Sport a závody

 • Stromský má sezonu vyřešenou

  24. 02. 2017 08:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Deník.cz Marku Stromskému se rýsuje zajímavá sezona, a to i z toho důvodu, že zkušený žokej bude po letech jezdit v barvách domovského Albertovce. Navíc si jeho služby zamluvili trenérka Hana Kabelková a také František Holčák.

  Autor: Roman Brhel Dostihy Počet přečtení: 168

 • Olympiády utekly už dvě, Opatrný je ale dál optimistou

  23. 02. 2017 11:00 − Zveřejněn před 3 dny

  Deník.cz Hořovice – Češi a parkúrové skákání na nejvyšší úrovni? Před válkou ano, po ní už moc velkých úspěchů nenajdete, socialismus prostě koně neměl rád. Po roce 1989 se vše začalo zvolna měnit a jedním z důkazů je hořovický Aleš Opatrný.

  Autor: Rudolf Muzika Skokové ježdění Počet přečtení: 213

 • Dvanáctiletá Tereza Czyžová provozuje velmi nebezpečný sport zvaný voltiž. Spočívá v gymnastických a akrobatických prvcích na cválajícím koni. Dotaz, jak se může třeba po přemetu vzad trefit zpět na koně ve cvalu, ji rozesměje. Prostě se trefí. Strach má, ale touha dělat stále náročnější prvky je zkrátka silnější.

  Autor: Zuzana Hronová Voltiž Počet přečtení: 225

 • Kopyta pádících koní vířila písek ve slatiňanské jízdárně

  15. 02. 2017 08:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Deník.cz Slatiňany – Jezdecká hala hřebčínu ve Slatiňanech se stala dějištěm velkého závodu kočárů. Před zraky nadšeně fandících, byť lehce zmrzlých diváků předváděly své umění desítky kočí z celé republiky. A bylo na co koukat.

  Autor: Lukáš Vaníček Spřežení Počet přečtení: 290

 • Na správnou notu

  15. 02. 2017 05:00 − Zveřejněn před 11 dny

  Typ koně, úroveň a zkušenosti se odrážejí i v hudbě, jakou zvolíte Minulý týden jsme si popsali, jak si sestavit drezurní úlohu na míru, dnes nás čeká další úkol, napasovat k ní tu správnou hudbu. Dana Kusebauchová, která se již několik let věnuje výrobě kürů na míru, vám vedle rad a tipů popíše, jak postupuje ona. Pak je na vás, zda máte hudební sluch a jste kamarádi s technikou natolik, že se do toho pustíte sami, nebo...

  Autor: Dana Kusebauchová Drezurní ježdění Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1420

 • Deník.cz Většina českých fotbalových klubů v zimní pauze zamíří na jih, aby hráči v teple a na přírodním trávníku pilovali formu na jarní sezonu. A nejsou jediní. Slunné počasí by mělo provázet v přípravě i reprezentaci moderních pětibojařů. Jan Kuf, Ondřej Polívka, Martin Vlach, Marek Grycz a Natálie Dianová vyrazí do jezdeckého areálu v kalifornském Palm Springs.

  Autor: Lukáš Králíček Všeobecná sdělení Počet přečtení: 501

 • Majitel diskvalifikovaného Nikase odmítl mimosoudní vyrovnání

  7. 02. 2017 11:00 − Zveřejněn před 19 dny

  iDNES.cz Zástupci společnosti Troubecká hospodářská nabídli u přerovského soudu v kauze diskvalifikovaného vítěze Velké pardubické Nikase žalobcům 1,5 milionu korun. Mimosoudní vyrovnání však majitel koně Petr Kupka i trenér Stanislav Popelka odmítli.

  Autor: ČTK, iDNES.cz Dostihy Počet přečtení: 363

 • Nebojte se küru!

  6. 02. 2017 05:00 − Zveřejněn před 20 dny

  Ve volné sestavě máte příležitost předvést koně tak, aby vynikly jeho přednosti Volná sestava na hudbu neboli kür je divácky nejatraktivnější variantou drezury. Možná proto pomalu přestává být doménou mistrovských a mezinárodních soutěží a vypisuje se i na hobby závodech. Mohly by vás proto zaujmout naše tipy, jak si ji sestavit tak, aby se vám jezdila co nejlépe a samozřejmě i co nejlépe vypadala. Nabízí totiž mnoho možností, které vám...

  Autor: Katka Lipinská Drezurní ježdění 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2213

 • V sedmi letech porazila pětatřicetiletá Kateřina Lesová vzácný typ rakoviny - nádor kosterního svalu. Dnes chodí o francouzských holích, na delší vzdálenost potřebuje invalidní vozík. Silné bolesti musí tlumit opiáty. Ale nechce skončit jako ležák, a protože miluje koně, věnuje se paradrezuře. Jejím snem je vyhrávat závody.

  Autor: Ivana Lesková Parajezdectví Počet přečtení: 307

 • Nové logo ČJF Novou tiskovou mluvčí České jezdecké federace (ČJF) se stala Markéta Šveňková, která má dlouholeté zkušenosti z interní i externí komunikace významných společností působících na českém trhu. ČJF zároveň zveřejnila výsledky výběrového řízení na komunikační agenturu, jehož vítězem se stala Médea Public Relations.

  Autor: Tisková informace Všeobecná sdělení Počet přečtení: 478

1 2 3 523

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: