Různé

 • Poslední rozloučení s panem Jaroslavem Kosařem

  15. 01. 2020 10:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Odešel Jaroslav Kosař V neděli 12. ledna 2020 nás náhle opustil pan Jaroslav Kosař. Zemřel po dlouhém boji s nemocemi ve věku pouhých 48 let. Byl neodmyslitelně spjat s vozatajstvím v České republice.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 140x

 • iDNES.cz Ačkoli budovy pošty vypadají ve většině případů jako úřednická sídla více či méně povedených stylů, ta na kladrubské návsi se vrací do nově opravené 300 let staré historické budovy. Polovinu bude využívat pošta, ve druhé části vznikly kanceláře pro zaměstnance Národního hřebčína.

  Autor: Stanislava Králová Různé Přečteno: 100x

 • Důsledky silvestrovských oslav a novoroční dozvuky…

  3. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 14 dny

  Silvestrovské veselí může nést neblahé následky Zděšená volně žijící i domácí zvířata pod koly aut, mrtví a zranění ptáci padající k nohám účastníků oslav příchodu nového roku, masivní nasazení zdravotnických složek, policie, hasičů, ale i veterinární lékaři v jednom kole při výjezdech za úrazy. Leckterá stresem silně zasažená stáda lekavá i několik dní. Úrazy nejen v řadách koní, ale i lidí...

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé 3 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2111x

 • Stroller – pony, kterému narostla křídla

  2. 01. 2020 07:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Stroller H.Derby Se svými 148 cm nebyl za většinou ohromných překážek skoro vidět – než se vynořil a přeletěl je brilantně, energicky, čistě. Britská jezdkyně Marion Coakes v jeho sedle získala stříbro z olympiády a 61 vítězství v nejtěžších parkurech své doby. Jsme na prahu olympijského roku a jiní koně budou psát další příběhy. Strollerův patří k těm nezapomenutelným.

  Autor: Michaela Burdová Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2696x

 • Český rozhlas Silvestr je pro mě spíš melancholický den, kdy něco končí, říká herec, který i poslední den roku tráví v divadle. Jak jeho zvířata snášejí dělobuchy a ohňostroje?

  Autor: Zdenka Kuchyňová Různé Přečteno: 94x

 • Přerované si tradičně zpříjemnili čekání na Ježíška u koní

  28. 12. 2019 11:00 − Zveřejněn před 20 dny

  Deník.cz Také letos se na Štědrý den otevřely brány Střední školy zemědělské v Přerově, kde na návštěvníky v tento sváteční den čekalo zhruba dvacet koní. Vánoční atmosféru navodil i tradiční betlém vyrobený ze slámy, vyhrávaly tu koledy a v nabídce byl i svařák. První návštěvníci přicházeli ke stájím už před devátou hodinou ráno.

  Autor: Dagmar Rozkošná Různé Přečteno: 116x

 • Divocí koně do Ralska nepřijedou, město chce mít na pozemcích lesy

  23. 12. 2019 14:00 − Zveřejněn před 25 dny

  iDNES.cz Kvůli pozemkům troskotá plán na vysazení původního, v Evropě divoce žijícího plemene exmoorských pony v Ralsku. Koně mohli spásat obtížnou vegetaci v meandrech Ploučnice a okolí města Ralska už příští rok. Liberecký kraj ale zatím odstoupil od spolupráce s obecně prospěšnou společností Česká krajina.

  Autor: Adam Pluhař Různé Přečteno: 242x

 • Štědrovečerní zázrak... Ježíšek, jesličky a oddaný osel

  23. 12. 2019 07:00 − Zveřejněn před 25 dny

  První kapitola starozákonního Izaiášova proroctví: "Vůl zná svého hospodáře, osel jesle svého pána, mne však Izrael nezná, můj lid je nechápavý.“ Přestože existence většiny z nás je situována do kontextu křesťanské kultury, která nás samozřejmě významně formovala, mnozí nepraktikující křesťané se v symbolice Vánoc tak trochu ztrácí. Pár slov tedy nemusí být nutně na škodu. Ačkoliv se nás obchodní řetězce aktivně snaží přesvědčit, že Vánoce jsou především o hodnotě darů a nezřízeném...

  Autor: Gabriela Rotová Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 607x

 • iDNES.cz Slavného českého žokeje Josefa Váňu zvolili v pondělí zastupitelé Karlovarského kraje novým radním za hnutí ANO. Personální změnou se minulý týden zabývali i na karlovarské radnici, kde lékaře Pavla Boušku z hnutí Karlovaráci nahradí v radě města další známý sportovec - hokejista Václav Skuhravý.

  Autor: Jana Plechatá Různé Přečteno: 231x

 • Co nadělit koňákovi?... aneb trocha tipů a dárkové etikety

  18. 12. 2019 06:00 − Zveřejněn před 30 dny

  Přehnaně velký dar - od manžela nádherné překvapení, od přítele možná nechtěný závazek...? Vánoce jsou za dveřmi: hurá! Nebo: proboha, zase?… Ať už patříte do skupiny, která podléhá vánočnímu šílenství a nakupuje ve velkém, nebo do skupiny obdarovávačů opatrných, jistě vánoční dárky rozdáváte i přijímáte. A určitě jimi chcete radost udělat – i ji z nich sami mít.

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé Přečteno: 1663x

1 2 3 139

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: