Seminář pro chovatele a posuzovatele

23. 02. 2018 12:00

Obrázky: 2

Autor: Gabriela Rotová Spoluautoři: Rudolf Žimulák Foto: Gabriela Rotová, Gamifoto Rubrika: Pozvánky Počet přečtení: 958 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Svaz chovatelů Moravy a Slezska, z.s. pořádá v Ostravě ve dnech 24. - 25. března 2018 odborný seminář pro chovatele a posuzovatele zaměřený na problematiku chovu velšských plemen pony a kob a plemen shetlandský pony a irský kob.

Lektory budou renomovaní posuzovatelé z Velké Británie, paní Barbara Taylor Evans ( UK - akreditace pro The Welsh Pony and Cob Society) a pan Nigel Vale (UK - akreditace pro The Shetland Pony Stud Book Society a TGCA).

Informace získáte na adrese: moravskyponyclub@seznam.cz

Organizátor semináře pan Rudolf Žimulák o připravované akci napsal:

"Nedílnou součástí úspěšné chovatelské výstavy je jistě odborný posuzovatel. Na dnešních chovatelských výstavách v rámci Moravy a Slezska (ale i celé ČR) se můžeme setkávat s odbornými posuzovateli z řad dlouhodobých úspěšných chovatelů, chovatelů - veterinářů nebo zapálených teoretiků s vysokými znalostmi.

Je třeba zmínit výstavy poníků, které jsou charakteristické tím, že si organizátoři zvou zahraniční posuzovatele, kteří jsou zapsáni na panelech posuzovatelů daného plemene. Tito posuzovatelé oslovují zejména TOP chovatele, kteří si svoji účast na výstavách pečlivě vybírají. Kvalita vystavovaných koní roste, nároky na úspěšnou výstavu se zvyšují, a tím pádem i nároky na správného a odborného posuzovatele.

Proto se „zapálení členové“ Svazu chovatelů koní Moravy a Slezska, pod vedením předsedy MVDr. Horníka, rozhodli zvyšovat kvalitu domácích posuzovatelů a připravují svazový pilotní vzdělávací program. V současné době vzrůstá zájem o chov čistokrevných pony a kob, a tak vzniká svazová sekce Moravský Pony Club (MPC). Tento klub má jasný cíl, a to zvyšovat povědomí o chovu poníků, výstavnictví a podporovat práci chovatelů.

V našem zájmu je i vzdělávání posuzovatelů poníků, a proto jsme připravili Odborný chovatelský seminář pro chovatele a zejména pro posuzovatele. Seminář se uskuteční 24. - 25. 3. 2018 v Ostravě, na JK Baník Ostrava.

Jsme rádi, že pozvání přijali renomovaní posuzovatelé z Velké Británie, a to paní Barbara Taylor Evans (zapsána na panelu The Welsh Pony and Cob Society) a pan Nigel Vale (zapsán na panelech The Shetland Pony Stud-Book Society a TGCA). Oba posuzovatele jsme mohli vidět při jejich práci na výstavě Původních britských plemen v Pardubicích v loňském roce.

Seminář bude zaměřen na plemena shetland pony, velšská plemena a irský kob. Poděkování patří i odborným chovatelským svazům: Svaz chovatelů shetlandských pony, z.s., Českému svazu chovatelů velšských koní a ASCHK ČR."

Na fotografii je paní Barbara Taylor Evans a pan Nigel Vale, kteří posuzovali Mezinárodní přehlídku původních britských plemen, která se konala v rámci mezinárodní výstavy Koně v akci v Pardubicích v roce 2017.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: