Seriál zimních skokových tréninků se Zdeňkem Žílou

23. 12. 2019 14:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Foto: Gabriela Rotová Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 641 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pokud se věnujete skokovému sportu a chcete v nadcházející sezóně posunout svoji výkonnost výše, nabízí se možnost účasti na seriálu zimních skokových tréninků se Zdeňkem Žílou, které pro vás připravil Zemský hřebčinec Tlumačov a které se budou konat od ledna do března v areálu ZH Tlumačov.

Cílem a programem těchto zimních tréninků bude:

1. Snaha pochopit svého koně

Jednoduchost ježdění má za následek větší uvolněnost koně a možnost se soustředit na cíl (překážku), který máme před sebou.

2. Správný nájezd na překážku

Aby mohl kůň co nejlépe překonat překážku, je velmi důležité mu připravit správnou trasu, udržet ho v rovnováze v dobrém a pravidelném rytmu. Neméně důležitou součástí nájezdu je i správný sed jezdce, jeho těžiště.

3. Odskok

Správná vzdálenost odskoku před překážkou možná připadá někomu důležitá a zařadil by ji ještě před bod č. 1. Podle názoru Zdeňka Žíly jde o správné pořadí. Pokud jezdec zvládne ke skoku pravidelně cválat, v dobrém těžišti jak jezdce, tak koně, a dodrží správnou trasu nájezdu, nebude mít s odskokem žádný problém. 

4. Sed jezdce nad skokem

I na toto se trénink se Zdeňkem Žílou zaměří. Dobrým uvolněným sedem nad překážkou umožníme koni co nejlépe využít své tělo tak, aby mohl překonat překážku bez shození.

Termíny soustředění:

  • Leden: neděle 5.1., pondělí 6.1., neděle 12.1., pondělí 13.1., sobota 18.1., pondělí 20.1.
  • Únor: neděle 2.2., pondělí 3.2., neděle 16.2., pondělí 17.2.
  • Březen: neděle 8.3., pondělí 9.3., neděle 22.3., pondělí 23.3.

 

 

Přihlášky na zimní tréninky zasílejte na e-mail: zuzana.pribylova@gmail.com

Cena za jednu výcvikovou lekci je 500,- Kč. Platba hotově při každé lekci. V ceně soustředění je pronájem kryté jezdecké haly včetně osvětlení a skokového materiálu, trenér a parkování.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: