Velká cena Litomyšle pro Jaroslava Jindru

10. 06. 2015 13:00

Obrázky: 17

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 2203 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V nabitém programu čtyřdenních závodů se uskutečnilo celkem sedmnáct parkurových soutěží, které vyvrcholily v neděli odpoledne pátým kolem Českého skokového poháru 2015 – Velkou cenou Litomyšle. Hodnotný sportovní program byl opět doplněn show ukázkami a atrakcemi pro rodiny s dětmi.

Dana Beranová a Mozaika BFinálový den závodů ČSP Velké ceny Litomyšle zahájil parkur stupně „S**“, finále střední túry, které se jelo jako Cena firmy 1. Žďárská plynařská vodařská. Při nádherném počasí se prvním vítězem dne stal Jan Zwinger s klisnou Al Grana reprezentující barvy Stáje Zwinger. Dvojice na druhém místě přijela na Suchou z jezdeckého klubu Opava-Kateřinky – Vladislava Humplíková a Buena Utopia. Radek Šídlo v sedle Zariny HS (Jezdecký klub Prohorses) dokončil na třetím místě. Ceny byly po celý víkend připraveny i pro ošetřovatele vítězného koně. Poukázky poskytla firma Litex.

Amateur tour měla své finále velmi napínavé, jelikož do rozeskakování postoupily hned dvě domácí dvojice z celkových osmi. Jako poslední v rozeskakování odstartovala Dana Beranová s Mozaikou B, domácí jezdkyně, která promyšlenou, ale rychlou jízdou zvítězila. Jezdecká společnost Tarpan měla ve finále zástupkyni, jež dokončila na druhém místě, byla jí Markéta Jarošová s Nubií. Donthová Daniela a Queen Bonny ze Stáje Donthová vystoupila na bedně na třetí místo. Amateur tour dotovaly jezdecké potřeby Mauricio, za něž poukázky předávala Barbora Zajícová.

Sára FinsterleJuniorská soutěž byla zahájena v pravé poledne. Velmi napilno měla domácí reprezentantka Sára Finsterle, jelikož měla v soutěži tři koně a se všemi třemi dokončila čistě. Nakonec jen dvě dvojice dokončily rozeskakování bez chyb, a to právě Sára Finsterle s klisnou Elektra 3 a Barbora Vídeňská s Guffy. Sára ale své vedení udržela a zaslouženě zvítězila, navíc získala i třetí místo, jelikož s Eurydikou dokončila s rychlým časem, ale jednou chybou. Czech Junior Cup zaštiťovala společnost Orlimex.

Velká cena Litomyšle, cena společnosti LB Tech, s podporou Pardubického kraje a Města Litomyšle, se jela na výšce 145 cm. Do finále postupovalo deset nejlepších dvojic, pět z nich nastupovalo s čistým kontem. Následovaly tři dvojice s jednou chybou, jedna s pěti trestnými body a jedna dvojice s dvěma chybami. Jako šestý do finále nastoupil Miloslav Příhoda s Carthpilonem z Jezdeckého klubu Flamengo Sloupno, jehož účast ve Velké ceně byla premiérová. Jeho čas finále stačil na třetí místo konečného pořadí. Hned po Miloslavovi ve finále startovala opavská dvojice, Jiří Hruška v sedle Carethago Z. Soustředěný výkon bez trestných bodů, nikoli však nejlepší čas, jim vynesl druhé místo. Nejzkušenějším jezdcem v boji o nejvyšší příčky byl Jaroslav Jindra a Qentino Donth-M reprezentující Stáj Jindra. Jejich finálový parkur byl bez chyb a s nejlepším časem, zaslouženě tak zvítězili ve Velké ceně Litomyšle 2015. Bramborová pozice díky chybě v základním parkuru náležela Tině Šalkové s Torem 1 (SK Oxer). Na páté pozici dokončil vedoucí jezdec ČSP Marek Klus a Crado von Wichenstein (JK Mustang). Za společnost LB Tech gratuloval nejlepším jezdcům Vilém Šedivý.

Jaroslav Jindra a Quentino Donth - M

VC Litomyšle je u konce, můžete se ale těšit na další akce pořádané na Suché!

Další fotografie najdete v galerii pod článkem, kompletní výsledky na webu Českého skokového poháru.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: