Ustájení a péče o koně

 • Budujeme: schody pro koně

  26. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Zentrum Lörrach Vyrovnat svažitý terén tak, aby v blátě a při námraze koním neklouzal a kopyta dolů pod svah nebrala postupně obrovská množství vlhké zeminy, která navíc pod kopcem tvoří následně hluboké bahno, to je úkol na bedlivé zamyšlení se. Jenže proč vymýšlet objevené? Proč se trápit problémem, který je již vyřešen a dobře funguje? Postavte ve svazích koním schody!

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 674x

 • Sucho – jaká opatření volit u koní

  19. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Mezi výběhem a pastvinami zvýšený záhon coby předělový prvek Kůň je odjakživa spojen s venkovem a přírodou. Je závislý na krajině, protože je závislý na trávě – na ohromném množství trávy. Ať už čerstvé, nebo sušené. Koně z městských stájí musí trávu ve šťavnaté podobě oželet. Ale co nikdy neoželí, bez čeho se nikdy neobejdou – to je seno. Bude-li z kraje poušť, nebude sena dost, možná nebude téměř...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1517x

 • Kotwasser – jeden symptom, mnoho příčin

  5. 05. 2020 06:00 − Zveřejněn před 28 dny

  Zimní očista Kotwasser koní může být velmi nepříjemná pro koně i člověka... Poslední roky hlásí veterinární lékaři (nejen) v ČR nárůst koní trpících při defekaci nadbytečnou tekutinou, nazývanou konečníková nebo též fekální voda. Tato nevstřebaná střevní tekutina opouští tu ve větším, tu v menším množství rektum (konečník). Setkat se můžete i s názvem paradoxní průjem. Angličtina používá výstižné pojmenování free...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 1256x

 • Výběr vhodného povrchu a jeho údržba

  15. 04. 2020 05:00 − Zveřejněn před 48 dny

  Obrázek 1 Navazujeme na předchozí článek o površích a přinášíme vám souhrn nejdůležitějších informací o výběru vhodného povrchu a jeho údržbě, potvrzených vědeckými výzkumy pro zdraví a dobrou kondici vašeho koně v tréninku i na závodech. Opět vše odborně podloženo a z pera dr. Hilary Clayton.

  Autor: Hilary Clayton Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 688x

 • 10 tipů na jaro v karanténě

  6. 04. 2020 06:00 − Zveřejněn před 57 dny

  Na jízdárně dodržujte rozestup min. 2 metrů Letošní jaro bude jiné. Méně svobodné, méně radostné. Možná i méně ve znamení koní… Přesto rozkvetlé a voňavé jako jindy. Jak s tím vším dohromady coby koňáci naložíme?

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně 4 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1961x

 • Budujeme: uvaziště (a etiketa na něm)

  23. 03. 2020 06:00 − Zveřejněn před 71 dny

  Po ruce bychom na uvazišti měli mít nářadí na odklízení trusu a kontejner nebo kolečko Uvaziště je ve většině stájí nepostradatelné. Někteří jezdci se sice obejdou bez uvázání koně při sedlání a jiné manipulaci, jelikož úvaz nahradí výchovou zvířete ke spolehlivému odložení, ale převážná část majitelů a provozovatelů stájí uvaziště chce, poskytuje a využívá. Toto místo proto musí být funkční a bezpečné.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně Přečteno: 1207x

 • Pracovní povrch a jeho vliv na zranění koně

  17. 03. 2020 07:00 − Zveřejněn před 77 dny

  Povrch je velmi důležitým faktorem pro zdraví vašeho partnera Zatímco sportovci to dobře vědí, rekreační jezdci stále podceňují vliv povrchu na zdraví pohybového aparátu koně. Výsledkem jsou dvě věci – kůň není schopen podat výkon, který od něj člověk očekává (byť i „jen“ pravidelný a uvolněný pohyb), dále dříve či později dochází ke zranění a opotřebení pohybového aparátu. Dr. Hilary Clayton ve své...

  Autor: Hilary Clayton Ustájení a péče o koně Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 846x

 • S výživovou poradkyní nejen o granulích a müsli

  16. 03. 2020 07:00 − Zveřejněn před 78 dny

  Granule se nejčastěji vyrábí třemi způsoby. Granulací, extruzí a peletováním Problematika výživy se neustále posouvá a mění. Koně už se dávno nekrmí jen ovsem a senem, ale díky zvyšujícím se požadavkům a novým poznatkům se přidávají další suroviny a komponenty. Ve velkém obsahu informací ohledně krmení koní a správnému sestavení krmné dávky pro konkrétní zvíře se ne vždy dobře orientujeme, a tak se zdá být nejjednodušší...

  Autor: Gabriela Rotová, Lucie Hájková Ustájení a péče o koně Přečteno: 1498x

 • TY SE MÁŠ! ...aneb štěstí sedne vždycky na vola

  26. 02. 2020 06:00 − Zveřejněn před 97 dny

  Ty se máš, že máš tak hodné koně! Také to znáte? Jedete na vyjížďku s kamarádkami, kterým koně neustále vymýšlí úskoky, vyhazují, nechtějí vstoupit do brodů, přejít mostky, nereagují spolehlivě na holeň a namísto spořádaného cvalu prchají na otevřeném prostranství do všech stran a směrů.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Ustájení a péče o koně 3 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 4076x

 • Podzimní ztráty hmotnosti často souvisí s nedostatkem objemových krmiv Po předloňském katastrofickém nedostatku sena jsme všichni šetřili, jak a kde se dalo. Mnohde se krmná dávka počítala na stébla. Loňský rok tak suchý nebyl, přesto se s postupující zimou zásoby sena tenčí a v mnohých stájích se začíná šetřit zas. O významu objemových krmiv si tedy dnes budeme povídat s výživovou specialistkou, Bc. Lucií Hájkovou.

  Autor: Gabriela Rotová, Lucie Hájková Ustájení a péče o koně Přečteno: 4573x

1 2 3 11

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: