Různé

 • Ke kravám na Pradědu přibyli letos koně

  15. 07. 2019 18:00 − Zveřejněn před 2 dny

  Huculský kůň, stejně jako skotský náhorní skot, velmi dobře snáší zdejší drsné podmínky. Správa CHKO Jeseníky ve spolupráci s farmářem Václavem Mertou z Vernířovic obnovila po více než 70 letech pastvu skotu na úbočí Pradědu.

  Autor: Vlastimil Blaťák Různé Přečteno: 79x

 • Koně z Fukušimy

  12. 07. 2019 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Svatyně Toshogu V pátek 11. března 2011 ve 14:46 místního času došlo na severovýchodě Japonska k zemětřesení o síle 9 stupňů. Samotné zemětřesení nepřineslo takovou zkázu jako následná tsunami dosahující výšek od 8 do 38 metrů a havárie jaderné elektrárny Fukušima. Srdce obyvatel okolního kraje však nepatří elektrárně, ale už přes tisíc let koním.

  Autor: Michaela Burdová Různé Přečteno: 1020x

 • Lidovky.cz KLADRUBY Areálem se ozýval zvuk koňských kopyt, hrčení kočáru a ržání koní. Kromě turistů se Národním hřebčínem Kladruby nad Labem v úterý procházela i ministerská delegace. Bylo rušněji než jindy. O zdejší koně je nyní totiž mnohem větší zájem, než tomu bylo ještě před týdnem. Hřebčínu se jako prvnímu na světě totiž dostalo zápisu na Seznam...

  Autor: Veronika Krejčí Různé Přečteno: 161x

 • Zloději sena narazili, balíky byly očipované

  9. 07. 2019 14:00 − Zveřejněn před 8 dny

  Novinky.cz logo Nemáme seno, tak ho ukradneme, riziko je minimální. Vzhledem k přetrvávajícímu suchu není podobně motivovaných zlodějů zrovna málo. Ti, co nedávno kradli na louce u Kladrub na Tachovsku, se ale přepočítali.

  Autor: /ib/, Právo Různé Přečteno: 203x

 • Počty divokých koní v ČR vzrůstají Stáda divokých koní pocházejících z anglického Exmooru se v Česku rozrůstají. Po sčítání letošních přírůstků vědci napočítali v pěti rezervacích celkem 111 divokých koní. Největší stáda se nacházejí ve středočeských Milovicích, kde je nyní na dvou pastvinách dohromady 71 koní, a v Národním parku Podyjí na Jižní Moravě, kde je na dvou pastvinách...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 182x

 • ČT24 Pasoucí se koně mohou v těchto dnech sledovat turisté pod Pradědem v Jeseníkách. Plemeno huculů doplňuje krávy a ovce, které spásají trávu na vrcholcích hor už několik let. Podle odborníků se koně živí jinými druhy rostlin než krávy a ovce, díky tomu se v Jeseníkách uvolní místo pro další vzácné druhy rostlin i živočichů.

  Autor: /mvr/ Různé Přečteno: 225x

 • Radosti a strasti fotografů jezdeckého sportu

  2. 07. 2019 07:00 − Zveřejněn před 15 dny

  Mazuchová Patricie Najdete je téměř na každých jezdeckých závodech. Jednotlivce, kteří na rozdíl od ostatních návštěvníků závodů nemíří okamžitě na tribuny, prohlídku stájí či si popovídat s dlouho neviděnými známými. Naopak. Ověšeni několikakilogramovým fotografickým vybavením jdou nejdříve směrem ke kolbišti, drezurnímu obdélníku či crossové trati. Nejprve je...

  Autor: Martina Cerhová Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1800x

 • Kůň Převalského ve stínu jaderné katastrofy

  21. 06. 2019 07:00 − Zveřejněn před 26 dny

  Koně v Černobylu Člověk dokázal zkrotit jadernou energii a přimět ji, aby mu sloužila. V Černobylu ho však tvrdě srazila ze sedla a ukázala mu, že není radno podceňovat její sílu a nerespektovat přírodní zákony. Do krajiny zasažené radioaktivním spadem se však vrátil život dřív, než vědci čekali. A po 12 letech se stala domovem i pro koně Převalského.

  Autor: Michaela Burdová Různé Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 2882x

 • Turistická vizitka láká návštěvníky za zubry a divokými koňmi

  20. 06. 2019 11:00 − Zveřejněn před 27 dny

  Turistické vizitky Oblíbené turistické vizitky si mohou odnést návštěvníci z cesty do rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nabízejí je informační centra v Milovicích i v Benátkách nad Jizerou. Každé má svoji vlastní variantu turistické vizitky. V Milovicích je hlavním motivem vizitky klisna se třemi hříbaty, v Benátkách nad Jizerou celé stádo...

  Autor: Tisková informace Různé Přečteno: 202x

 • Začal další Návrat divokých koní, odlet klisen z Kbel se zkomplikoval

  19. 06. 2019 15:00 − Zveřejněn před 28 dny

  iDNES.cz Pražská zoo, která je pro koně Převalského jakousi Noemovou archou, v úterý ráno zahájila již devátý transport divokých koní do Mongolska. Ve středu by měly být klisny na místě. „Nemůžeme tak zachraňovat všechny ohrožené druhy,“ řekl její šéf už během příprav transportu v rozhovoru pro MF DNES.

  Autor: Dominika Hromková, Martina Čermáková Různé Přečteno: 308x

1 2 3 132

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: