi jednotlivými plemenami. Na vyše 400 farebných fotografiách predstavuje vynikajúcich zástupcov jednotlivých plemien a súčasne približuje ich život, základné znaky, výkony sfarbenie a celkovú stavbu. Kniha okrem toho obsahuje hodnotné informácie o jednotlivých jazdeckých disciplínách a o všetkých stránkach starostlivosti o koňa.

Překlad: Slovenský překlad: Jarmila Hrabinová

Připojené obrázky

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: