S** na Suché pro domácí Terezu Veselou a Deja Vu

8. 07. 2015 10:00

Obrázky: 12

Autor: Michaela Javůrková Foto: Javůrková Michaela Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1759 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

První červencový víkend a zároveň první víkend o letních prázdninách se na Suché, v areálu Jiřího Skřivana, konaly parkurové závody. Vypsány byly čtyři soutěže, parkury pro jezdce a jejich koně připravil stavitel Oldřich Sojka.

Prvním parkurem byla soutěž stupně „Z“ na limitovaný čas, který byl stanoven na 72 sekund. Nejblíže k limitu a bez chyb zajel parkur zástupce Národního hřebčína Kladruby nad Labem, Petr Novák v sedle Mysterra-K. Druhé a třetí místo obsadili domácí jezdci – na stříbrné pozici to byla Nela Pilbauerová s Gaiou 4 a na bronzové umístění dosáhl Pavel Dlouhý s Ofélií 1.

Nejobsazenější soutěží byl parkur stupně „ZL“, kterého se účastnilo 38 dvojic. Jelikož se tento parkur jel jako dvoufázový, zvítězila dvojice, která prošla bez zaváhání základním kolem a absolvovala čistě a co možná nejrychleji druhou fázi. Touto dvojicí byla Anna Siatková s Levádou 3 z JK Orličky. Druhý nejrychlejší byl Filip Tošovský se Sokrates 2 (JPS Vanice). Třetí byla domácí dvojice, Sára Finsterle v sedle Elektry.

Filip Tošovský

*Parkur stupně „L**“ měl stejně jako předchozí soutěž dvě fáze. Nejúspěšnější byla Petra Skřivanová v sedle Easy Love (Stáj Manon), která dokončila o více než dvě vteřiny druhou fázi rychleji než druhá v cíli Kateřina Málková s Corneliusem (Sportovní stáj Málek). JK Čermná reprezentovala třetí za cílovou páskou Lucie Šrámková s Hedou H.

Hlavním programem sobotního odpoledne byl parkur „S**“. Až za polovinou startovního pole se našla dvojice, která parkur překonala bez chyb a probojovala se tak do druhé fáze. Podařilo se tak Tereze Veselé s Deja Vu 1, bohužel ale jednou chybovaly ve fázi druhé a čekaly na výsledky dalších jezdců. Nikdo se do druhé fáze do konce soutěže nedostal, a tak domácí Tereza Veselá s Deja Vu zaslouženě zvítězila. Se čtyřmi trestnými body ze základního kola a rychlým časem obsadila druhé místo Martina Kučerová v sedle Rocky (Leonix OS). Třetí, taktéž se čtyřmi trestnými body, dokončila Eliška Jandová v sedle Ilusive Queen.

Děkujeme za vaši účast a těšíme se na další návštěvu! V srpnu nás čekají dvě akce – Kritéria mladých koní 19. 8. a Srpnové závody 22. 8.

Výsledkové listiny najdete pod článkem.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: