Slavnostní otevření sekce jezdeckých potřeb v Gigasportu aneb Feelin´Giga! nyní i s Horze

1. 04. 2011 15:00

Obrázky: 12

Autor: Michaela Prausová Foto: archiv autorky Rubrika: Výstroj jezdce a koně Počet přečtení: 10618 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jak určitě všichni víte z našeho aktuálního zpravodajství zde i na Facebooku, včera otevíral Gigasport v Průhonicích nové oddělení s vybavením pro koně a jezdce značky Horze. No a my jsme na takovéto důležité akci nemohli chybět a nyní vám přinášíme článek plný informací nejen o slavnostním otevření, ale i o samotné značce Horze.

Pro novináře vše začalo již tiskovou konferencí, která se konala přímo v Gigasportu v Průhonicích od 10:00, a které se účastnili nejenom jednatelka firmy Gigasport, paní Kamila Steinbauerová, ale také coach manager Gigasportu pan Johann Schuhbock z Německa. Nechyběli ani zástupci finské značky Horze - jmenovitě pan Fred Hofer (FIN), jednatel firmy a pan Rune Stadven (SWE), manažer pro distribuci a expanzi Horze.

Křest podkovy pro štěstí hercem Václavem VydrouPro širokou jezdeckou veřejnost však byla důležitá 18. hodina, kterou začalo slavnostní otevření a křest sekce jezdeckých potřeb Horze v Gigasportu. Nádhernou podkovu pro štěstí pokřtil kdo jiný než herec, bavič, ale také aktivní jezdec Václav Vydra. Následovala venkovní „šou" v podání Jimmyho Magury a jeho koně Marse. A poté už vystoupili koně přímo v prodejně - Johanka Moutelíková a její přátelé z České Barokní společnosti předvedli módní show jezdeckých úborů od středověku až po současnost.

Proč to vlastně celé vzniklo

Ale začněme od začátku, tedy odkud se vzala značka Horze? Horze je finská firma založená roku 1982. Její prvotní výrobou byly potřeby pro klusácký sport, na které po skvělé odezvě následovalo v roce 2003 rozšíření výroby na veškerý jezdecký sortiment - tedy pro anglické ježdění a klusácké dostihy. Značka Horze pronikla již před třemi lety na německý trh, a to velmi úspěšně, své obchodní zastoupení má v mnoha dalších státech Evropy, ale také v Austrálii nebo Dubaji.

A právě proto, když začali zhruba před rokem uvažovat v Gigasportu o vytvoření jezdecké sekce, byla jejich volbou právě značka Horze. Ale to nám objasnila přímo paní Steinbauerová: „Firma Horze nám vyhovovala jak z důvodu vysoké kvality svých výrobků, tak z přijatelné ceny. Samozřejmě i fakt, že firma expanduje po Evropě a již v Německu zaznamenala obrovský úspěch, nám velmi ulehčil rozhodování."

Co však prvotně vedlo Gigasport k projektu oddělení jezdeckých potřeb jako takových? Byly to dotazy návštěvníků a zákazníků pátrajících po jezdeckých potřebách, zvyšující se zájem o jezdectví z řad hobby a rekeračních jezdců, a tak firma využila místa na trhu vytvořením unikátního projektu se značkou Horze. S tím také souvisí zvolení právě průhonického Gigasportu, kde byl zájem největší. Také poloha v blízkosti obrovského množství jezdeckých klubů rozhodla právě o lokalizaci oddělení do prodejny průhonického Gigasportu. Ale nezoufejte, vy, kteří to máte do Prahy daleko. Nic není nemožné a pokud se tento projekt setká se zájmem i v jiných částech republiky, bude snahou Gigasportu rozšířit sortiment jezdeckých potřeb také do dalších prodejen.

Horze a Gigasport

Takže se ptejte, zajímejte, jeďte se podívat do Průhonic, rozhodně to stojí za to :-). A to doslovně. I přesto, že jsem si již v předvečer „výpravy" slíbila, hlavně nic nekupovat, opět jsem to porušila :-). Sortiment potřeb je opravdu široký - od jezdeckého oblečení, bot a chapsů, přes veškeré vybavení pro koně, ale také stájové potřeby jako jsou vidle, věšáky na uzdečky, apod. To vše na ploše 300 m2.

V Gigasportu mají vlastního koněZaměření sortimentu je hlavně na hobby a rekreační jezdce, ale ani sportovní jezdci nepřijdou zkrátka. Jediný výrobek, který na prodejně nenajdete, jsou jezdecká sedla. Jelikož prvotním úkolem je poskytnout zákazníkům kvalitní módní jezdecké oblečení a doplňky, převažuje zde hlavně jezdecké oblečení pro všechny od těch nejmenších, až po ty nejnáročnější. A kdybyste si náhodou vybrali zboží z katalogu, které není přímo na prodejně (ani na 300m2 se nevejde vše), je možné zboží objednat přímo z Finska.

Pro ty z vás, kteří to do našeho hlavního města máte daleko, mám příjemnou zprávu. Z mnoha stran zazněly dotazy, zda plánuje Gigasport zavedení e-shopu. Na tomto projektu se již pracuje a tak se, doufám, již brzy můžeme těšit na to, jak si v pohodlí domova vybereme cokoliv ze sortimentu Gigasportu v jeho značkovém internetovém obchodě.

Ale vraťme se k slavnostnímu otevření a křtu nového oddělení. Nejdříve pokřtil podkovu pro štěstí herec Václav Vydra. Bohužel pro pracovní vytíženost rychle odspěchal do divadla, ale ještě předtím stačil popřát nové sekci štěstí a hodně spokojených zákazníků. Následovalo vystoupení cowboje Jimmyho Magury s jeho koněm Marsem před prodejnou na travnaté ploše - předvádění lasování, švihání bičem, práce s koněm, apod. To mě osobně bohužel nezaujalo a zklamalo, ať už pojetím celé ukázky pro obecnou veřejnost („ukážu vám všechna kovbojská udělátka"), tak zejména stylem jízdy (skákání zarostlého příkopu do cesty pro mě nebylo vůbec pozitivním zážitkem a rozhodně také ne pro projíždějící řidiče, natož pak koně), takže jsem se odebrala raději prostudovat více prodejnu a sortiment a čekala na vystoupení večera - módní přehlídku jezdeckých úborů od středověku po současnost v podání jezdců a koní České barokní společnosti pod vedením Johanky Moutelíkové.

Další snímky z akce jsme vám nahráli sem.

Jimmy MaguraAč bylo opravdu narváno, všude obrovský ruch, záblesky fotoaparátů, děti, pobíhající všemi směry, koně se chovali naprosto profesionálně a sami si také prodejnu pokřtili. Předváděné dobové kostýmy byly perfektní a vše vygradovalo moderním pojetím jezdeckého stylu v podání značky Horze.

Celý večer zakončilo slosování vstupenek o hodnotné ceny značky Horze - kšiltovky, podsedlovou dečku, sadu chráničů a hlavní výhrou byla pláštěnka pro koně. Celý den také platila sleva 10% z nákupu pro každého zákazníka, což mnohé nakonec zlákalo k nákupu jezdeckého vybavení. Myslím, že nejenom já, ale i všichni návštěvníci byli mile překvapeni jak sortimentem, množstvím zboží, cenou kvalitních výrobků, ale také odbornou kvalitou personálu.

Co napsat závěrem?
Popřát značce Horze a Gigasportu mnoho spokojených zákazníků. A nám mimopražským trpělivost, která v tomto případě přináší značku Horze také do ostatních prodejen Gigasportu po celé ČR.

Další fotografie od pořadatelů můžete si můžete prohlédnout zde: http://gigasport.rajce.idnes.cz/Slavnostni_otevreni_exkluzivniho_shopu_HORZE_v_Gigasportu_Pruhonice_31.3.2011/

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: