Třetí červnový víkend opět pestrobarevný

13. 06. 2019 06:00

Obrázky: 6

Autor: EQCH redakce Foto: Gabriela Rotová, archiv EQCH Rubrika: Počet přečtení: 598 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Další pestrobarevný a plnokrevný červnový víkend je před námi. Vyberete si z nabídky, kterou jsme pro vás v redakci připravili? Budete si rozšiřovat obzory vzděláváním, anebo vyrazíte za sportem či adrenalinem spojeným s dostihovými koňmi?

CPI Summer Cup - parkurové závody s doprovodným programem

I o tomto víkendu můžete vyrazit do pražské Velké Chuchle. Třetí červnový víkend bude na chuchelském závodišti patřit již druhým parkurovým závodům letošní sezony CPI Summer Cup 2019. Na startu se objeví nejen nejlepší čeští jezdci v čele s naší parkurovou jedničkou Alešem Opatrným, ale i jezdci zahraniční. 

Ustájení pro 80 koní je připraveno v nově kolaudované kryté jezdecké hale, plochy u kolbiště jsou zpevněny. 

Autorem kurzů bude belgický stavitel Marc Debaere, který pravidelně působí na významných mezinárodních závodech, spolupracovat s ním bude nejzkušenější český stavitel Zdeněk Krpela.

Sportovní program zahajuje ve čtvrtek 13. června v brzkých ranních hodinách a vyvrcholí nedělní Velkou cenou, kde si nejlépe umístění jezdci rozdělí unikátní finanční dotaci.

Návštěvníci se kromě vrcholných sportovních výkonů mohou těšit i na bohatý doprovodný program, který se však bude konat pouze v sobotu a v neděli (15.-16.6.) v podobě různých soutěží pro děti s jezdeckou tematikou. Ten bude pro všechny připraven v rámci CPI Family Zone v sobotu a v neděli. Ve speciálním šapitó bude oba víkendové dny probíhat zábavný a edukativní program, připraveno je také občerstvení pro děti i rodiče. Rodina tak bude moci strávit na akci skvělý víkend plný zábavy, her a sportu.

Závody začínají ve čtvrtek a soutěžit se bude všechny 4 dny od cca 8.00 hodin až do pozdního odpoledne. Program pro rodiny s dětmi je připraven na sobotu a neděli v blízkosti závodní arény.

Vstup je zdarma!

 

Letní brněnské dostihy! 

Za plnokrevnými výkony tentokrát do Brna! V sobotu 15. 6. se na brněnském závodišti v těsném sousedství brněnského letiště koná od 13.30 Tradiční letní dostihový den.

Můžete se těšit celkem na 8 dostihů (5 rovinových, 3 steeplechase a dva dostihy poníků v rámci celoročního seriálu Pony Liga).

 

Český Melbourne Cup v Karlových Varech

Dostihy se ale budou běhat i na opačném konci republiky. Ti, kteří to mají do Brna tak trochu z ruky, tedy mohou za dostihovým adrenalinem vyrazit v neděli 16. června do Karlových Varů.

Vrcholem dostihového dne na malebném závodišti v Karlových Varech - Dvorech bude tentokrát Dvojnásobná karlovarská míle, jedničkový handicap na supervytrvalecké distanci dvou mil, tj. 3 200 metrů, dostih propozičně odpovídající slavnému australskému Melbourne Cupu, který u nás proslavil především film o fenomenálním Phar Lapovi.

Připraven je program zahrnující celkem 7 rovinových dostihů. Začátek dostihového odpoledne je ve 14:00.

Parkování zdarma u blízkého obchodního centra Varyáda!

 

Akademické jezdecké umění s Annou Eichinger

I "akademici" budou mít rušný víkend. Pozvat vás můžeme na praktický kurz s Annou Eichinger. Anna Eichinger je dobře známá licentovaná trenérka Benta Branderupa. Její klidný a vnímavý přístup, srozumitelný výklad plný obrazné představivosti a pozitivního myšlení se promítají do pohodové atmosféry tréninků i do článků, které každý týden vycházejí na jejím blogu. Pokud si tedy chcete myšlenky této trenérky přiblížit, ještě před účastí na jejím kurzu, inspiraci naleznete na webu Einfach Reiten - Anna Eichinger.

Kurz pořádají ve dnech 15. až 16. června Koně ve Mlejně a to na adrese Blížkovice 104, 671 55 Blížkovice.

Kontakt: Florianová Hana - 607/280771

 

Akademické jezdecké umění se Šárkou Kunz

Příznivci metod práce Benta Branderupa si mohou rozšířit obzory i na kurzu akademického jezdeckého umění se Šárkou Kunz, který se uskuteční v sobotu 15. června od 10:00 do 14:00 ve Svržně nedaleko Hostouně.

Seminář je určen divákům, nikoliv jezdcům s koňmi.

 

Národní drezurní pohár ČJF Sen/U25 + Drezurní šampionát d,J,P

Pokud akademické ježdění není pro vás to pravé ořechové, můžete vyrazit za drezurou výkonnostní. Ve dnech 14. až 16. června proběhne v Jezdeckém centru Zduchovice Národní drezurní pohár ČJF Sen/U25 + Drezurní šampionát d,J, P.

 

Seminář nakládání s Pavlem Čechovským v Plandrech

Nenechte si ujít seminář nakládání (nejen) problémových koní s nejlepším lektorem a certifikovaným přepravcem s 25letou praxí, Pavlem Čechovským!

Seminář se koná 15. června v areálu Zámecké stáje Plandry.


Trénink Extreme Trail a Working Equitation

ETCZ a CSWE vás zvou na trénink, který se koná 15. června na Ranči Úchozí nedaleko Besednice. Můžete si vyzkoušet jak extreme trailové překážky v parku, tak workingové na jízdárně. Možnost tréninků samostatně nebo s trenérem. Začátek v 9:00 hod.


Přihlášky přijímá paní Nikola Márová  607670012
Kontaktní osoba paní Kamila Sedláčková 777609948
sedlackova.kamila@volny.cz

 

Vytrvalost... Jízdárna Proruby

Zájemce o vytrvalostní ježdění srdečně zve Jízdárna Proruby na vytrvalostní závody, které se konají ve dnech 14. - 15. 6. 2019. Informace naleznete v Jezdeckém informačním systému ČJF

 

Sure Foot® – balanční podložky v Toulcově dvoře

Zajímavý vzdělávací seminář proběhne i v pražském Toulcově dvoře v sobotu 15. června od 8:45 do 17:00.

Pro neznalé... SURE FOOT® Equine Stability Program je inovativní způsob, který pomáhá rozvíjet rovnováhu, pohyb a důvěru koně. Používání SURE FOOT® podložek slouží také k hluboké relaxaci koně a působí pozitivně na jeho nervový systém.

Seminář, který vede Brinja Riedel, je určen pouze pro diváky. Možnost vyzkoušení v praxi ale nebude možná.

Místem konání je Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace Stáje 2, seminář probíhá během dopoledne v místnosti a po teoretické části na venkovní jízdárně.

  • Více informací a přihlášky naleznete zde.

 

Seminář s veterinární lékařkou a profesorkou Ashlee Watts z USA

Jedinečná možnost pro chovatele koní amerických plemen a veterinární lékaře je tu! V termínu 14. a 15. 6. se bude konat seminář s veterinární lékařkou a profesorkou z Texas A&M University na téma "Nejčastější poruchy pohybového aparátu koní quarter horse" (genetická poškození, následky sportovní zátěže). Přednášející bude Dr. vet. med. Ashlee Watts, Ph.D., DACVS, která byla vybrána a doporučena americkou asociací AQHA jako nejvhodnější kandidát na tento jednodenní seminář.

Dr. Watts působí v současné době na A&M Texas University (Univerzita veterinárního lékařství), svou DVM dokončila na Colorado State University a doktorát obhájila na Cornell University. Její vědecké zájmy zahrnují ortopedii koní, řešení problémů a poškození chrupavky a šlachy, biologii kmenových buněk, terapii kmenovými buňkami, genovou terapii, prevenci osteoartrózy a regenerativní medicínu.

Seminář bude jednodenní, přičemž v pátek 14. 6. bude přednáškový sál otevřen pouze veterinárním lékařům a studentům veterinární medicíny.

V sobotu 15. 6. pak bude seminář určen pro odbornou i laickou veřejnost, tedy majitele, chovatele či ošetřovatele koní, studenty ČZU atd.


Témata přednášek jsou následující:

  • Nejčastější problémy pohybového aparátu u koní QH obecně
  • Nejčastější problémy pohybového aparátu sportovních koní QH (zejména Reining a Cutting)
  • Podpora pohybového aparátu sportovních koní QH
  • Typická genetická poškození zejména pohybového aparátu u koní QH

Porovnání výše uvedených témat s koňmi jiných plemen, zejména skokových či dostihových.

Seminář bude probíhat od 9,00 do cca 18,00 v přednáškové místnosti ČZU v Praze (Česká zemědělská univerzita - budova SIC). Pro všechny účastníky je zajištěn simultánní překlad (účastníci obdrží sluchátka a budou si moci vychutnat přednášku v českém jazyce).

Tlumočení zajišťuje MVDr. Radek Kašpar, který je profesionálním překladatelem veterinárních seminářů již několik let.

  • Přihláška na tuto jedinečnou akci je ke stažení zde.

 

Přejeme vám víkend plný jen toho nejlepšího!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: