Ustájení a péče o koně

 • Pomozme si rostlinami... domácí repelenty

  3. 07. 2020 06:00 − Zveřejněn před 38 dny

  Olej dobře ulpívá na pokožce a chlupech, neodpařuje se a koně ho obtížněji vypotí V článcích "Nepřítel hmyz? Pomozte si rostlinami!" jsme si v uplynulých týdnech představili některé z rostlin, které mají schopnost odpuzovat nežádoucí druhy hmyzu. Dnes se pokusíme sesumírovat, jak si z těchto rostlin po domácku vyrobit svůj vlastní přírodní repelent. Takže - pozor, pozor - extra široká cesta sáhodlouhého experimentování se právě otevírá!

  Autor: Gabriela Rotová Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 803x

 • S výživovou poradkyní o hříbatech a mladých koních

  24. 06. 2020 06:00 − Zveřejněn před 47 dny

  Okolo druhého měsíce života hříběte přestává mléko klisny splňovat veškeré nároky na obsah živin Odchov hříbat je nejen radost a starost, ale i věda. Alespoň co se výživy týče... O tom, jaké nutriční hodnoty by měla mít krmná dávka hříbat a mladých koní, si tedy dnes budeme povídat s výživovou specialistkou Bc. Lucií Hájkovou.

  Autor: Gabriela Rotová Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 672x

 • Nepřítel hmyz? Pomozte si rostlinami! (II)

  19. 06. 2020 06:00 − Zveřejněn před 52 dny

  Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) V dnešním článku budeme pokračovat ve výčtu rostlin, které můžeme s úspěchem využít v boji se solenofágním hmyzem a některými dalšími druhy hmyzích škůdců. Co vy na to? Rozzáříte okolí svých stájí rostlinami, které umí držet nežádoucí hmyz pevně na uzdě?

  Autor: Gabriela Rotová Ustájení a péče o koně Přečteno: 930x

 • Putování za potravou – aneb jak rozpohybovat koně na výbězích

  15. 06. 2020 06:00 − Zveřejněn před 56 dny

  Zpestřit životní prostor koní kopcem = rozhýbat koně a zvýšit počty denních kroků. Koně jsou od přírody nastaveni na pozvolné, kolegy ve stádě nerušené (a tedy vysoce příjemné) lelkování „od sousta k soustu“. Popocházení za jednotlivými trsy vegetace, někde již zaschlé a staré, nikterak kaloricky náročné, jinde ještě svěží a zelené, tedy podstatně výživnější, tu a tam hodně hořké, tam slaďounké, onde křupavé – to je koňský...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 2504x

 • Nepřítel hmyz? Pomozte si rostlinami!

  3. 06. 2020 07:00 − Zveřejněn před 68 dny

  Drobná zranění, která krev sající hmyz koním způsobuje, se stávají vstupní branou virových a bakteriálních infekcí Většina jezdců veškerý krevsající hmyz z celého srdce upřímně nenávidí. A důvodů k tomu má bezpočet. Svědivými reakcemi na poštípání počínaje, neschopností koní soustředit se na práci, když mu kolem hlavy víří bodaví okřídlenci, zákonitě konče. Mouchy, muchničky, komáři, pakomáři, ovádi, střečci, bodalky... Ti všichni, a samozřejmě i mnozí...

  Autor: Gabriela Rotová Ustájení a péče o koně 2 Přečteno: 2294x

 • Budujeme: schody pro koně

  26. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 76 dny

  Zentrum Lörrach Vyrovnat svažitý terén tak, aby v blátě a při námraze koním neklouzal a kopyta dolů pod svah nebrala postupně obrovská množství vlhké zeminy, která navíc pod kopcem tvoří následně hluboké bahno, to je úkol na bedlivé zamyšlení se. Jenže proč vymýšlet objevené? Proč se trápit problémem, který je již vyřešen a dobře funguje? Postavte ve svazích koním schody!

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 2474x

 • Sucho – jaká opatření volit u koní

  19. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 83 dny

  Mezi výběhem a pastvinami zvýšený záhon coby předělový prvek Kůň je odjakživa spojen s venkovem a přírodou. Je závislý na krajině, protože je závislý na trávě – na ohromném množství trávy. Ať už čerstvé, nebo sušené. Koně z městských stájí musí trávu ve šťavnaté podobě oželet. Ale co nikdy neoželí, bez čeho se nikdy neobejdou – to je seno. Bude-li z kraje poušť, nebude sena dost, možná nebude téměř...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 4423x

 • Kotwasser – jeden symptom, mnoho příčin

  5. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 97 dny

  Zimní očista Kotwasser koní může být velmi nepříjemná pro koně i člověka... Poslední roky hlásí veterinární lékaři (nejen) v ČR nárůst koní trpících při defekaci nadbytečnou tekutinou, nazývanou konečníková nebo též fekální voda. Tato nevstřebaná střevní tekutina opouští tu ve větším, tu v menším množství rektum (konečník). Setkat se můžete i s názvem paradoxní průjem. Angličtina používá výstižné pojmenování free...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 3914x

 • Výběr vhodného povrchu a jeho údržba

  15. 04. 2020 05:00 − Zveřejněn před 117 dny

  Obrázek 1 Navazujeme na předchozí článek o površích a přinášíme vám souhrn nejdůležitějších informací o výběru vhodného povrchu a jeho údržbě, potvrzených vědeckými výzkumy pro zdraví a dobrou kondici vašeho koně v tréninku i na závodech. Opět vše odborně podloženo a z pera dr. Hilary Clayton.

  Autor: Hilary Clayton Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1985x

 • 10 tipů na jaro v karanténě

  6. 04. 2020 06:00 − Zveřejněn před 126 dny

  Na jízdárně dodržujte rozestup min. 2 metrů Letošní jaro bude jiné. Méně svobodné, méně radostné. Možná i méně ve znamení koní… Přesto rozkvetlé a voňavé jako jindy. Jak s tím vším dohromady coby koňáci naložíme?

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně 4 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 5583x

1 2 3 12

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: