Srpnová kvalifikace nabízí souboj velkých jmen

16. 08. 2017 11:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 945 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Třetí srpnová sobota, to je v posledních letech tradiční termín pro třetí kvalifikační dostih na Velkou pardubickou a v letošním roce to platí také. Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice na tradiční distanci 5 800 metrů sice není tak početně obeslána jako v minulém roce, ale kvalita rozhodně nechybí.

Pro připomenutí nabídneme dva výsledky:
Velká pardubická 2016 - 1. Charme Look, 2. Ange Guardian, 3. Zarif. Všichni tři se představí v sobotu odpoledne na dráze.
První kvalifikace na Velkou pardubickou 2017 - 1. Zarif, 2. No Time To Lose, 3. Reaper. Ani z této trojice žádný z protagonistů nechybí.
Navíc najdeme na startovní listině Nikase, Taranta či Templáře.

Všichni jmenovaní patří k hvězdám tuzemských dlouhých krosů. Charme Look se vrací na dostihovou dráhu téměř po třech měsících. Květnovou první kvalifikaci nedokončil, a tak tentokrát by si měl spravit chuť, navíc v sedle bude mít světoběžníka Jana Faltejska, kterým s ním loni na podzim vyhrál Velkou.

 Ange Guardian nedokončil v červenci Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem, navíc se nepříjemně zranil žokej Jan Kratochvíl. Tentokrát bude v sedle reprezentanta stáje Anděl strážný Josef Váňa mladší, který se letos poprvé představí v pardubickém krosu. Zatím startoval především v Itálii a Francii. Na Apeninském poloostrově s převahou vede jezdecký šampionát. Ange Guardian je jediným devítiletým koněm na startu kvalifikace, právě devítiletí vyhráli čtyři poslední ročníky dostihu.

K Zarifovi není třeba moc dodávat, dvě vyhrané kvalifikace a tři účasti ve vrcholu sezóny proměnil ve druhé, třetí a šesté místo. V sedle bude jediný tuzemský překážkový šestistovkař Josef Bartoš.

Od červencové Lysé nad Labem se poprvé objeví v sedle Jan Kratochvíl a jeho parťákem bude No Time To Lose. Loni v den Velké vyhrál Cenu Vltavy a v květnu podlehl pouze Zarifovi, tréninkovému kolegovi. Reaper už je také zkušený, navíc koně z tréninku manželů Myškových ukazují velmi dobrou formu. V sedle Nikase střídá Marka Stromského Lukáš Matuský, a tak uvidíme, jak bude nová spolupráce fungovat. Polokrevný Templář je spolehlivým koněm, letos sice bude debutovat, ale Marcel Novák ho zná, a tak by mezi nejlepšími neměl chybět.

Pro někoho je překvapením nominace Taranta do vytrvaleckého krosu, ale trenér Grzegorz Wroblewski si myslí, že by mu dlouhé dostihy neměly dělat problémy. Stejnou cestou šla před pěti lety Orphee des Blins.

Startovní listinu doplňuje půltucet ve složení Aucun Soucis, Broker, Makléř, Mileryt, Sixtyseven a Stretton. Úspěch někoho z těchto koní by byl velkým překvapením. Prvně jmenovaný zamířil do Česka začátkem července z Francie, ale tam velkých výsledků nedosahoval, ve své kariéře zatím nevyhrál. Sixtyseven se sice v květnu kvalifikoval, ale nepřesvědčivým výkonem. Stretton letos již běhal třikrát, dvakrát skončil druhý a jednou čtvrtý, ale v nižších kategoriích. V sedle bude Švéd Niklas Lovén, který pardubickou dráhu dobře zná.

Pozornost si zasluhuje také Cena Peruána na 5 200 metrů, druhý vrchol sobotního programu. I v tomto klání se představují koně s vysokými ambicemi ve Velké pardubické. Letos na startu najdeme trojici Kasim, Ter Mill a Wild Danger, která již kvalifikaci splnila, a navíc figuruje i na přihláškách do vrcholu sezóny. Na konci června vyhrál dostih na stejné distanci Tzigane du Berlais, pomalu připravovaný pro Velkou pardubickou. Poslední dva starty v zahraničí absolvoval Vicody, i on může zamíchat pořadím mezi nejlepšími.

První bod druhé poloviny pardubické dostihové sezóny startuje v sobotu ve 13 hodin, na programu je sedm klání a startovní listiny obsahují jména celkem 72 koní.

(bda)

Na modrou kvalifikaci je možné přijít zdarma

Předposlední z kvalifikací na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou bude „modrá". Od začátku sezony si pardubické závodiště hraje s barvami a právě odstíny modré jsou srpnovým dress codem. A navíc, pokud diváci přijdou s hrací kartou Sportovního parku Pardubice, budou mít vstup na dostihový mítink zdarma.

 Na dostihy zdarma

Pardubice aktuálně žijí „Sportovním parkem", který navazuje na loňský, velmi úspěšný Olympijský park. Prezentuje se v něm několik desítek sportovních klubů a disciplín, mezi nimi i dostihy. Na břehu Labe vznikla trať pro Dětskou Velkou pardubickou. „Absolvují ji nejen děti, ale kupodivu s velkým nadšením i dospělí. Plní tím jeden z úkolů z hrací karty Sportovního parku. A právě s touto hrací kartou budou mít vstup na naše dostihy zdarma," připomíná místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Modrá je dobrá

Návštěvníkům srpnových dostihů závodiště doporučuje přijít v oblečení v modrých barvách, nebo alespoň s modrými doplňky. Po červené a zelené, kterou si při druhé kvalifikaci zvolili sami diváci, tak přichází na řadu další ze základních barev. „Jsem potěšen, že se myšlenka barevného dress codu uchytila. Je vidět, že lidé si v Pardubicích umí hrát a že si dokážou dostihy užít stejně jako třeba v Melbourne, kde jsem se touto myšlenkou inspiroval," říká člen prezidia Dostihového klubu a jeho někdejší prezident Jiří Skalický.

Na závodišti i online

Třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je na programu v sobotu 19. srpna. Dostihové odpoledne odstartuje ve 13 hodin a bude ho možné sledovat nejenom přímo na závodišti, ale také online na webových stránkách závodiště a na Galopp TV. Vstupenky bude možné nově zakoupit i online přes stránky závodiště. Systém je prozatím ve zkušebním provozu.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: