Různé

 • Vernisáž fotografií Vojtěcha Lukáše (foto Jana Podubecká) Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ je od včerejška přístupná veřejnosti v centru Prahy. Ve výstavních prostorách Stavební spořitelny České spořitelny ve Vinohradské ulici číslo 180, kde se konala slavnostní vernisáž, se představují velkoformátové snímky zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů z...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 176

 • Novinky.cz logo Policie odložila vyšetřování případu pastí nastražených na divoké koně a zubry v rezervaci v Milovicích na Nymbursku. Pachatele se nepodařilo dopadnout, řekla Novinkám mluvčí policie Lucie Nováková. Společnost Česká krajina, která o rezervaci pečuje, přijala přísnější bezpečnostní opatření.

  Autor: Ondřej Kořínek Různé Počet přečtení: 261

 • První letošní hříbata divokých koní přišla na svět na sněhu

  10. 02. 2017 13:00 − Zveřejněn před 16 dny

  První letošní hříbata divokých koní I když jsou noční teploty ještě pod nulou a step pokrývá sníh, připomnělo se v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice jaro, do jehož příchodu chybí ještě více než měsíc. Na pastvině v blízkosti Benátek nad Jizerou se v minulých dnech narodila první dvě hříbata. Přestože přišla na svět uprostřed sněhových plání, daří se jim...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 391

 • PÍSEK - Drama se odehrávalo v pátek 20. ledna v areálu píseckého Zemského hřebčince, v jehož budově má pronajatu kancelář Svaz chovatelů českého teplokrevníka. Zasahovala tam policie.

  Autor: Ivo Bukač Různé Počet přečtení: 349

 • iDNES.cz Policisté na Hradecku dopadli třicetiletého muže, kterého soud poslal na tři roky do vězení za zabití koně u Chlumce nad Cidlinou. Odsouzený se místo nástupu do věznice skrýval. Policisté ho našli u přítelkyně, zatímco si hrál na počítači hry.

  Autor: Tomáš Hejtmánek Různé Počet přečtení: 549

 • Pratur požírá suchou trávu Přestože noční teploty v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice klesaly v minulých dnech k mínus 20 stupňům Celsia, divokým koním, zubrům ani zpětně šlechtěným praturům kruté mrazy nevadí. Na pastvinách u Milovic a Benátek nad Jizerou mají dostatek potravy v podobě suché trávy, kterou si dokáží vyhrabat pod sněhem, stejně jako větví a kůry keřů,...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 501

 • Farmář z Novohradských hor navazuje na předky

  14. 01. 2017 21:00 − Zveřejněn před 43 dny

  Bývalý profesionální ochránce přírody žije s rodinou v novohradské divočině. Bez televize, jen se stádem koní, ovcemi a několika kočkami bydlí v dřevěném domku už od poloviny devadesátých let.

  Autor: iREGIONY / Antonín Pelíšek Různé Počet přečtení: 796

 • Stádo čtrnácti klisen v novém domově Divocí koně pocházející z anglického Exmooru budou od letošního roku pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí. Na Mašovické střelnici a Havranickém vřesovišti by se mělo zabydlet jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly vloni v září.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 556

 • Koně mezi nebem a zemí

  5. 01. 2017 05:00 − Zveřejněn před 52 dny

  Sharlene Lindskog-Osorio: Čtyři koně apokalypsy Bujní koně apokalypsy už možná netrpělivě podupávají za dveřmi osudu lidstva. Básníkům napoví rým voda z pramene, kde kopyto Pegase udeřilo, a Diomedovy klisny už jsou jen noční můrou. Koně v lidské představivosti a víře mohou létat, přinášet mír i zkázu. Připomeňme si ve zkratce ty nejznámější.

  Autor: Michaela Burdová Různé 1 Počet přečtení: 1413

 • Zima Jak jste se již dozvěděli v předchozích dílech - víkendy, svátky, prázdniny platí pouze pro normální lidi, nikoli pro koňaře. Jakékoli dny sváteční nás sice nechávají chladnými, protože koně musí žrát i s... (ono druhé) v pátek nebo svátek, když už nás přinutí rodinní příslušníci, tak tedy z povinnosti přijdeme ze stáje domů dříve... Vánoce však...

  Autor: Lucie Franková Různé 3 Počet přečtení: 9263

1 2 3 120

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: