Různé

 • Koně ve městě: když se světové metropole topily v hnoji

  20. 11. 2018 20:00 − Zveřejněn před 20 dny

  Byl to problém, který narůstal. Čím více lidí žilo ve městě, tím více koní bylo zapotřebí k jejich přepravě. Nevábný odpadní produkt koňského trávení tak pokrýval ulice metropolí v tlustých vrstvách. A velkoměsta nevěděla, co s tím dělat.

  Autor: Xman.cz , Radomír Dohnal Různé Počet přečtení: 376

 • Reflex Přijedete-li do Kladrub nad Labem ráno, stane se vám, že vaše auto na silnici zastaví stádo ušlechtilých bělek. Zvědavě obrátí hlavu a pak vesele běží na pastvu. Celý zážitek trvá jen pár sekund, přesto ve vás zanechá nezapomenutelný dojem. Setkali jste se totiž s nejstarším českým plemenem koní, se starokladrubáky.

  Autor: Pavla Apostolaki Různé Počet přečtení: 287

 • Phar Lap: Legenda neumírá

  9. 11. 2018 08:00 − Zveřejněn před 31 dny

  Vycpaný Phar Lap Povídání o dostihové legendě jsme minule zakončili tragédií, smrtí Phar Lapa. Dnešním článkem se s ním rozloučíme, ale nejprve si řekneme ještě o jednom prvenství, kterého se Phar Lapovi dostalo.

  Autor: Inéz Chehaibiová Různé Počet přečtení: 643

 • Živé legendy za školními škamny

  1. 11. 2018 09:00 − Zveřejněn před 39 dny

  Z konference aneb „Dávat koním křídla“ a „Obloukem k vítězství“. Dobu, kdy zasedali za školní škamna, si připomněli protagonisté knih s dostihovou tematikou, které vyšly na podzim letošního roku. Střední školu dostihového sportu a jezdectví ve Velké Chuchli při příležitosti tiskové konference a besedy s autory a protagonisty navštívily legendy dostihového dění...

  Autor: Jana Fatenova Různé Počet přečtení: 245

 • Předprodej vstupenek na galavečer ČJF 2019 zahájen

  29. 10. 2018 08:00 − Zveřejněn před 42 dny

  Galavečer ČJF V pátek 26. října ve 12.00 hodin byl zahájen předprodej vstupenek na galavečer České jezdecké federace spojený s oceněním nejlepších jezdců a koní roku 2018 ve všech disciplínách pod hlavičkou ČJF. Uskuteční se v sobotu 26. ledna 2019 v Praze.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 215

 • Velcí kopytníci přispívají k obnově druhové diverzity Plzeňský kraj se stal čtvrtým regionem v České republice, kde se začala k ochraně přírody využívat pastva divokých koní. Skupina šesti hřebečků tam v neděli přijela z rezervace velkých kopytníků ve středočeských Milovicích. Stádo bude spásat porosty v Evropsky významné lokalitě Šlovický vrch v Dobřanech u Plzně.

  Autor: Česká krajina Různé Počet přečtení: 264

 • iROZHLAS Jeden z koní ve výběhu ve Ždírci má očividná zranění a velmi špatně chodí. Sám si takové rány nemohl způsobit. Kdo ho poranil, se zatím neví. Ohrada je přitom oplocená, má elektrický ohradník a zůstala neporušená.

  Autor: Milan Kopecký Různé Počet přečtení: 496

 • Stejně jako i v jiné dny, vyrazila v úterý večer jezdkyně Klára na svém Španělském valachovi Dankenovi na projížďku. Není to tak dlouho, kdy se jí kůň splašil před blikajícím policejním vozem, a tak se majitelka v posledních dnech a týdnech snažila, aby si Danken na majáky zvykl.

  Autor: MrK, Týdeník Policie Různé Počet přečtení: 560

 • Velcí kopytníci přispívají k obnově druhové diverzity Vojenské prostory, které po vpádu sovětských vojsk 21. srpna 1968 do tehdejšího Československa zabraly okupační jednotky, měly po odchodu vojáků v roce 1991 různý osud. Obrovskou proměnou prošel bývalý vojenský prostor ve středočeských Milovicích. Z největší sovětské základny na československém území se změnil ve světově unikátní rezervaci se stády zubrů...

  Autor: Česká krajina Různé Počet přečtení: 251

 • Exmoor pony Východní Čechy se staly prvním místem v České republice, kde se pod dohledem odborníků z řad botaniků a zoologů experimentuje s přirozenou pastvou v nížinném lese. Stádo divokých koní, které se od zimy pase v hradecké lokalitě Na Plachtě, může nově využívat také několik hektarů lesa.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 322

1 2 3 129

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: