Různé

 • Exmoor pony Do nové rezervace u Rokycan na západě České republiky přijela minulý týden skupina divokých koní z bývalého vojenského prostoru Milovice. Zvířata tam budou pomáhat s údržbou evropsky významné lokality, která chrání vzácné druhy v místech někdejšího vojenského cvičiště. Vznik nové rezervace na západě Čech zároveň pomohl se záchranou divokých koní ve...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 165x

 • Na slovíčko, pane Venturo

  30. 10. 2019 07:00 − Zveřejněn před 12 dny

  František Ventura a Eliot Jeho jméno známe z wikipedie – náš jediný jezdecký olympijský vítěz a jeho kůň Eliot. I když pan Ventura se na nás již mnoho let dívá shora, přinášíme vám tento unikátní rozhovor. Odpovědi jsou autentické, tak jak je on sám formuloval ve svých vzpomínkách, pouze otázky jsem si dovolila doplnit. Také máte pocit, že je jeden z nás a jen poněkud archaické...

  Autor: Katka Lipinská Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 751x

 • Sezóna bodláků, lopuchů a nazdobených hřív...

  24. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 19 dny

  Variace na francouzský cop... Tak už je to nějaký ten pátek tady! Co? Přece kudlibabky, lepíky, čumbrky, žebrácké knoflíky, kotačky, bodláky… Každý říkáme, podle hantýrky kraje, ve kterém žijeme, plodu lopuchu jinak. Ale i přes rozdílné názvosloví máme my koňáci jedno společné – tyto suché kuličky s háčky na koncích od srdce nesnášíme!

  Autor: Iveta Jebáčková-Lažanská Různé 1 Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 790x

 • Deník.cz "Nastává finiš. Norma jde kupředu, Quixie kříží na vnější straně dráhu. Teď přijde ten zlomeček vteřiny, v níž ženský rozum poráží nečestnost. Poprvé a naposled stahuji Normu zpět, nechávám předjet soupeře. Pak švihnu bičíkem a pobídnu: Běž!" Tak vzpomínala na své legendární vítězství ve Velké pardubické Lata Brandisová, jediná žena, která kdy...

  Autor: Jaroslav Krupka Různé Přečteno: 228x

 • Zapomeňte na dovolenou. Jak se žije v rodinné stáji u Myšků?

  12. 10. 2019 11:00 − Zveřejněn před 31 dny

  Deník.cz Je to tak trochu jiný dům… Projdete dlouhou chodbou a na jejím konci nenajdete obývák s televizí, ale stáje. Tady, ve Valech u Přelouče, žije dvojice, jež propadla koňské vášni. Žokej Jaroslav Myška a jeho manželka Štěpánka Myšková. „Láska ke koním nejde naučit,“ říkají svorně.

  Autor: Zdeněk Zamastil Různé Přečteno: 371x

 • Velkou láskou Karla Gotta byli koně

  8. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 35 dny

  Deník.cz Místem, kam Karel Gott pravidelně s oblibou jezdil, je Ranč Ježkův Mlýn v obci Hoštka nedaleko Štětí. Zde rád relaxoval a společně se svojí rodinou dováděl na koních. Všichni, kteří měli tu čest ho poznat osobně, na něj vzpomínají v tom nejlepším světle.

  Autor: Jan Sedlák Různé Přečteno: 385x

 • NH Kladruby nad Labem Ve čtvrtek 3. října 2019 se ve Španělském sále na Pražském hradě uskutečnil slavnostní večer „Pocta české památkové péči“, v jehož rámci byly za účasti našich předních osobností společenského a kulturního života předány prestižní Ceny Opera Historica 2019.

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 245x

 • Zlínské muzeum představuje fenomén Divokého západu a westernu

  7. 10. 2019 10:00 − Zveřejněn před 36 dny

  TÝDEN.cz V Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně je od pátku k vidění výstava Czech Made Western. Je věnovaná fenoménu Divokého západu a jeho různým projevům v české kotlině, řekla v pátek kurátorka Silvie Lečíková. Výstava potrvá do 26. ledna.

  Autor: ČTK, Týden.cz Různé Přečteno: 171x

 • Český rozhlas Obří plyšový kůň patří mezi největší atrakce Interaktivního muzea starokladrubského koně. Najdete ho v romantickém objektu Švýcárna nedaleko slatiňanského zámku.

  Autor: Tereza Brázdová Různé Přečteno: 221x

 • Jsme blázni, kteří všechny své úspory vrazí do koní

  29. 09. 2019 20:00 − Zveřejněn před 44 dny

  Deník.cz „V každé stáji je více holek než kluků. Ženám se koně líbí, rády je ošetřují, povídají si s nimi,“ říká ostřílený koňák Milan Kadlec.

  Autor: Jakub Omelka Různé Přečteno: 431x

1 2 3 137

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: