Různé

 • iDNES.cz Nové vykopávky v jedné z nejstarších archeologických lokalit v regionu ukázaly, že Slované z velkomoravského období občas nakládali s těly svých zemřelých velmi neobvykle. V jednom z hrobů byl dokonce pietně pohřbený kůň.

  Autor: Michal Šverdík Různé Přečteno: 79x

 • Hřebčín v Kladrubech obnovuje podobu Krajinářského parku Mošnice

  8. 07. 2020 10:00 − Zveřejněn před 4 dny

  ekolist.cz Národní hřebčín Kladruby chce do konce roku dokončit revitalizaci Krajinářského parku Mošnice. Zmizí náletové a nepůvodní dřeviny, aby se vrátila původní mozaikovitá struktura krajiny, kde budou moci žít i chráněné druhy rostlin a živočichů. Prostor dostanou solitérní duby a obnoví se louky.

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 76x

 • Vraníci, bunkry i loupežníci

  7. 07. 2020 17:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Blesk logo Hrady, zámky, hory i nížiny a další stovky zajímavých cílů na vás čekají ve východních Čechách. Najdete zde turisticky provařené oblasti, ale i řadu přitažlivých, a poklidnějších míst.

  Autor: David Šprincl Různé Přečteno: 92x

 • iDNES.cz Na severovýchodě spolkové země Tyrolsko, v bezprostřední blízkosti německé hranice, leží zachovalé středověké městečko Kufstein, jehož hlavní dominantou je stejnojmenná monumentální pevnost. Doputoval sem i svatý Jan Nepomucký, který tu stráží most přes řeku Inn. Ta je důvodem, proč tu město i samotný hrad vznikly.

  Autor: Jan Sklenář Různé Přečteno: 93x

 • ekolist.cz Horské trávníky na úbočí hory Praděd a nedaleké Švýcárny v Jeseníkách od konce června opět spásají ovce, koně a krávy. V této části Chráněné krajinné oblasti Jeseníky tak podle odborníků pomáhají udržet cenné bezlesí. Pro horské podmínky byly vybrány kravky skotského náhorního skotu a koně huculského plemene z farmy ve Vernířovicích na Šumpersku....

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 86x

 • Divocí koně na Červeňáku v Pardubicích nebudou

  5. 07. 2020 18:00 − Zveřejněn před 7 dny

  ekolist.cz Divocí koně v přírodní lokalitě Červeňák v Pardubicích kvůli podmínkám ministerstva obrany být nemohou. Bývalé armádní cvičiště musí být kompletně přístupné veřejnosti, ohrady pro koně by část oblasti zavřely. Přání ochranářů chovat tam koně z Exmooru se proto nesplní. ČTK to řekl primátor Martin Charvát (ANO).

  Autor: ČTK Různé Přečteno: 92x

 • iDNES.cz První prázdninový den se pro návštěvníky otevřel kladrubský hřebčín a nabídl hned to nejatraktivnější - stáje se starokladrubskými koňmi.

  Autor: Stanislava Králová Různé Přečteno: 111x

 • iDNES.cz Každý den vstává Karel Vrzáček ráno v pět, spát chodí před desátou. Když se chystá orat nebo sekat trávu, zapřáhne koně. Krávy na pastvu vodí za ohlávku. Je respektovaným podkovářem. Doma na statku v Předboři u Luk nad Jihlavou topí a vaří v kachlových kamnech. Žije tak, jako se žilo před sty lety.

  Autor: Tomáš Blažek Různé Přečteno: 155x

 • Pardubice, Evropské město koní 2020

  30. 06. 2020 09:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Olympijskou disciplínou je jezdecká všestrannost už od roku 1912 Pardubice se pro rok 2020 staly nositelem prestižního putovního titulu Evropské město koní, který si od roku 2016 předávají města sdružená v síti EURO EQUUS. Jejich společným jmenovatelem je dostihová tradice a chov koní. Nositel titulu se vždy na rok stává středobodem dění a v kulisách daného města se odehrává vše, co se tradice jezdectví a chovu koní týká.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 115x

 • Půda – naprostý základ chovu koní

  29. 06. 2020 05:00 − Zveřejněn před 13 dny

  Trus pasených zvířat vrací do půdy přesně to, co dnes zoufale chybí - organickou hmotu, ze které se tvoří nepostradatelný humus. Možná vám nadpis dnešního článku připadá hodně přehnaný. Základ chovu je přece kůň sám! Tak vězte, milí koňáci, že při pohledu na samou podstatu věci tomu tak není. Úplným a naprostým základem jakéhokoli koňaření je totiž opravdu půda.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 597x

1 2 3 148

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: