Rozhovor s Annou Kellnerovou: Vítězství? Naprosto senzační pocit

10. 04. 2018 17:00, Aktualizováno 11. 04. 2018 10:16

Obrázky: 6

Autor: Tisková informace Foto: Josef Malinovský/CET Rubrika: Skokové ježdění Počet přečtení: 1522 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Po devátém místě v Mexico City si Anna Kellnerová pochvalovala povedený vstup týmu Prague Lions do letošního ročníku Global Champions League. Po druhém kole v Miami Anna Kellnerová žasla: ve dvojici s Nizozemcem Gerco Schröderem si na konto připsali historický úspěch - vyhráli závod na Miami Beach. “Neuvěřitelné. Naprosto senzační pocit,” netají 21letá česká jezdkyně.

Úspěchy v letošní sezoně mají pro Prague Lions mimořádnou hodnotu - závěrečný podnik Global Champions League se totiž uskuteční v české metropoli: ve dnech 13. - 16. prosince přivítá pražská O2 arena závod Prague PlayOffs 2018, v němž se představí šestnáct nejlepších týmů a šestnáct nejlepších jezdců celého seriálu. A Prague Lions patří průběžně po dvou závodech druhé místo.

Představovala jste si, že by Prague Lions v Miami mohli vyhrát?

Rozhodně ne! Je to úžasné. Nechci říct, že to nikdo nečekal, ale nastupovali jsme ze třetího místa. Skončit na pódiu a ještě k tomu vyhrát bylo naprosto neuvěřitelné.

Jak velký tlak to byl nastupovat ze třetí pozice?

Čím je člověk výš, je to náročnější. V Mexiku jsme se snažili probojovat nahoru ze zadních pozic, ne, že by to nebyl tlak, ale udržet vyšší pozici je náročnější.

Z týmu Prague Lions jste nastupovala k parkuru jako první…

Mám míň zkušeností, Gerco Schröder je z Poháru národů zvyklý podržet tým a byl schopný podat kvalitní výkon, tak se trenérka Jessica Kürtenová rozhodla, že ho dá na druhou pozici po mně, aby mě mohl podpořit zezadu a tlak na mě byl o malinko menší.

Jak byste porovnala kurz čtvrteční a sobotní části závodu?

Oba byly technicky velmi náročné. Čtvrteční parkur byl hodně prázdný, skoky nebyly vyplněné. Sobotní byl na vyšších výškách, museli jsme se snažit a koně museli skákat o to víc.

Které části pro vás byly nejnáročnější?

Upřímně? Moc si to nevybavuju. Člověk neměl moc čas si vydechnout. V druhém parkuru jsme měli malinko větší nájezdy, takže jsme mohli dohánět čas. V prvním parkuru byl problém, že jsme museli zkracovat před překážkami, což nebylo úplně optimální, malinko nás to rozhodilo, ale kvůli krátkému času - což byla asi největší překážka - jsme museli podstupovat riziko zkracováním.

Jak jste vnímala průběh týmové soutěže, v níž bylo v sobotu hodně chyb?

Měla jsem štěstí, že jsem se mohla podívat na hodně jezdců přede mnou, ale nekoukala jsem se, kde přichází chyby, spíš jak skáčou a kde je to jiné, než obvykle. Dávala jsem pozor, jak to zajet pro Classica, a ne, jak jezdí ostatní.

Ve čtvrtek se prý Classic necítil komfortně na opracovišti. Bylo to v sobotu lepší?

Fakt, že se trošku bojí koní, nám to na malém opracovišti, jako je v Miami, komplikuje v porovnání s jinými jezdci. Ale on se hrozně snaží, jakmile přijde na parkur, zapomene. Vždycky strašně zabojuje.

Vnímala jste atmosféru závodu, kde byli diváci velmi blízko?

Je to hodně znát, ale adrenalin pomáhá jak mě, tak Classicovi.

Po skončení vašich jízd jste museli čekat na výsledky posledních dvou týmů v soutěži. Jak jste prožívala jejich jízdy?

Když jsem vyšla z parkuru, koukala jsem na Gerka Schrödera a pak jsem vyklusávala Classica. Jelikož je tady hodně teplé počasí, chtěla jsem, aby se uvolnil a měl čas pro sebe, tak jsem ostatní jezdce nesledovala. Myslela jsem, že jsme skončili druzí, ale pak za mnou běželi, že jsme první. Ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo podařit! Byl to velký šok a neuvěřitelná radost.

Co pro vás vítězství v Miami znamená?
Je to asi největší úspěch, který s Classicem máme. Neuvěřitelné. Naprosto senzační pocit.

A také výzva do dalších závodů Global Champions League směrem ke kvalifikaci na  Prague PlayOffs 2018, které se uskuteční v O2 areně?

Nesmíme zapomenout, že jsou to teprve druhé závody a sezona je ještě dlouhá. Samozřejmě se budeme snažit podávat co nejlepší výkony na všech závodech, ale ještě se toho může stát hodně. Musíme zůstat maximálně motivovaní.

Jak se budete připravovat na další závody v Šanghaji (20. - 22. dubna)?

Budu startovat i s Alešem Opatrným a Nielsem Bruynseelsem. Těším se, že tam s nimi budu moct být. Budeme brát jiné koně, jelikož první závody byly opravdu hodně náročné psychicky i fyzicky.

Sestava Prague Lions v Šanghaji tudíž bude silná.

Uvidíme, doufám, že ano. S Alešem a Nielsem rozhodně.

Dopřejete si po Mexico City a Miami alespoň nějaký odpočinek?

Asi ne, po příletu budu muset připravovat koně na závody, poté za nimi letět do Aachenu, abych jezdila v karanténě. Ale to nevadí, protože výsledek z Miami mě nabije dostatečně.


Největší akce světové série v parkurovém skákání – Global Champions Prague PlayOffs 2018 – se uskuteční v Praze. Premiéra prestižní soutěže za účasti elitních jezdců a koní světa se uskuteční v O2 areně od 13. do 16. prosince letošního roku, jejím organizátorem je Czech Equestrian Team.

Vstupenky na galashow světového parkuru jsou v prodeji v síti Ticketportal.cz. Odkaz na stránku on-line předprodeje najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: