Úvodní dostihový den v Pardubicích ozdobí velká jména

4. 05. 2018 13:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 1208 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Zimní přestávka je definitivně minulostí. Již 8. května se dostihová sezóna na pardubickém závodišti rozjede naplno. Jedenáctý dostihový den letošní sezóny v České republice je vyhrazen premiéře na pardubickém závodišti, která bude zahájena o hodinu později, než bývalo zvykem v minulém roce, tedy ve 14 hodin. Letos je připraveno do Pardubic devět dostihových dní a hned premiéra slibuje velice zajímavou podívanou.

Největší pozornost přitahuje Cena města PardubicÚvodní cross country Koroka na 4500 metrů. Zde se představí koně, které bychom měli vidět za pět měsíců ve 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Mezi jedenáctkou účastníků najdeme několik velice zajímavých jmen. Ribelino vyhrál Velkou pardubickou v roce 2015, naposled se na dostihové dráze představil v srpnu 2016, kdy obsadil v kvalifikaci čtvrté místo. Od té doby bojoval se zdravotními problémy. Nyní bude v jeho sedle Martin Liška.

O rok později vyhrál Velkou pardubickou Charme Look, který loňský ročník nedokončil. Loni byl v jeho sedle Jan Faltejsek a v samotné Velké pardubické Marek Stromský. Tentokrát svěřence trenérky Martiny Růžičkové povede Marcel Novák, loňský překážkový jezdec-šampion.

Když jsme u návratů, musíme zmínit i Sergeant Thundera. Do České republiky byl dovezen před sezónou 2016. V tom roce se na dráze představil čtyřikrát a všechny starty vyhrál včetně Velké wroclawské před Delight My Fire. Loni zvládl jediný start v Meranu a opět vyhrál. V tréninku Františka Holčáka absolvoval pět startů a všechny vyhrál, proto se můžeme ptát, zda prodlouží svou sérii i při pardubické premiéře?

Výborné výkony podával i Universe of Gracie, který je druhým rokem připravován Stanislavem Popelkou, ale přece jen už je mu v letošním roce 13 let. Naopak svůj talent by měli prokázat sedmiletí Talent, Izynka a Buonarroti. Loňské vítězství bude obhajovat Wild Danger, své zkušenosti může uplatnit také Ter Mill. Josef Bartoš a Jan Faltejsek budou v sedle Vicodyho a Ascovera, francouzských polokrevníků, kteří mohou překvapit.

Druhým vrcholem sezónní premiéry bude klasická steeplechase, Cena podporovaná společností Provet na 3900 metrů. Loňské vítězství bude obhajovat Mustamir, ale v samotném Zlatém poháru už tak kvalitní výkon nepředvedl a skončil čtvrtý. Jen jeden start zvládl v Česku Trim, který v Polsku podával výborné výkony na rovinách. Zkušený Tahini vyhrál loni v Karlových Varech, klasickou steeplechase, Pohár Josefa Váni a v září ve Velké Chuchli ovládl Zlatý pohár Elektrizace železnic. Navíc svěřenci Josefa Váni startují celou zimu, a tak legenda má na kontě již šestnáct překážkových vítězství, především z Itálie, ale dvě si Váňa připsal první květnový den v Lysé nad Labem.

Novou posilou stáje Epicos je šestiletá klisna Ale Ambrosio, která se učila překážkové abecedě v Irsku a na kratších distancích nedosahovala špatných výsledků. Stáj Dr. Charváta bude reprezentovat dvojice Aztek a Peintre Elusif, ani oni nemusí být v dostihu jen do počtu.

Velká jména nebudou k vidění jen v hlavních dostizích, ale také například v Ceně Dostihového spolku přes proutěné překážky na 3500 metrů. Sice se jedná o dostih čtvrté kategorie, ale na startu bude dvojnásobný vítěz grupy 1 z Itálie Brog Deas. V roce 2014 zaujal vítězstvím ve Zlatém poháru, na konci sezóny vyhrál vrchol v Itálii, ale následující rok jsme ho na dráze neviděli. V roce 2016 stihl tři starty, z toho dvakrát vyhrál a minulý rok opět absentoval. Reprezentant stáje Monte Negro se opět vrací, talentu má bezpochyby habaděj, ale otázkou je, zda mu dlouhodobě vydrží zdraví.

K velmi úspěšným koním patří i osmiletý Big Mago, na skocích už absolvoval 30 startů a osmkrát zvítězil. V Pardubicích vyhrál jako tříletý, potom vyhrával v Itálii a nyní se vrací. Na dostihové dráze se představil naposled loni v květnu. S italskými krosy má zkušenost, tak bude zajímavé sledovat, jak si povede na pardubickém kurzu.

Aktuální informace naleznete na facebooku Dostihového závodiště Pardubice.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: