Suverénkou Ceny Města Karlovy Vary Venillia

7. 08. 2017 16:00, Aktualizováno 11. 08. 2017 16:47

Obrázky: 8

Autor: Marcela Kozová Foto: Marcela Kozová Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 704 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Sedm dostihů bylo na programu pátého letošního mítinku na Hipodromu Holoubek s.r.o. V příjemném letním počasí si diváci mohli vychutnat hned dva jedničkové vrcholy.

Cena Města Karlovy Vary, fenomén karlovarského závodiště opředený bohatou historií sahající až do roku 1899, má za sebou další nezapomenutelný ročník. Lázeňskému publiku se na výborně připravené dráze představilo šest kvalitních středotraťařů. Jedničkový test dlouhý dva kilometry nosí desítky let přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího, čímž pořadatelé vzdávají hold karlovarskému rodákovi a jednomu z nejlepších jezdců 80. let minulého století. Čestné ceny u cílové podkovy tradičně předávala jeho manželka, paní Alena.

 Na startu se sešli dva koně se stejnými výkony v minulosti. S vizitkou triumfu z Velké jarní ceny a čtvrtého místa z Českého derby z let 2015 a 2017 se střetli Aldar (nakonec druhý) a Sir Sun (čtvrtý). Oba patřili k největším favoritům.

Tempa se krátce po startu ujal podobně jako v minulém roce Aldzarb (třetí). Do posledního oblouku se zdálo, že by hnědákův návrat na zdejší dráhu mohl slavit úspěch, ale rychle se k němu přibližoval stájový a tréninkový kolega Aldar. Zásadní rozuzlení ovšem přišlo později.

V cílové rovince se ze zadní pozice odpoutala jediná klisna v poli Venillia vedená žokejem Milanem Zatloukalem. Ten si do sedla svěřenkyně Martiny Růžičkové odskočil ze švýcarského působiště. Čtyřletá odchovankyně společnosti Orling soupeře odsoudila do role statistů a výrazně zviditelnila český chov. S nebývalou lehkostí se po vzoru loňské suverénky Dally Hit blížila cílové pásce, na které v novém časovém rekordu nastřádala pět délek. Po svém nejlepším životním výkonu by se podle vyjádření realizačního týmu měla se závodní kariérou rozloučit a věnovat se mateřským povinnostem. Poslední dotované místo patřilo v průběhu aktivnímu Tamarind Covemu a poslední doběhl slovenský Unique Pilot.

 Druhým nedělním vrcholem byla 9. Velká cena BBAG. Jedničkový mílový test je přístupný koním, kteří se zúčastnili dražebních aukcí společnosti BBAG v německém Baden-Badenu. Předloňské prvenství v převaze koní reprezentující stáj Lokotrans obhajovala Kobi, jediná klisna z kvarteta startujících. Z čelní pozice diktovala tempo až do cílové rovinky. Nakonec si rozdělila současné třetí místo s Fantasticadventurem. Suverénní výkon podal zástupce nejmladšího ročníku Duke Of Darhorse a po ročním čekání se dočkal plného zásahu, když za sebou nechal s lehkostí více než čtyř délek favorita Hello Hobbyho.

Mezinárodní příchuť měl Memoriál Jiřího Chaloupky, který spadal do seriálu Mistrovství amatérských jezdkyň Fegentri. Na své konto si další cenné body s pomocí devítiletého Exchangeho připsala Švýcarka Celine Weber, šampiónka z roku 2014.

Rámcový překážkový dostih se stal podle očekávání kořistí někdejšího vynikajího rovináře a talentovaného překážkáře Azteka, třebaže o jeho prvenství nad Lad Inem muselo rozhodnout cílové foto.

Výsledky:
  • Cena spol. BBAG (III.kat., 2.000m): Linngar (ž.J.Rája) - Born To Run (ž.J.Šafář) - Loop Love (ž.P.Foret)
  •  Mem. Jiřího Chaloupky s podporou VALLIANT GROUP CZECH s.r.o a Ing. Václava Chaloupky - dostih FEGNETRI žen (IV.kat., 1.600m): Exchange (am.C.Weber) - Dodybud (am.S.Vermeersch) - Mary Yeats (am.N.H.Holm)
  • Cena spol. VLADIMÍR MAREK s.r.o. (III.kat., 1.600m): Iman (J.Andrésová) - Tropical Bond (ž.P.Foret) - Fur Coat (žk.L.Fialová)
  • 9. Velká cena BBAG (I.kat., 1.600m): Duke Of Darhorse (ž.M.Laube) - Hello Hobby (ž.P.Foret) - současně Kobi (ž.J.Šafář) a Fantasticadventure (ž.J.Chaloupka)
  • CENA MĚSTA KARLOVY VARY - Mem. Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m): Venillia (ž.M.Zatloukal) - Aldar (ž.J.Šafář) - Aldzarb (ž.R.Koplík)
  • Cena holdingu MAENTIVA (IV.kat., 2.400m): Miss Mamool (žl.J.Verner) - Sisi Pop (žk.D.Liška) - La Santiaga (ž.P.Foret)
  • Cena spol. TENZA (steeplechase III.kat., 3.500m): Aztek (ž.J.Kousek) - Lad In (am.M.Mikšovský) - Holin One (ž.M.Novák)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: