Rozsáhlý požár zasáhl stáje spolku Apolenka v Pardubicích Spojile

26. 11. 2018 10:00

Obrázky: 1

Autor: EQCH redakce Foto: archiv HZS Pardubického kraje Rubrika: Nehody a prevence Počet přečtení: 869 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Na farmě, kde dnes ráno vypukl požár, je ustájeno přibližně 40 koní. Hasiči koně vypustili, někteří sami protrhli ohradu. Plameny zasáhly celý objekt, došlo ke zřícení střechy. V tuto chvíli jsou všechna zvířata i lidé v pořádku, plameny však pohltily veškeré zásoby krmení.

AKTUALIZACE 26. 11. 15:45:

Vyjádření Apolenka z.s.

ZA POMOC BUDEME VDĚČNÍ

Všem Vám děkujeme za vyjádřenou podporu. Moc se omlouváme, že momentálně není v našich silách odpovídat na Vaše zprávy jednotlivě. Jak už jsme psali, dobrou zprávou je, že všichni lidé i zvířata jsou v pořádku. Nemáme ale jen dobré zprávy. Přišli jsme o seník a zásoby sena pro zvířata na celou zimu, což je zvláště v letošním roce vzhledem k jeho nedostatku obrovský problém. Podle prvních odhadů hasičů budeme také pravděpodobně muset strhnout budovu, kde je zázemí pro sociální rehabilitaci, hiporehabilitaci a zaměstnance se zdravotním postižením, kteří se starají o zvířata v Apolence. Oheň bude ještě dohořívat pod kontrolou hasičů a tak teď ještě nemůžeme odhadnout všechny škody.

Velmi si ceníme toho, že nám nabízíte pomoc. Nejtíživější problém je pro nás momentálně nedostatek sena a tedy krmení pro zvířata. Zvláště proto, že ho je letos nedostatek a jeho ceny jsou vysoké.

Proto nám pomůže jakýkoliv finanční příspěvek na sbírkový účet: 30015-1205131359/0800 (povoleno pod č. jed. KrÚ 81080/2013 OOPKŽÚ OVV) nebo na darovací smlouvu. Stejně jako případná materiální pomoc ve formě sena nebo informace o tom, kde je ho možné sehnat za přijatelnou cenu. Tyto informace sdělujte prosím na telefonní číslo: 775614618.

Všem velmi děkujeme za pomoc a podporu. Pokud bychom potřebovali něco dalšího, určitě to zde zveřejníme. Děkujeme i za případné sdílení tohoto příspěvku.


Jolana Štěpánková, ředitelka a všichni z Apolenky
jolana.stepankova@apolenka.org

(zdroj Facebook)

.......................................................................................................................................................................................

Diana Houdová, hlavní hipolog stáje Apolenka, pro server Jezdci.cz uvedla: "Na první dva dny je aktuálně krmení pro koně zajištěno, ale jak to bude dál, to v současnosti nevíme. V tuto chvíli teprve zjišťujeme, jaké požár napáchal škody a co vše bude potřeba pro koně zajistit."

Provozovatelé tak uvítají pomoc - kontakty najdete na webu spolku Apolenka či na facebookovém profilu, kde je uvedeno:

"Není to pro nás hezké ráno, ale dobrý den všem. Jak už jste asi mnozí slyšeli, v Apolence hořelo. Ale jsou i dobré zprávy, koně i ostatní zvířata jsou v pořádku a budou se moc vrátit do svých stájí. Všichni si ceníme podpory, které se nám dostává ze všech stran. Moc Vám za to děkujeme. Mnozí nám nabízíte pomoc, nesmírně si toho vážíme a hned, jak vyhodnotíme situaci, dáme vědět, zda a co a jak je potřeba. Ještě jednou děkujeme."

Momentálně hasiči po dohodě s majitelem objektu nechávají kontrolovaně stodolu dohořet. Hasiči vystěhovali materiál i zařízení kanceláří a technologie místností. Na místě je výšková technika a je prováděno ochlazování okolních objektů i stěn stodoly.

Příčina vzniku požáru stodoly ve Spojile je vyšetřována. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun.

 

Apolenka vznikla na pomoc druhým. Sdružení nabízí širokou škálu služeb zejména pro osoby se zdravotním postižením.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: