Týden v redakci - masakr na poušti

17. 04. 2007 15:37, Aktualizováno 28. 05. 2009 21:38

Autor: Helena Görnerová Rubrika: Z redakce Počet přečtení: 31496 Počet komentářů: 12 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Předpokládám, že název dnešního článku ve vás evokuje všelicos, jen ne jeho obsah. Jak se ale říká, co tě nezabije, to tě posílí (zdravíme kolegu Pepu) a tak i my stále ještě jedeme na vlně stresu, který v obou redakcích v uplynulém týdnu vypukl. Přijměte tento článek jako vlaštovku jarních zpráv a jako informaci, co se u nás děje, co se chystá, jak to u nás vlastně funguje... Zkrátka a dobře buďte více s námi :o)

Nejdůležitější informací minulého týdne se stala strohá noční sms Pepy Malinovského, "jsem v nemocnici a možná půjdu na operaci". Ta následovala rychle a tak už jen sledujeme, jak se nám Pepa vyvíjí a doufáme, že vše půjde v rámci daného stavu hladce. Pepo, držíme palec!
Takže jak se týden vyvíjí dál.

Fotosoutěž
To bude bezesporu věc, která vás asi zajímá nejvíce. Složka "fotosoutěž" v mém mailboxu obsahuje přesně 324 e-mailů. Odhadem 280 jsou fotky do soutěže, zbytek vyřizování kolem. Ještě 10. a 11. dubna jsem některé z vás (desítky lidí) upozorňovala, aby mi doplnili chybějící údaje, případně přiložili zapomenuté soutěžní foto ;o) abych je ještě mohla do prvního kola zařadit. Řada z vás bohužel nereagovala a tak se, prosím, pak nedivte.
Vzhledem k poněkud komplikované situaci v obou redakcích se nám nečekaně navalila spousta práce, která musí být řešena přednostně. Proto se zatím pozdrželo zpracování prvního kola. Předpokládám, že naši porotci se budou moci na vaše snímky podívat již dnes, dáme jim čas na zpracování a komentáře, abyste získali i slibovanou zpětnou vazbu a navíc budu opět cestovat, proto předpokládám nejzašší termín vyhlášení 1. kola příští pondělí. Pokusíme se to samozřejmě urychlit i z terénu, najdu-li připojení.
Fotografie do druhého kola samozřejmě již posílejte. Podmínky jsou uvedeny v tomto článku.
A na četné dotazy ještě potvrzuji, že zúčastnit se může občan ČR nebo Slovenska, který má zároveň v těchto zemích trvalý pobyt. Vítězný box totiž náš sponzor doručí až na místo montáže a montáž je v ceně zahrnuta také. Jistě uznáte, že ho vzhledem k dalším nákladům na dopravu vaší výhry nechceme nechat jezdit třeba do Anglie.
P.S.: Zpracování soutěže také značně protahuje fakt, že 90% soutěžících vůbec nerespektuje zadané podmínky, a tak posílají fotografie ve tvaru, kdy je musím uložit, otevřít, zmenšit, uložit, přenést. Bylo by fajn, kdybyste v druhém kole měli někoho na výpomoc, abych nemusela snímky začít odmítat pro špatný formát.

Jean-Francois Pignon poprvé v ČR - 20. května!
To je událost, která teď zaměstnává především osazenstvo redakce Jezdectví a jmenovitě Markétu Vosátkovou. Celou akci vymyslel, jako již obvykle, "Žofínem nepoučený" Pepa Malinovský. A paradoxně mu náhlá nemoc znemožnila pokračovat v realizaci věci, na kterou se "těší jak malý". Oč jde? Při své cestě přes Českou republiku vystoupí známý Jean-Francois Pignon, skromný muž s koňskou duší, na jediné show v Praze, v uvedenou neděli večer v hale na Císařském ostrově. Více si budete moci přečíst v nejbližší době v článku Christiane Slawik, prozatím můžete dotazy a objednávky klást na mail pignon@jezdectvi.cz.

Akce na tento týden
Ve čtvrtek začínají v Kladrubech nad Labem historicky největší mezinárodní závody spřežení (viz pozvánka "Již příští týden největší závody spřežení v ČR") a bohužel v souběhu je od pátku mezinárodní všestrannost v Pardubicích. Pokusím se absolvovat pro vás obě akce, ale vzhledem k únavě lidského materiálu nic neslibuji - a rozhodně ne on-line :o) Výsledkové listiny by každopádně zajištěny být měly, z obou akcí. Pokud by se někdo z vás pohyboval souběžně, vybaven notebookem a připojením, tak ho mileráda zapojím do činnosti.. Pojďte si to se mnou vyzkoušet, jaké to je ;o)

Posily na Equichannelu
Tím se dostávám k novinkám, které nás postihly v tom dobrém slova smyslu. Před nějakým týdnem nás, téměř v jeden den, oslovily dvě dobré duše, zda bychom nechtěli s něčím pomáhat. A protože celý moloch EQCH by zaměstnal hned několik lidí, ráda jsem pomoc přijala, i když ani jedna není členkou našeho občanského sdružení. Nezáleží na tom. Výsledky jsou zatím, z našeho pohledu, skvělé :o) Hanka Šmerdová (znáte jako Hanzy - hanka@equichannel.cz) se pustila do údržby vašich uživatelských profilů, což znamená, že rozesílá stovky e-mailů na vás, kdo nemáte vyplněny povinné údaje v medailonku a snaží se s vámi dát věci do pořádku. Podle našich pravidel bychom je sice mohli rovnou smazat, ale tato cesta (na kterou já jinak už nemám kapacity), nám přišla vhodnější. Druhou, výrazně mladší osobou, je Lucka Hladová (znáte jako Alex-Sandra - Lucie.207@seznam.cz), která se věnuje procházení a aktualizaci záznamů našich adresářů. Obesílá tak jízdárny, chovy a prodejce a buď dle mailů nebo webu dopisuje aktuální údaje.
Moc vás prosím, abyste oběma vyšli, budete-li dotázáni, maximálně vstříc. Určitě je zájmem nás všech, aby tento web, který pro vás děláme už desátým rokem, sloužil všem ku spokojenosti. Zároveň jim samozřejmě můžete přímo i napsat, máte-li problém.

Co bude dál
Chystáme pro vás fotogalerii z Equitany, článek o JF Pignonovi a reportáž z víkendové výstavy na Císařském ostrově. Očekáváme fotografie víkendové všestrannosti od Jirky Bělohlava. Připravuji vám medailonky porotců naší soutěže a také dlší on-line rozhovor, tentokrát s manažerem komise spřežení, ing. Jiřím Kunátem.
V nejbližší době nás dále čeká vyhlášení letošního Putovního poháru Mistra pracovních koní, před kterým je samozřejmě nutné ještě absolvovat další jednání se sponzory a mediálními partnery, ale již nyní mohu prozradit, že pokud pohár bude, máme přislíbenu velmi výraznou finanční dotaci pro výherce všech soutěží ve všech kolech od soukromého sponzora a tak by byl přímo hřích se letos nezúčastnit! Podrobnosti až budu mít smlouvy v ruce :o)
Je potřeba také přetestovat chyby, které pociťujete vy i my zde na serveru a které máme nyní na vývojovém prostředí opravené, abychom je mohli co nejdříve nasadit "do živého" a konečně se věnovat dalšímu rozvoji tohoto webu po stránce technické. Čeká nás také nový stroj (server) a další stěhování všech domén. Hned poté bych ráda navrhla nový systém inzerce zde, aby nám ubyla práce se "slíděním a mazáním" :o) a vám starosti, zda můžete nebo nemůžete svůj inzerát zveřejnit. Všichni víme, že aktuální stav není ideální a řešit ho je po provozních věcech a soutěži prioritou jedna.
K tomu se váže nutnost dořešit také objednávky inzerce a především bannerů, neboť právě díky objednávkám reklamy tento web může existovat, jak existuje - a bohužel též nutnost honit dlužníky, kteří si rádi reklamu v loňském roce objednali, ale nějak ji nechtějí platit. Bohužel, i o tom současný web je.
V květnu odlétám nafotit něco chladnokrevníků do Anglie a také proběhne známý soutěžní den chlaďasů, BEGAN (26.5.). Po návratu hned druhý den (9.6.) se uvidíme na Chlaďasovi 2007 v Lanškrouně. Alespoň doufám!

No a dál už jen samá pozitiva a sociální jistoty, chtělo by se říci. Jenže bohužel praxe vždy ukáže zoubek a rána přijde vždy tam, kde ji nečekáme a když se nejméně hodí.
Takže přeji vám i naší řídnoucí redakci co nejvíce síly, tolerance(!) a vstřícnosti na obou stranách a s tou trochou sluníčka se snad budeme mít lépe a radostněji :o)
Pokud vás napadne dotaz, pište pod článek. Pokusíme se zodpovědět jak nejdříve to půjde.

Pes: Mimochodem, tento článek jsem začala psát dnes v 09:52:41..

Připojené články

05.08. 2008 01:15 Týden v redakci - přidej, začínáš bejt vidět...

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

 • 1. Míša Zapletalová

  Pomoc, úprava fotek

  16:28 - 17. 04. 2007

  Jestli by vám pomohl člověk s obyčejným přístupem k netu, tak se nabízím. Jestli by byl zájem, mohla bych sepsat nějaký návod pro jednoduchou úpravu fotek, koukám že s tím má pořád plno lidí problémy ... zatím pá a držím palce.

 • 2. neonfish

  navrh?

  18:47 - 17. 04. 2007

  Bylo by super uveřejnit seznam, koho na co byste potřebovali. Pak by si každý nadšenec mohl podle svých podmínek (jak často je na netu, rychlost připojení...) vybrat činnost a vše by se urychlilo...hm?

 • 3. draace

  navrh?

  07:24 - 18. 04. 2007

  Reaguje na 2.

  To je super nápad. Taky bych ráda přiložila ruku k dílu, ač nemám ponětí, jak a kdy, hahaha...:o)<br /><br />PS (mimo soutěž): prší.. hurá, poroste trávaaa

 • 4. Hladovka

  navrh?

  13:57 - 18. 04. 2007

  Reaguje na 2.

  No nápad dobrej...ale pravdou je, že člověk si to musí hodně dobře rozmyslet. Já třeba jen čistou prací "ztrácím" plus mínus 2 hodiny denně a výsledek ? Téměř neviditelný! :o(. Takže mi řekněte, kdo vede život natolik klidný a nechaotický že by tohle ještě stíhal(?)…ale nebylo by to asi špatné! Jenže nad čím by pak měli koumat vědci…když ne nad naším chaotickým spěchem :o) Asi to vyznělo špatně...co?<br />Nic méně.... Helčo dobrej článek ! Ne hned každý -takhle dlouhý- mě zaujme natolik, že ho dočtu do konce :o)...a to není o obsahu... ale způsobu psaní! :o) Nebo se snad pletu ??? ;o)<br />

 • 5. HelenaG

  Pomoc, úprava fotek

  22:02 - 18. 04. 2007

  Reaguje na 1.

  Míšo, to by bylo úžasné. Kdybys sepsala návod, jak foto, které vypadne z foťáku (a neopomíjela bych ani klasiku film!), dostat až do mailu na mě v požadovaných proporcích :o) To bych ti byla moc vděčná a pak bych to tu někde vyvěsila.<br />Jinak asi víc se soutěží pomoci nelze, nechci dávat fotky aktuálního kola "z ruky" do vyhlášení, aby se náhodou něco nestalo.. To si, prosím, neber osobně(!), jen má vrozená opatrnost.<br />Tak děkuju a budu se těšit na mail ;o)

 • 6. HelenaG

  navrh?

  22:06 - 18. 04. 2007

  Reaguje na 3.

  Pro neonovou rybičku i dráče: Skvělé :o) Občas bych uživila např. rychlé tvořiče bannerů, které by upoutávaly na zajímavé články.. a vytipovat je třeba podle vás. Hodil by se mi člověk na spravování databáze odkazů(!), na vyhledávání zajímavých akcí z různých webů (hlavně veřejné tréninky lidé shánějí)... Čas od času připravit fotky do galerie, když nám někdo pošle.. A stále hledáme psavce na reportáže!

 • 7. HelenaG

  navrh?

  22:09 - 18. 04. 2007

  Reaguje na 4.

  Dobrá, kapituluju :o) Díky.<br />A ty vydrž. Jsem moc ráda, že nám s Hanzy pomáháte, obě a neboj, vidět to je. Nesmíš ztrácet optimismus jen pro nepřiměřené, odporující nebo nulové reakce druhých. Věř své práci a soustřeď se na výsledek a jeho smysl. <br />Díky.

 • 8. Míša Zapletalová

  Pomoc, úprava fotek

  14:09 - 19. 04. 2007

  Reaguje na 5.

  Dobrá už to nějak sepisuji, nebude vadit když základní úpravu popíšu v Irfanovi - přijde mi pohodlný a dostupný. Pak v jakém formátu to sepsat (musí být fotky v textu) - rtf, nebo rovnou html? :-)<br />se současnou soutěží ani moc pomáhat nechci, páč jsem se jí zúčastnila :-). Ale můžu pomoct s úpravou fotek do fotogalerie či s databází odkazů. Tréninků se sama nezúčastňuji, tak jdou mimo mě a banery jsem zatím nedělala, ale naučit se dá ledacos. Psavec nejsem, teda krom takových nějakých návodů, ty napíšu ráda. Víc se můžem domluvit až pošlu ten návod :-)

 • 9. Hladovka

  Helčo...džím a dál budu...

  14:52 - 19. 04. 2007

  Reaguje na 7.

  Ha, ha :oD Já a ztrácet optimismus? To hned tak nebude! Neboj, práce mě baví a nehodlám s tím hned tak skoncovat! ( a to ať už si říká kdo chce co chce!) Ba naopak!O víkendu se naučím dělat ty bannery ;o)..a pak jsi mi přece "slibovala" že psát se snad naučí každý (časem a zkušenostmi) tak snad:o). Vždyť mě za tu krátkou dobu znáš... „vysoce aktivní mládě“? Nebo jak by jsi to určitě řekla (?)...já vím, co od tebe čekat;o)<br />PS: Lidi..víte, co se bude dít, když Helča nebude mít tolik práce ? Já jo! Bude psát "až se budou hory zelenat"! A to je supeeer! ;o)

 • 10. HelenaG

  Pomoc, úprava fotek

  19:40 - 19. 04. 2007

  Reaguje na 8.

  Klidne Irfan, je dobrý.<br />Akorát foto = jpg ;o) Ne html ani nic podobného, potřebujeme čisté fotky. Na zbytku se určo domluvíme, děkuju!

 • 11. tengler

  Pomoc, úprava fotek

  23:30 - 25. 04. 2007

  Reaguje na 10.

  Zdar Helco, Irfan je dobrej a gratis, ale IMHO spousta lidi pouziva cracknuty ACDsee - takze bych se primlouval i o variantu manualu pro tenhle soft. Jinak - fotky se daji posilat i pres formular na strance a automaticky upravit pri uploadu na server - kdysi jsem to mel napsany pro novou verzi inzerce. Ted uz nepomuzu, nestiham ani dejchat :-)<br />Jinak - soubory MDI probirane u sprezeni v Kladrubech, jsou - pokud si dobre vzpominam - nejake Microsofti zpotvoreniny pro faxove sluzby - takze zalezi jake casti Win ma uzivatel nainstalovane ... T.

 • 12. Míša Zapletalová

  Pomoc, úprava fotek

  08:54 - 26. 04. 2007

  Reaguje na 11.

  no já spíš fandím tomu Irfanu. Pokud bych měla psát o ACDSee, tak bych ho musela mít a taky bych tím mohla nechtěně podporovat pirátské kopie. Irfan je pro domácí použití zdarma a pokud někdo už má ACDSee, tak stejně neva pokud si k němu nainstaluje i Irfan .. a třeba nakonec pirátovinu zahodí :-D.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 2 čtenářů. Celkový počet bodů: 10.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: