Rozloučení s panem Pavlem Mackem

15. 05. 2020 16:00

Obrázky: 5

Autor: Tisková informace Foto: Archiv NH Kladruby nad Labem Rubrika: Různé Zdroj: NH Kladruby nad Labem Počet přečtení: 234 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve čtvrtek 14. května 2020 po krátké těžké nemoci ve věku nedožitých 73 let navždy odešel dlouholetý zaměstnanec Národního hřebčína Kladruby nad Labem, reprezentant a několikanásobný mistr ČSSR a ČSR ve všestrannosti pan Pavel Mack. Svou profesní kariéru zasvětil národnímu hřebčínu. V Kladrubech nad Labem a i ve Slatiňanech působil především jako pracovní jezdec a trenér.

V letech 1975 – 1989 získal ve všestrannosti na Mistrovství ČSSR a Mistrovství ČSR 14 umístění do 3. místa, z toho 9 vítězství! Stěžejním koněm jeho sportovní kariéry byla klisna Forma z tehdejšího Plemenářského podniku Kladruby nad Labem. Mnoha úspěchů však dosáhl také s ostatními koňmi jako Edgar, 197 Litograf orlický, Komet a Norma.

Okusil i z dostihového soudku, před ukončením sportovní kariéry klisny Formy společně startovali ve Velké pardubické, kde absolvovali obávaný Velký Taxisův příkop. Jeho posledním koněm byl starokladrubský plemenný hřebec Sacramoso Espada XI, který pod jeho vedením předváděl prvky vysoké drezury. S ním, ale také s ostatními svěřenci se v průběhu let účastnil mnoha důležitých chovatelských přehlídek, jezdeckých a chovatelských dnů v Kladrubech nad Labem, ve Slatiňanech nebo různých důležitých tuzemských výstav.

Byl také autorem choreografií jezdeckých čtverylek starokladrubských koní, které byly prezentovány na významných akcích národního hřebčína. Pomyslné žezlo po něm převzal jeho syn Jakub, který je vedoucím výcviku koní v Kladrubech nad Labem.

Rozloučení s panem Pavlem Mackem proběhne v úterý 19. května 2020 v 10.00 hod. ve smuteční obřadní síni v Chrudimi.

Čest jeho památce.

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: