Různé

 • iDNES.cz Pompeje byly před téměř dvěma tisíci lety pohřbeny pod pěti metry popela. Zemřelo tu šestnáct tisíc mužů, žen a dětí a v současnosti zde mohou turisté vidět zkamenělé ostatky několika desítek z nich. V Pompejích však po výbuchu sopky neumírali jen lidé, vědci tento týden nalezli také unikátní pozůstatky koně.

  Autor: Jiří Novák Různé Počet přečtení: 263

 • Divocí koně se zabydlují v Podyjí

  11. 05. 2018 12:00 − Zveřejněn před 10 dny

  Divocí koně se zabydlují v Podyjí Na Havranickém vřesovišti a Mašovické střelnici se zabydluje jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Divocí koně budou pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí a chránit je před zarůstáním.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 530

 • Formanka Jana Šůsová zdědila koně po tátovi

  9. 05. 2018 16:00 − Zveřejněn před 12 dny

  Novinky.cz logo Na nádvoří plzeňského pivovaru pomalu vjíždí vůz tažený dvěma světlohřívými ryzáky. Na kozlíku sedí štíhlá hnědovláska, která povely valacha i kobylku bezpečně ovládá. Jana Šůsová, jediná formanka v Česku, je třetí generací svého rodu. Po Plzni rozváží nápoj, který město proslavil.

  Autor: Lucie Jandová Různé Počet přečtení: 560

 • Josef Beran V rámci slavnostního převozu ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky vyjde v sobotu 21. dubna v 10:00 od Strahovské baziliky procesí s ostatky kardinála Berana směrem k Arcibiskupskému paláci. Rakev bude vezena na pohřebním voze taženém šestispřežím starokladrubských vraníků ze Slatiňan.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 570

 • Atentát na koně

  20. 04. 2018 08:00 − Zveřejněn před 31 dny

  Bacchus Farm 1930/1931 - vlevo předák farmy, vpravo Tommy Woodcock Neporazitelný Phar Lap začal představovat nevítanou konkurenci, a tak netrvalo dlouho, a zhoustla atmosféra... Kůň si toho zažil hodně - atentát, policejní ochranu i zmizení. A brzy mu přestala Austrálie stačit.

  Autor: Inéz Chehaibiová Různé Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 748

 • Žofín opět v obležení koní

  11. 04. 2018 13:00 − Zveřejněn před 40 dny

  Žofín opět v obležení koní Sluncem prosvícený a turisty obležený jarní Slovanský ostrov se v sobotu stal svědkem ojedinělé události – vítěz Velké pardubické, valach No Time To Lose v doprovodu žokeje Jana Kratochvíla zde převzal další ocenění, a sice Cenu časopisu Jezdectví pro nejlepšího koně.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 249

 • Koňáci uklízí Česko!

  10. 04. 2018 11:00 − Zveřejněn před 41 dny

  Ukliďme Česko! Již tradičně probíhala v sobotu 7. dubna akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Opět se tisíce dobrovolníků rozběhly s pytli na odpadky po přírodě, kolem silnic a po polích, aby sesbírali co nejvíce odpadu pohozeného do okolí.

  Autor: EQCH redakce Různé Počet přečtení: 535

 • Kopřivy - poklad našich pastvin

  10. 04. 2018 07:00 − Zveřejněn před 41 dny

  Kopřiva - zelený poklad našich pastvin Kopřivy jsou nezmaři, které nezničí ani silný mráz. Podle mnohých obtížný plevel. Zkuste si ale představit, že by se tomuto žahavému zelenisku v našich podmínkách nedařilo... – a rázem, vzhledem k všestrannosti této rostliny, tu máme naprosto jiný scénář: najednou bychom si moc rádi zkusili vypěstovat vzácnou královnu bylin doma na zahrádce. :-)

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé 1 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 3353

 • Odešel jeden z nejlepších jezdců všestrannosti, pan Jiří Cipra

  9. 04. 2018 13:00 − Zveřejněn před 42 dny

  Jiří Cipra V neděli 8. dubna nás navždy opustil vynikající jezdec a reprezentant ve všestrannosti, pan Jiří Cipra.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 791

 • Emirates SkyCargo - přeprava koní Emirates SkyCargo, nákladní letecká divize společnosti Emirates, standardně přepravuje přední závodní koně na různé šampionáty po celém světě. Každoročně během dostihové sezóny hraje Emirates SkyCargo důležitou roli při přepravě koní do Dubaje. Právě na Dubai World Cup přepravil nákladní přepravce v posledních měsících dostihové koně z 6 kontinentů.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 553

1 2 3 127

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: