Účinná léčba v sedle

4. 01. 2000 00:00

Autor: Měsíčník Ostravy, 1/99 Rubrika: Hiporehabilitace Počet přečtení: 4436 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Hiporehabilitace je komplexní terapie, spojující prvky fyzio, psycho a socioterapie, při níž se uvolňuje a zároveň zpevňuje svalový aparát, zlepšuje funkce dechového a srdečněcévního systému a významnou měrou posiluje kondice.

Marcela Lindertová, mluvčí Ústavu sociální péče pro mentálně postižené v Ostravě, zastává názor, že hipoterapie je hlavně o velkém přátelství člověka a koně.

"Zvláště když jde o děti mentálně a často i velmi těžce fyzicky postižené. Takové totiž nosí v našem ústavu na svém hřbetu kobylka Norika, ale především Máša. Jezdci se stávají, samozřejmě chránění bezpečnou náručí rehabilitační sestry, i klienti trvale upoutáni na lůžko nebo invalidní vozík. Tyto výkony už dokáží patřičně zvednout sebevědomí a zlepšit náladu. Proto není divu, že se děti koním svěřují, myslí na ně s pamplsky, malují je a dokonce o ně pečují, pokud jim to zdravotní stav dovolí."

S hipoterapií mají v ústavu už šestileté zkušenosti. Zpočátku musely děti dojíždět za koni do cizích zařízení. Ve Stacionáři v Muglinově jsou totiž ustájeni až od roku 1995. Pro tento druh účinné léčby byla upravena část zahrady a v případě špatného počasí je k dispozici malá krytá jízdárna. Před třemi lety byl tomuto ostravskému sociálnímu zařízení přidělen Českou hipoterapeutickou společností statut školícího pracoviště.

S laskavým svolením redakce pro web zpracoval Equichannel.cz.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: