Večerní záchrana ostravského koníčka proběhla pomocí speciální sítě a Bizona

1. 02. 2019 15:00

Obrázky: 7

Autor: por. Mgr. Petr Kůdela Rubrika: Nehody a prevence Zdroj: Požáry.cz Počet přečtení: 596 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dvě ostravské jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK), speciální záchranná síť a hydraulická ruka vyprošťovacího speciálu Bizona se zapojily ve středu 30. 1. 2019 večer v Ostravě-Polance nad Odrou do úspěšné záchrany letité kobylky Hvězdy, která uklouzla na zledovatělém povrchu na okraji silnice a měla na stejném místě strach opět vstát.

Do polanecké Příměstské ulice proto vyjely ve středu v 18 hodin večer dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Přívoz a Zábřeh (odtud vyprošťovací speciál MB Actros Bison).

Hasiči přesunuli během necelé hodiny téměř třicetiletého koně na pole, kde led nebyl, a tam už neměla Hvězda s asistencí majitelky problém vstát. Cestu do nedaleké stáje absolvovala s majitelkou po svých. Z pádu vyvázla bez viditelného zranění.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
 
Článek byl převzat s laskavým svolením ze serveru Požáry.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: