V červenci akce za akcí bez oddechu!

18. 07. 2019 08:00

Obrázky: 10

Autor: EQCH redakce Foto: Gabriela Rotová, archiv EQCH Rubrika: Počet přečtení: 770 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Třetí červencový víkend opět nabídne více než dvě desítky skokových a drezurních závodů... stačí tedy jen zalistovat kalendářem České jezdecké federace a vybrat, kam, kdy a s kým vyrazíte. Ale to rozhodně není vše, co přinese tento víkend!

Pro příznivce parkurového skákání může být pro tentokrát dobrým cílem Hradišťko u Sadské.

Již dnes tam startuje další kolo skokového Kritéria mladých koní a na programu je od pátku až do neděle i Champions Tour, jejímž vrcholem je soutěž stupně T*. Napilno ale budou mít i jezdci všestrannosti v Humpolci, kde proběhne další kvalifikace Zlaté podkovy a v Pardubicích anebo jezdci reiningu, kteří mají své oblastní mistrovství v Kozlovicích. O víkendu se ale chystá do slovenského Šamorína i velký kádr české reprezentace ve vytrvalosti. Vyrazit ovšem můžete i za vzděláním nebo za zábavou! Vyberete si v našich pozvánkách?

 

74. Oaks Holdingu Rabbit

Na své si i tento týden mohou opět přijít i milovníci dostihů. V neděli 21. července od 13:00 se v Karlových Varech, Hipodrom Holoubek, poběží 74. Oaks Holdingu Rabbit! Těšit se můžete na sedm rovinových dostihů a na jeden dostih překážkový.

 

Mistrovství v Letní všestrannosti + OM & VČO

Kromě Humpolce, kde proběhne kvalifikace Zlaté podkovy, můžete za všestranností vyrazit i do Pardubic!

Mistrovství v Letní všestrannosti, zařazené do seriálu Military Tour Pardubice 2019, se uskuteční od 19. do 21. července na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Letní všestrannost bude současně také oblastním mistrovstvím Východočeské oblasti České jezdecké federace, a to hned v několika kategoriích. O titul šampiona se utkají jezdci v kategoriích senioři, mladí jezdci, junioři, děti a také družstva a jezdci na pony. Vypsáno je celkem devět soutěží.

New Generation Horse Show

Majitelé a příznivci plemene appaloosa a paint horse, pozor!

V moderním areálu Královický dvůr se ve dnech 19. až 21. července koná ojedinělá akce - New Generation Horse Show! V rámci ní proběhne dvoubodová třídenní show. Obě plemena změří své síly i v Jackpot třídách, které budou otevřené všem koním.

Do role rozhodčích se postaví Nicolas Perrin, francouzský rozhodčí, který mimo jiné rozhodoval Euroappa 2018 a World Youth ApHC Show. Po boku mu bude spolurozhodovat Maj-Britt Lemay ze Španělska, která má na svém kontě desítky odrozhodovaných show po celé Evropě.

Jedná se tedy o akci, kterou by ctitelé westernových koní neměli minout bez povšimnutí!

 

XXVIII. ročník Memoriálu Jana Branče

Kam vyrazit mají ale i příznivci vozatajství. Nesvačil driving team vás zve do Moravského Krumlova!

Jezdecký klub Moravský Krumlov ve spolupráci s městem Moravský Krumlov a nadací ČEZ pořádají dne 20. 7. 2019 od 11:00 hod. již XXVIII. ročník Memoriálu Jana Branče.

Na programu vozatajských závodů budou soutěže dvojspřeží pony, jedno a dvojspřeží velkých koní a ukázka jízdy čtyřspřeží.

Akce proběhne v areálu Střelnice v Moravském Krumlově.

 

Kurz extreme trail s Pavlou Cihlářovou

O tomto víkendu se můžete vzdělávat a rozvíjet s Pavlou Cihlářovou v disciplíně extreme trail. Kurz se koná 20. července v areálu Ranch Rybárna.

Pro pokročilé je na dopoledne připraven samostatný trénink v parku, odpoledne je na programu soukromá lekce se zaměřením na řešení konkrétních situací (např. oprava z dopolední části nebo vyšší úroveň prvků, ...). Pro nováčky a pro ty, co dají přednost klasické verzi kurzu - dopoledne výcvik ze země na jízdárně s jednoduchými překážkami. Odpoledne pak přenesení získaných dovedností na překážky v parku. Prostě co kdo bude potřebovat :)

 

Seminář Working Equitation Rtyně nad Bílinou

Vzdělávat se ale bude možné i v disciplíně Working Equitation.

Ve dnech 20. a 21. července pro vás připravil Jezdecký spolek Rtyně další seminář, který vám umožní seznámit se s disciplínou Working Equitation, a to pod dohledem zkušeného trenéra Břetislava Růžičky, který byl například mistrem ČR ve Working Equitation 2018.

 

Závody Working Equitation Jihočeský kraj

Pokud jste již aktivními jezdci Working Equitation anebo chcete zhlédnout výkony jezdců, pak můžete za workingem vyrazit do jižních Čech, kde se na Farmě Borová, Chvalšiny, konají ve dnech 20. a 21. července závody Working Equitation Jihočeský kraj.


Soutěžit se bude v šesti disciplínách od dětí s vodičem až po nejtěžší třídu P a vypsaná je i bezudidlová disciplína. Pro soutěže OS Z a OS ČBS (BEZ udidla) není nutné být členem WEČR.

 

Klinika s fyzioterapeutkou Yasmin Stuart

Pozvat vás můžeme i na dvoudenní kliniku s Yasmin Stuart - Yasmin Stuart Equine Physiotherapy and Rehabilitation, která se koná ve dnech 20. až 21. července ve Stáji Babice nad Svitavou.
Yasmin Stuart je profesionální fyzioterapeutka, jejíž specializací je rehabilitační trénink koní jak pod sedlem, tak ze země/na ruce.

Na klinice se lektorka zaměří na základní manuální techniky uvolňování povázky, anatomii, dráhy povázky (dle konceptu Anatomy Trains) a v praxi bude vše předvedeno při praktických lekcích na ruce.

Celý kurz bude veden v angličtině a bude tlumočen do češtiny.

 

Workshop - Aktivní a pasivní strečink pro vašeho koně

V obdobném duchu se můžete vzdělávat i na workshopu - Aktivní a pasivní strečink pro vašeho koně, který pořádá Chiropraxe, fyzioterapie a rehabilitace koní - Olga Plachá, EBW.

Věděli jste, že strečink se dělí na aktivní pod sedlem a pasivní, tedy cvičení s vaším koněm ze země? Někomu to může připadat jen jako hra, ale ve skutečnosti je to cesta ke zvýšení rozsahu pohybu, zlepšení ohebnosti, prevence zranění!

Na jednodenním pracovním workshopu si odpoledne ukážete téměř třicet protahovacích a posilovacích cviků ze země, ve skriptech si odnesete návod na cviky ze sedla pro lepší ohebnost a pružnost vašeho koně. Dopoledne se budete věnovat teorii a anatomii, abyste věděli, co kde a proč se protahuje.

  • Akce se koná v sobotu 20. července v Úbislavicích a všechny informace, včetně přihlášek, získáte na FB stránce akce.

 

Rytířská klání a slavnosti...

Je léto, prázdniny, období dovolených... můžete si od koní i trochu odpočinout. A protože ke koním neodmyslitelně patří rytíři a jejich klání, nabídneme vám i pár událostí laděných právě v tomto bojovém duchu.

 

VIII. Oživlý středověk v podhradí

Každoroční festival řemesel na hradě Zlenice proběhne o tomto víkendu, tedy ve dnech 20. a 21. července. Pokud si tedy chcete odpočinout od koní i moderních technologií, vyrazte právě tam!

 

XXI. Dobývání 2019

Na obdobně laděnou akci můžete vyrazit ve dnech 20. a 21. července i do Horního Vítkova v Libereckém kraji. Právě zde se totiž uskuteční XXI. ročník Dobývání!

Těšit se můžete na lučištnický turnaj, hard turnaj, dětskou bitvu (a program pro děti), ukázky řemesel, koně i bitvu a dobývání!

Vše potřebné naleznete na FB stránce události.

 

Rytíři na hradě Klenová

Pozvat vás můžeme i na 10. ročník tradiční akce Rytíři na hradě Klenová, kterou pořádá skupina historického šermu a tance Morgana von Maxberg ve spolupráci s Galerií Klatovy/Klenová pod záštitou plzeňského kraje.


Akce se koná v sobotu 20. července od 13:00.

Jako každý rok nebude chybět středověký jarmark, vojenské ležení, historické tance, dobývání hradu a spoustu šermířských a divadelních vystoupení.

 

 

Den rytířů na zámku Berchtold

V neděli 21. července můžete vyrazit také na Den rytířů, který se koná ve středočeských Kunicích.

V průběhu celého dne se můžete těšit na rytířské souboje, divadelní představení, středověkou hudbu, ukázky středověkých tanců, ale třeba i audienci u knížete Leopolda!

Připraveny jsou také soutěže pro velké i malé:

• Hod kopím
• Jízdní turnaj
• Souboj nad propastí
• Lovení rybiček
• Škola šermu
• Chůdy/ brodění
• Lukostřelba

Závěrem proběhne mezi oběma vojsky i slavná balónková bitva!

 

 

Přejeme vám krásný a pestrobarevný víkend!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: