Skokoví jezdci se ozývají proti rozhodnutí FEI

15. 12. 2016 10:00

Obrázky: 1

Autor: Martina Cerhová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 2156 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Jak informoval server World of Showjumping, zazněla na valném shromáždění IJRC (International Jumping Riders Club) silná slova směrem k FEI. Steve Guerdat, známý skokový jezdec, ve své řeči specifikoval, že jezdci mají dojem, že FEI nevěnuje pozornost jejich připomínkám. Jako příklad jmenoval právě nedávno oznámenou změnu olympijského formátu soutěží. Dle jeho slov jezdci proti těmto změnám bojovali od jejich prvního návrhu. Přestože očekávali demokracii a přihlédnutí k názorům jedněch z nejdůležitějších, tedy jezdců, nestalo se tak.

Jezdci se prý veškeré změny dozvídají až z tiskových prohlášení a změny s nimi nejsou prodiskutovávány. Jako příklad nevhodnosti změn uvedl finále Furusiyya FEI poháru národů v Barcelóně, kdy dle jeho názoru zúčastněné týmy skutečně svými výkony neodpovídaly nárokům olympijských her.

Irský jezdec Cian O'Connor dodal, že na letošních OH byly týmy s pěti shozeními a ptá se, zda je takovýto krok vhodný pro skokový sport. Dle jeho názoru se tak do soutěže dostanou jezdci a koně, kteří na tuto úroveň nejsou připraveni, případně budou muset stavitelé tratí slevit z nároků.

Kanadský jezdec Eric Lamaze nebo německá hvězda Meredit Michaels-Beerbaum se změnami také nesouhlasí. „To jsou olympijské hry, ne charita. Má to být sportovní vrchol."

Jezdci také kritizovali volicí systém na generálním shromáždění FEI. Guerdat to shrnul slovy, že volilo 134 federací, 60 z nich ale neorganizuje žádné jezdecké soutěže, 17 z nich nemá jezdce a 26 z nich nemá koně. Jezdci proto kritizují fakt, že všechny federace mají stejný hlas bez ohledu na svou velikost.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: