Různé

 • Farmář z Novohradských hor navazuje na předky

  14. 01. 2017 21:00 − Zveřejněn před 7 dny

  Bývalý profesionální ochránce přírody žije s rodinou v novohradské divočině. Bez televize, jen se stádem koní, ovcemi a několika kočkami bydlí v dřevěném domku už od poloviny devadesátých let.

  Autor: iREGIONY / Antonín Pelíšek Různé Počet přečtení: 429

 • Stádo čtrnácti klisen v novém domově Divocí koně pocházející z anglického Exmooru budou od letošního roku pomáhat udržovat dvě unikátní lokality v Národním parku Podyjí. Na Mašovické střelnici a Havranickém vřesovišti by se mělo zabydlet jedenáct zvířat dovezených z Anglie. Přípravy na jejich příjezd odstartovaly vloni v září.

  Autor: Tisková informace Různé Počet přečtení: 320

 • Koně mezi nebem a zemí

  5. 01. 2017 05:00 − Zveřejněn před 16 dny

  Sharlene Lindskog-Osorio: Čtyři koně apokalypsy Bujní koně apokalypsy už možná netrpělivě podupávají za dveřmi osudu lidstva. Básníkům napoví rým voda z pramene, kde kopyto Pegase udeřilo, a Diomedovy klisny už jsou jen noční můrou. Koně v lidské představivosti a víře mohou létat, přinášet mír i zkázu. Připomeňme si ve zkratce ty nejznámější.

  Autor: Michaela Burdová Různé 1 Počet přečtení: 1292

 • Zima Jak jste se již dozvěděli v předchozích dílech - víkendy, svátky, prázdniny platí pouze pro normální lidi, nikoli pro koňaře. Jakékoli dny sváteční nás sice nechávají chladnými, protože koně musí žrát i s... (ono druhé) v pátek nebo svátek, když už nás přinutí rodinní příslušníci, tak tedy z povinnosti přijdeme ze stáje domů dříve... Vánoce však...

  Autor: Lucie Franková Různé 3 Počet přečtení: 8969

 • Na co koukat nejen o Vánocích aneb filmy o koních

  28. 12. 2016 07:00 − Zveřejněn před 24 dny

  Alexander Máme teď krásné období, kdy se najde čas třeba i na zhlédnutí nějakého toho filmu. A jak jinak, než o koních! Takže - máte volný čas a chuť podívat se na film? Nechte se inspirovat naším přehledem!

  Autor: Eva Holubcová Různé 16 Počet přečtení: 6421

 • Díky vůli a odvaze nevidomá Martina zvládla i jízdu na koni

  24. 12. 2016 22:00 − Zveřejněn před 28 dny

  Český rozhlas Občas se stane, že lidé s handicapem dokážou i to, před čím i leckterý zdravý člověk couvne. Příkladem je i odhodlání nevidomé masérky Martiny, která se navzdory ztrátě zraku snaží o úspěšný a maximálně soběstačný život.

  Autor: ČRo Radiožurnál / Ivan Studený Různé Počet přečtení: 179

 • Šest věcí, které váš kůň na Vánoce opravdu chce

  20. 12. 2016 05:00 − Zveřejněn před 32 dny

  Copak asi dostanu? Pokud jste jako já, váš seznam koňských vánočních dárků pravděpodobně obsahuje věci jako nové jezdecké boty (Pfiff prosím!), nějaké ty nové rajtky s tím super silikonovým sedem, nebo třeba traktor či nový pick-up (Ježíšku, slyšíš mě?).

  Autor: The Horse, Michelle N. Anderson Různé Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 5132

 • Ke koním chodím už v půl páté, říká formanka z pivovaru

  19. 12. 2016 14:00 − Zveřejněn před 33 dny

  Novým majitelem Plzeňského Prazdroje jsou sice Japonci, ale pivovar si dál zachovává svoje tradice. Má poslední bednářskou dílnu ve střední Evropě a také jedinou zástupkyni formanského řemesla v Česku. Jana Šůsová zdědila řemeslo po tatínkovi a se svými koňmi a povozem naloženým sudy zaváží plzeňské hospody. „Vše začalo tím, že bylo zapotřebí něco...

  Autor: Petr Holeček Různé Počet přečtení: 793

 • Můj seznam vánočních přání

  15. 12. 2016 05:00 − Zveřejněn před 37 dny

  Naznačuje mi svým výrazem, že chce nové sedlo? Každý rok pro vás někdo z nás připravuje článek o tipech na vánoční dárky... letos jsem si černého Petra vytáhla já. Tedy ten pravý, koho moc nezajímá, že má bundu od „čongů“ a „gerlachy“, které kdysi kdosi našel při úklidu stájové šatny. „Na boty to přeci nejezdí.“ No, to určitě ne, ale za poslední roky jsem zjistila, že nenáročnost je sice...

  Autor: Katka Lipinská Různé 2 Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 2407

 • Vyškované nadělovali koním z Piafy. Podpořili i terapeutickou dílnu

  13. 12. 2016 14:00 − Zveřejněn před 39 dny

  Deník.cz Vyškov – Jablka, mrkve nebo tvrdé pečivo nosí lidé koním do vyškovského Šafářského dvora v průběhu celého roku. Nicméně jde převážně o klienty Piafy, kteří do areálu docházejí na různé terapie. Jako už tradičně krátce před Vánocemi mají možnost pamlsky zvířatům donést i ti, kteří se do něj běžně nepodívají. Díky vánoční nadílce ve stáji.

  Autor: Martina Hašková Různé Počet přečtení: 450

1 2 3 119

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: