Udržte koňskou alergii na hmyz na uzdě a vyhněte se letní vyrážce!

14. 06. 2016 07:00

Obrázky: 8

Autor: tým Equitum Rubrika: PR článek Počet přečtení: 3712 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

K létu, kromě slunce a mnoha dalších příjemných věcí, bohužel patří i zvýšený výskyt hmyzu. Často dokáže letní dny a večery znepříjemnit lidem i zvířatům. Jestliže navíc kůň trpí alergií na hmyz, je na vleklé potíže zaděláno. Pokud nechcete, aby se pro koně, jeho majitele i jezdce stalo z léta doslova peklo, alergii nepodceňujte. Pomůžeme vám “udržet ji na uzdě“.

Letní vyrážka je problém vyskytující se většinou opakovaně vždy s příchodem teplých dnů, kdy o sobě hmyz po zimě dává znovu vědět. Hlavní příznaky sice zahrnují především kožní změny a kazí tak vzhled koně, ale tím to zdaleka nekončí. Úporné svědění, charakteristický znak tohoto ekzému, může v těžších případech vést až k nejezditelnosti koně a dokonce i k tomu, že kůň svojí úpornou snahou se škrábat začne být skutečně nebezpečný sobě i svému okolí.

Speciální deka pro letní vyrážkuOchrana a boj s bodavým hmyzem by měly začít ještě dříve, než se tento malý nepřítel objeví ve vzduchu. Boj probíhá na více frontách a s dostatečným předstihem. Tedy již v zimních a jarních měsících. Kromě režimových opatření a mechanických i chemických zábran dbáme na správnou výživu, protože kožní alergie bývá spjata se zdravím trávicího traktu koně. Je proto třeba zajistit koni po celý rok dostatečnou, vyváženou a co nejpřirozenější stravu. Dnes již existují speciální krmné směsi pro koně, kteří přímo trpí letní vyrážkou, její projevy pomáhají úspěšně eliminovat.

Nabízíme vám v našem e-shopu a prodejně mnoho produktů, které vám tento problém pomohou úspěšně zvládnout. Velmi osvědčené jsou například síťované letní deky, které zakryjí i hrudník a břicho koně a tím znemožní hmyzu dostat se na kůži, pak také pomohou masky proti hmyzu, repelenty a léčebné přípravky.

NAŠE TIPY:

1) Podávat koním na jaře a v létě vyrovnanou krmnou dávku s co nejnižším obsahem cukrů a pouze s nezbytným množstvím bílkovin, aby se organismus koně dostal do metabolické „rovnováhy". Je zjištěno, že kožní alergická reakce koní je úzce spjatá se zdravím trávicího aparátu a tedy i s krmením. Velmi vhodné je doplnit krmnou dávku o vlákninu, protože ta udržuje střevní mikroflóru ve zdravé rovnováze.

Mollichaff HerbalDOPORUČUJEME
  • Energys Omega 20 kg - Extrudované lněné semeno pro koně. Tepelně upravené a znovu usušené lněné semeno se přidává do krmné dávky. Není potřeba ho pařit nebo vařit, stačí jen přimíchat do krmení. Lněné semeno velice dobře působí na trávicí trakt, podporuje trávení a má velice dobrý vliv na stav kůže a srsti. Obsahuje velké množství omega 3 a 6 kyselin, které si kůň neumí sám vytvořit a musí je přijmout v krmivu. Energys Omega celkově působí protizánětlivě, zvyšuje výkonnost a dlouhověkost koně.
  • Mollichaff Herbal 12,5 kg - s obsahem bylinek - tento mollichaff s přídavkem česneku a bylinek má přirozený repelentní účinek.

2) Ve chvíli, kdy se objeví první hmyz, snažte se koně před ním chránit. Velmi osvědčené jsou letní deky a repelenty.

Predator AnimalsDOPORUČUJEME
  • Speciální deka pro letní vyrážku - I PRO PONY - Speciální ochranná deka z trvanlivé dvojité tkaniny, která neumožňuje hmyzu deku propíchnout a vyvolat tak alergickou reakci po píchnutí. Deka vyvinutá speciálně pro koně s letní vyrážkou. Kompletní ochrana koně od hlavy až po kořen ocasu.
  • Repelent STIEFEL RP 1 GEL - nově vyvinutý, vysoce účinný repelent pro koně ve formě gelu, který poskytuje účinnou ochranu proti hmyzu a klíšťatům. Přípravek účinkuje několik hodin.
  • Repelent Predator Animals - Účinný repelent Predator Animals s mechanickým rozprašovačem. Repelent Predator Animals je velice účinný repelent s obsahem látek, které silně odpuzují komáry, klíšťata, ovády a mouchy.


3) Pokud se letní vyrážka objeví, je třeba tuto alergickou reakci potlačit. Nejlepší je ošetřit hned, jakmile je přecitlivělý kůň pokousán hmyzem. Velmi vhodné je také koně chladit běžným sprchováním.

Bio olejDOPORUČUJEME
  • Bio olej LEOVET na pokožku 200 ml - jedná se o pečující olej k ošetření koňské pokožky v kritických případech, jako je např. letní vyrážka. Obsahuje výtažky z měsíčku, mrkve a třezalky, které posilují pokožku a srst a udržují je zdravé. Bioroztok s obsahem síry snižuje pocit svědění a náchylnost k oděrkám. Dlouhodobý pozitivní účinek.
  • DROMY DermaCare mast - DermaCare mast je účinný prostředek ke zmírnění příznaků kožních obtíží převážně v průběhu letních měsíců, kdy můžeme pozorovat zvýšený výskyt hmyzu a drobných parazitů v srsti koní. Mast má výrazné antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé účinky. Hydratuje a regeneruje pokožku, tlumí svědění a stimuluje hojení. Napomáhá zvýšení obsahu ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Vhodné kombinovat s produktem DermaCare concentrate.

 Jak je již z výše popsaného zřejmé, jedná se o velmi širokou a poměrně složitou problematiku. Proto nás neváhejte kontaktovat a využít našeho poradenství.

S mnoha produkty, které vám nabízíme, máme osobní zkušenost. Sami jsme dlouholetí chovatelé a velmi rádi vám s touto problematikou pomůžeme a poradíme a vy i vaši čtyřnozí miláčci tak budete moci prožít bezstarostné, klidné a krásné léto.

Jestliže potřebujete poradit s repelentem, letní vyrážkou, maskou apod., pište na náš e-mail: info@equitum.cz

Dále u nás naleznete velké množství kvalitních produktů pro koně i jezdce za příznivé ceny, jako jsou např. uzdečky, ohlávky, masky proti hmyzu, deky na koně, sedla, rajtky, jezdecké helmy, ale i potřeby pro úspěšný chov koní. Nabízíme vám kompletní vybavení boxů a stájí, elektrické ohradníky, ale také výrobky pro pasení a výživu koní (granule pro koně, solné a sladké lizy, apod.). Pro váš široký výběr neustále doplňujeme zboží o nové produkty z nejnovějších kolekcí prověřených dodavatelů.


 Equitum - vše pro chov koní

Provozujeme kamenný i internetový obchod. V naší kamenné prodejně ve Frýdku-Místku vás obslouží a poradí vám s výběrem jezdeckého vybavení, doporučí krmiva, kosmetické nebo léčivé přípravky zkušený personál s mnohaletou zahraniční praxí ve sportu i chovu koní.

Již řadu let se zabýváme dovozem a stavbou plastových ohrad pro koně. Stavby plastových ohrad realizujeme v rámci celé Evropské unie. Ukázky našich prací si můžete prohlédnout zde.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: