Světový pohár v Olomouci kvalifikací na Světové jezdecké hry

24. 04. 2018 16:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Kateřina Návojová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1340 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Účastníci Světového poháru v parkurovém skákání – J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2018, který hostí ve dnech 21.–24. června Equine Sport Center, si budou letos opět vybírat ze čtyř tradičních soutěžních túr. Mezinárodní jezdecká federace (FEI) již schválila oficiální rozpis akce…

Model rozpisu soutěží olomouckého mítinku započítávaného do série Světového poháru se léty osvědčil, a tak nebylo třeba přistupovat ke změnám. Nejvyšší kategorií závodů je CSI3*, v rámci kterého bude vypsaná Silver Tour, Gold Tour a nejobtížnější Diamond Tour. Jejím vrcholem bude nedělní Grand Prix Olomouc FEI World Cup.

V soutěži s výškou překážek do 160 centimetrů si účastníci budou moci zároveň splnit kvalifikační limity pro Světové jezdecké hry WEG 2018 v Tryonu (USA) a také pro mistrovství Evropy, jež se bude konat v roce 2019 v Rotterdamu (NED).

Pořadatel každoročně myslí na juniory. Ty čekají během CSIJ-A v Olomouci tři soutěže. Třetí a zároveň nejvyšší z nich bude Juniors Grand Prix naplánovaná na neděli 24. června. Překážky juniorské Velké ceny budou dosahovat výšky 140 centimetrů, a úspěšným účastníkům může výsledek posloužit jako vstupenka na letošní mistrovství Evropy ve francouzském Fontainebleau.

Tři parkury vyrostou pod rukama německého stavitele Petera Schumachera také pro jezdce do 25 let. Ti se budou snažit o co nejlepší výkon zejména v sobotní soutěži, když na překážkách do 145 centimetrů budou usilovat o postup do celoročního finále European Youngster Cupu v Salzburku (AUT) a rovněž o kvalifikaci na evropský šampionát, který proběhne společně s juniory v již zmíněném Fontainebleau.

Čtvrtou túrou, která k olomouckému mítinku neodmyslitelně patří, je CSIYH1*, tedy soutěže určené mladým koním ve věku šesti a sedmi let. Pro ně budou připravené také tři parkury s výškou až do 135 centimetrů.

V roce 2017 přilákaly závody do Equine Sport Centra více než 130 jezdců s 330 koňmi, kteří reprezentovali osmnáct zemí. K radosti tuzemských fanoušků, kteří zaplnili kapacitu tribun do posledního místa a vytvořili výbornou atmosféru, se dařilo domácím zástupcům. Nejvýrazněji se do jejich paměti zapsal Aleš Opatrný, který s Dimarem VD Looise Heide zvítězil v hlavní soutěži Grand Prix FEI World Cup. V rozeskakování porazil pět dalších špičkových jezdců.

Letos lze opět očekávat enormní zájem, J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se bude konat popáté a organizátor dokázal během čtyř předchozích ročníků získat mítinku mezi zahraničními účastníky výborné renomé. Přispívá tomu i to, že mu Mezinárodní jezdecké federace (FEI) s důvěrou svěřuje kvalifikaci na šampionáty i soutěž Světového poháru.

Veškeré informace k závodům J&T BANKA CSI3*-W Olomouc najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: