Různé

 • Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem vstupuje do nové sezóny

  6. 04. 2017 11:00 − Zveřejněn před 19 dny

  Křest klisničky jménem Sintarea Národní hřebčín Kladruby nad Labem zahájil v sobotu 1. 4. 2017 druhou návštěvnickou sezónu po rozsáhlé a náročné rekonstrukci. V loňské sezóně dorazilo do Kladrub, Slatiňan a Heřmanova Městce rekordních 60 000 návštěvníků.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 351

 • V rezervaci divokých koní se narodila první jarní hříbata

  2. 04. 2017 20:00 − Zveřejněn před 23 dny

  První jarní hříbě roku 2017 Prosluněné jarní počasí s nadprůměrnými teplotami vytvořilo ideální kulisu pro narození prvního jarního hříběte v rezervaci divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice. „Jeho matkou je klisna Fanny,“ upřesnila Kateřina Dudová z Jihočeské univerzity, která je součástí týmu etologů, kteří v milovické rezervaci provádějí pozorování divokých...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 388

 • Odložení starých koní

  27. 03. 2017 05:00 − Zveřejněn před 29 dny

  Na koni se už nejezdí, ale vztah zůstal... Problematika vlastnictví nepotřebných koní respektive jejich „ponechání ve vlastnictví“ je velice citlivé téma. Ohlasy na článek o zvedání starých koní mě přiměly k pokračování a nakousnu to kyselé jablko opravdu důkladně.

  Autor: Barbora Křtěnská Různé 37 Počet přečtení: 7948

 • Perleťovec stříbropásek Praha – Výsledky sčítání motýlů z pastviny divokých koní u Milovic vyrazily vědcům dech. Během dvou let se totiž kopytníkům podařilo vytvořit v těchto místech lokalitu s vysokou mírou druhové diverzity, takzvaný hotspot. Zpracování výsledků monitoringu motýlů dokončili odborníci v minulých dnech.

  Autor: Tisková informace Různé Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 585

 • iDNES.cz Nenároční koníci z Británie, zvyklí na nejdrsnější podmínky, se budou pást u meandrů Ploučnice a v okolí Ralska. Mají pomoci zachovat zdejší jedinečnou přírodu.

  Autor: Adam Pluhař Různé Počet přečtení: 457

 • ČT24 Policejní prezidium nakoupilo tři nové koně, kteří posílí pražskou jízdní jednotku. Hřebce pro práci v extrémních podmínkách, například při zásazích proti demonstrantům, našla v Maďarsku. Jde o plemeno nonius. Jejich předek byl ukořistěn v době napoleonských válek ve Francii a převezen právě do Maďarska.

  Autor: ČT24 Různé Počet přečtení: 720

 • Vernisáž fotografií Vojtěcha Lukáše (foto Jana Podubecká) Výstava fotografií Vojtěcha Lukáše „Návrat kopytníků do české krajiny“ je od včerejška přístupná veřejnosti v centru Prahy. Ve výstavních prostorách Stavební spořitelny České spořitelny ve Vinohradské ulici číslo 180, kde se konala slavnostní vernisáž, se představují velkoformátové snímky zubrů, divokých koní a zpětně šlechtěných praturů z...

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 550

1 2 3 121

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: