Starokladrubští koně se úspěšně reprezentovali v programu Top Gala Show v Norimberku

13. 11. 2019 18:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 490 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Faszination Pferd je jedním z nejnavštěvovanějších německých koňských veletrhů. Ve dnech 29. října až 3. listopadu 2019 zde bylo prezentováno osm starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. V sobotní a páteční večerní TOP GALA show vystoupili starokladrubští koně hned třikrát.

Na úvod ve společné ukázce čtyř čtyřspřeží v podání choreografie úspěšného německého jezdce čtyřspřeží Ludwiga Weinmayera. Následně vystoupili v defilé slavnostních zápřeží, kde bylo pod vedením Jiřího Nesvačila prezentováno šestispřeží v unikátní domino zápřeži tří starokladrubských vraníků a tří starokladrubských běloušů.

V pátek v rámci této ukázky vezl tento kočár jako čestné hosty členy vedení národního hřebčína, a to ředitele Jiřího Machka a náměstky Vlastimila Váňu a Jaroslavu Nešporovou. Na závěr večerního programu předvedli starokladrubští koně divákům ukázkovou soutěž čtyřspřeží.

V barvách Národního hřebčína Kladruby nad Labem stála na startu dvě čtyřspřeží. Vrané spřežení vedené Vladimírem Moudrým a bílé spřežení vedené Jiřím Nesvačilem jun., který v této adrenalinové ukázce jak v pátek, tak i v sobotu zvítězil (video zde).

Součástí prezentace Národního hřebčína Kladruby nad Labem v německém Norimberku byl také propagační stánek, ve kterém se návštěvníci veletrhu dozvěděli novinky ze současného dění v národním hřebčíně, ale také informace z historie hřebčína, jeho okolní krajiny a chovu koní v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech.

Návštěvníci, kteří přišli na veletrh mimo večerní show, viděli starokladrubské koně vystupovat v denním programu Faszination Pferd 2019 a to nejen v zápřeži, ale také pod sedlem. V jezdecké čtverylce starokladrubské koně úspěšně předvedli Vladimír Moudrý, Petr Novák, Alice Nováková, Jakub Hlávka, Kateřina Nesvačilová a Jiří Nesvačil.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: