Salon koňmo na Žižkově otevřen

7. 04. 1997 00:00

Autor: Tomáš Tengler Rubrika: Různé Počet přečtení: 3407 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

To, že byla v Praze otevřena další prodejna jezdeckých potřeb, by snad za zmínku již ani nestálo, avšak už její název napovídá, že nejde o prodejnu "standardního typu". Na podrobnosti jsme se zeptali spolumajitele Václava Kotka.

Proč právě Salon koňmo?

Jsme tři. Dáša Vorlová chová koně na Karlštejně, Honza Vyskočil je obchodník a jeho dcera působí v brněnském jezdeckém klubu Smékal. A já mám uměleckou agenturu a hodně rád koně. Když jsem začali vymýšlet název, tak nás anglické "on the horseback" (na koni) přivedlo ke krásnému staročeskému "koňmo".

Koňmo, ano. Ale proč salon?

Salon? Nejsme jen obchoďák. Kůň přece evokuje sport, jezdce, přírodu, chovatelství, western, kulturu, krásu a ladnost pohybu... Náš Salon chce navázat na tradice řemesel (kovář, sedlář, kovotepec) a kulturu (malířství, sochařství, keramika). Kůň patří k lidem od nepaměti: Napoleon na koni, sv. Václav, ale i Masaryk. Cimrman říká: "sv. Václav sedí na koni, sv. Jiří sedí na koni, pak ještě Žižka, ale to už není svatý, a ostatní velikány nechali sochaři stát nebo sedět..."

A to všechno dohromady?

Náš obchod spojuje vše, co jsem řekl. Každý z nás tu může najít své. Proto má Salon koňmo podtituly: Potřeby pro koně i jezdce, Vetešnictví, Galerie. Nedávno se objevil pan Svoboda z Hradce Králové - sběratel - a nabídl koně na rytinách a grafických listech. Nebo tu najdete staré jezdecké boty po tatínkovi, které nám věnovala paní domácí do začátku.

A jak jste otevírali?

Pěšmo. Na koních přijeli jen Bolek Polívka se svou drezurou a la Šašek a královna. Řehořovou ulicí teklo pivo a přátelé koní pili a hodovali. Na Mikuláše se uskutečnila vernisáž nádherných obrazů koní Míši Ščigola a na letošní rok chystáme další výstavy a aukce zajímavých a historických předmětů koňmo.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: