Úvodní cross country Koroka pro Izynku

10. 05. 2018 06:00

Obrázky: 18

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 913 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Dne 8. května se již tradičně otevřela dostihová sezóna na závodišti v Pardubicích. Hlavním dostihem odpoledne byla Cena města Pardubic - Úvodní cross country Koroka, kde se sešla velice zajímavá společnost, včetně dvou vítězů Velké pardubické.

Úvodním dostihem, který startoval ve 14 hodin, byla Cena Proutěnkářů (proutky, IV. kat, 3 200 m, pro 4leté koně). Po startu se do vedení vydala dvojice Nick a a Silver Prince, kterou následoval ze třetí pozice Wotan. Konec startovního pole uzavírala Libuška. Po posledním skoku zaútočila ze zadních pozic Dajuka (ž. Adam Čmiel, tr. Holčák Rade, K-K Metal a.s), která mohutným závěrem ostatní předsprintovala. Na druhém místě dokončil Nick před Ararat, Silver Prince a Mr Spex.

Dajuka

Také druhý dostih se odehrál přes proutěné skoky. Jednalo se o Cenu Dostihového spolku a.s. (IV. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně). Do čela se vydal Brog Deas, kterému se poměrně rychle podařilo celé startovní pole roztáhnout. Na posledním místě se značnou ztrátou se pohyboval Baltic Dancer. Před náběhem do cílové roviny se k vedoucímu Brog Deas dotáhl Hasan (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště) a v cílové rovině pouze navyšoval náskok. Druhá nakonec dokončila Yara před Brog Deas, Holin One a Sacamiro.

Hasan

V Ceně firmy Petr Novotný - Výroba a prodej originálního Pardubického perníku (Stchcc, IV. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně) se v průběhu dostihu na čele pohybovalo trio Tanja, Angostura a Lord Jagmin. Při náběhu na travnatý ovál a poslední tři skoky se do čela začal propracovávat Stigris (ž. Marek Stromský, tr. Holčák František, K-K Metal), který si nakonec doběhl pro vítězství. Za ním se na dalších místech seřadili Imphal, Lord Jagmin, Benevole a Tanja.

Stigris

Čtvrtým dostihem byla Cena Dostihového klubu (Stchcc, III. kat, 3 500 m, pro 5leté a starší koně), která se stala poměrně lehkou záležitostí pro Turduse (ž. Lukáš Matuský, tr. Kabelková Hana, Quartis- Zámecký Vrch). Další místa si rozdělili Turoni, Bacchus Collonges, Thirteen Diamonds a Big Mago.

Turdus

Do Ceny podporované Společností Provet (Stch, I. kat, 3 900 m, pro 5leté a starší koně) doslova vletěl Trim, který si chvíli po startu vypracoval náskok několika desítek metrů a udělal si dostih sám pro sebe. Na čele startovního pole, daleko za Trimem, se mezitím pohybovali především Mustamir a Krocoleon. Avšak přibližně dva skoky před cílovou rovinkou se ostatní k Trimovi začali rychle přibližovat a v cílové rovině diváci viděli krásný souboj mezi Aztekem a Mustamirem (ž. Marek Stromský, tr. Holčák František, Ray Racing), který byl nakonec v cíli první. Druhý dokončil Aztek před Peintre Elusif, Krocoleon a Tahini.

Mustamir

Hlavním dostihem byla Cena města Pardubic - Úvodní cross country Koroka (Stchcc, I. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně). Na startu se sešlo celkem osm koní, z nichž byli i dva vítězové Velké pardubické. Z roku 2016 Charme Look a o rok dříve Ribelino, pro kterého to byl letos první start po téměř dvouleté přestávce.

Ihned po startu se podle očekávání vydal do čela Charme Look, následovaný Sergeant Thunder a Wild Danger, ke kterým se v průběhu dostihu ještě připojil Ter Mill. Naopak na posledních pozicích se pohyboval Ribelino. Před travnatým oválem se do čela dostal Wild Danger a Vicody, které ale o chvíli později vystřídali Charme Look a především Izynka (ž. Lukáš Matuský, tr. Olehla Čestmír, MVDr. Hudec-Olehla). Ta nedala v cílové rovině nikomu šanci, přestože měl nakonec druhý Wild Danger pěkný finiš. Třetí dokončil Charme Look před Vicody a Universe of Gracie. Dostih ještě dokončil Ter Mill a Ribelino. Sergeant Thunder byl v průběhu zastaven.

Izynka

V Ceně Memoranda "Dostihový spolek a.s., HC Dynamo, BK Pardubice a.s.'' (Stchcc, III. kat, pro 5leté a starší koně) se na vedoucích pozicích pohybovali hlavně Lombargini a Chrystal Cross. Na travnatém oválu se na čele objevil Nick (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová, Maxa - Kvapilová), který na prvním místě vydržel až do cíle. Druhá dokončila Nancy před Modřín, Chrystal Cross a Mileryt.

Nick

Posledním dostihem odpoledne byla Cena mladých jezdců (Stchcc, IV. kat, 4 300 m, pro 5leté a starší koně). V tomto dostihu měla premiéru nová překážka, kdy koně probíhají vodou. Po startu byl na čele aktivní Vaxerton a Silver Star. Ale v cílové rovině se nakonec radoval Smajlík (ž. Ján Mach, MVDr., tr. Bělka Martin, ARTEP), který první místo uhájil před Jantar. Třetí dokončil Valtz před String a Lipo.

Smajlík

Další dostihový program na závodišti v Pardubicích bude 26. května, kdy se poběží první kvalifikace na Velkou pardubickou.