Sváteční víkend plný událostí před námi

4. 07. 2019 11:00

Obrázky: 10

Autor: EQCH redakce Foto: archiv EQCH + událostí Rubrika: Počet přečtení: 699 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, den upálení mistra Jana Husa... nejen oslavám těchto státních svátků bude patřit první červencový víkend! Vypravit se můžete za disciplínou working equitation, extreme trailem, parkury, vytrvalostí nebo drezurou. Nebo vyrazíte na dostihy do Slušovic? Vyberete z naší dnešní nabídky tipů na víkend?

Czech Summer Open 2019

Disciplínu Working Equitation čeká mimořádný prodloužený víkend. Ve dnech 5. až 7. července se jezdecký areál Královický dvůr stane dějištěm závodů Czech Summer Open 2019, historicky největších závodů ve Working Equitation, které poprvé přivítají i jezdce ze zahraničí.

Startovní listina čítá 70 startujících, diváci uvidí více než 15 plemen koní - od poníků a nejrůznějších kříženců, přes iberské a jiné barokní koně, westernová plemena až po teplokrevníky.

Největší hvězdou bude dlouholetý člen německého reprezentačního týmu Mihai Maldea, třetí na posledním mistrovství Evropy v roce 2016. Jeho hlavní zbraní jsou rychlé speed testy a díky němu tak bude mít nejvyšší úroveň „Master“ jistě tu správnou dávku adrenalinu.

Na start této soutěže, kde již vede jezdec koně pouze jednou rukou a která se v ČR pojede poprvé, se kromě něho postaví i jezdkyně z Nizozemí, dále reprezentantka z Polska, která je ve světě WE nováčkem, a také dvě závodnice z České republiky.

Závody budou rozhodovat zkušení mezinárodní rozhodčí Mario Pimentel z Portugalska a Sandra Migl z Rakouska, sbor rozhodčích doplní Eva Žaludková.

Po všechny tři dny bude pro diváky připraven i doprovodný program. Přestávky mezi soutěžemi vyplní mimo jiné dogdancing, ukázka přípravy koně pro práci ve filmu nebo čtverylka. Na děti čekají soutěže i malování na obličej, dámy se budou moci nechat zkrášlit u stánku vizážistek.

 • Další informace najdete na stránkách závodů závodů a na facebookové stránce akce.

Program

Pátek:

 • Slavnostní představení rozhodčích a jezdeckých dvojic
 • Drezura
 • Pauzy vyplní: Dogdancing, Týna Maternová a její maskot Colunguele, čtverylka organizátorů, jízdy pro děti v sulce tažené ponym Vall-E

Sobota:

 • Testy ovladatelnosti
 • Pauzy vyplní: ukázka Králičí Hop, soutěže pro děti a dospělé
 • Dekorování soutěží Z a L


Neděle:

 • Rychlostní testy soutěží S, P a M
 • Otevřená soutěž pro začínající jezdce
 • Soutěž pro děti s vodičem
 • Pauzy vyplní: soutěž pro dospělé a děti, stánek malování na obličej pro děti, stánek líčení od vizážistek zdarma, jízda pro děti v sulce tažené poníkem Piškotem

 

Závody spřežení - kvalifikace na Zlatou podkovu - Cena hejtmana Pardubického kraje

Za vozatajskými výkony můžete tento víkend vyrazit do Pardubic, kde závody spřežení pokračují kvalifikací na Zlatou podkovu.

 

Dostihový den Slušovice

Milovníci dostihového sportu mohou zamířit v pátek, 5. července, do Slušovic. Dostihový den začíná již v 10:00 hodin dopoledne. Na programu bude sedm rovinových dostihů, dva dostihy přes proutěné překážky a program doplní i dva dostihy klusáků a dostih poníků.

 

Memoriál Jana Papouška

Od středy 3. července až do neděle 7. července bude v areálu Jízdárny Equitana - Martinice probíhat jeden z prestižních závodů Martinického kolbiště, kterým je již čtrnáctý ročník Memoriálu Jana Papouška

Závody již tradičně přilákaly početné startovní pole a v nedělním vrcholu, kterým je Memoriál Jana Papouška s překážkami do 145 centimetrů, se představí prakticky celá domácí špička.

Atraktivním bodem programu bude ale i páteční derby, což je soutěž, která kombinuje klasické parkurové překážky a terénní skoky.

 

4. kolo NBHA CZ

Zajímá vás, jaká je aktuální úroveň Barrel Racingu v České republice?

Národní Barelová Asociace České republiky pořádá v sobotu 6. července na pardubickém dostihovém závodišti další adrenalinem nabitou událost, kterou je 4. kolo NBHA CZ.

 

Jízda Čertovým břemenem - Borotín

Příznivci vytrvalostního ježdění se ve dnech 6. až 7. července sejdou v jihočeském Borotíně, kde se poběží národní vytrvalost.

 

7. ročník kombinované soutěže chladnokrevných koní

Ani milovníci chladnokrevných koní nebudou ochuzeni!

Spolek Chladnokrevníci Květná pořádá dne 5. července od 9 hodin v Květné u Lukové soutěže chladnokrevných koní.

Na programu události je ovladatelnost v kládě, formanská jízda a těžký tah. Rozhodně tedy je na co se těšit!

 

Drezurní závody Zduchovice

Za drezurním výkonnostním sportem můžete zamířit do středočeských Zduchovic.

Ve dnech 5. až 7. července se v areálu JO La-Boheme Zduchovice bude konat Národní drezurní pohár ČJF P, CH, J + Drezurní šampionát U25 a S.

 

Kurz první pomoci pro koně

Vyrazit můžete o tomto víkendu i za vzděláním. V sobotu 6. července pořádá Stáj nad Kopytnou kurz první pomoci pro koně. Kurz bude probíhat pod vedením MVDr. Denisy Wawreczkové.

 

Závody ETCZ + CSWE

Příznivci Extreme Trailu a working equitation mohou navštívit i dvoudenní závody, které se budou konat na ranči v Úchozí.

V sobotu 6. července se uskuteční většina soutěží  ETCZ a CSWE drezury Z, S, P. V neděli 7. července se můžete těšit na soutěž OPEN (Jackpot) ze sedla v ET a následně test zručnosti a test s dobytkem ve WE.

 

 

Husitská vojska u Rýzmberka

Pokud chcete prožít státní svátek v duchu historickém spíše než ryze sportovním, pak se vydejte v sobotu 6. července na druhý ročník akce Šermíři na hradě Rýzmberk, která se tentokráte koná pod názvem Husitská vojska u Rýzmberka. Akci pořádá Družina pánů z Lipé.

Na programu dne jsou oživlé prohlídky, šermířské souboje, reálná bitva nebo lukostřelba a mnoho dalšího.

 

Užijte si sváteční prodloužený víkend plnými doušky!

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: