První turnaj koňského póla na pláži v České republice

14. 08. 2019 15:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Pólo Zdroj: Dostihový spolek a.s. Počet přečtení: 306 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Seriál koňského póla na Pardubickém závodišti pokračuje třetím turnajem TAXIS BEACH POLO. Na pardubickém závodišti se tentokrát bude hrát na písku, a to dokonce pod záštitou argentinského velvyslanectví, Pardubického kraje a města Pardubice. Jde o vůbec první turnaj koňského póla „na pláži“ v České republice. Diváky čeká zajímavá podívaná.

Turnaj koňského póla na písku je součástí seriálu TAXIS POLO GRAND SLAM, který se hraje na třech různých površích hřiště. Po sněhu a trávě přichází na řadu písek. „Rozhodně to bude stát za to. Hrát budou čtyři mezinárodní týmy, do Pardubic se vrátí i uznávaný, špičkový britský profesionální hráč koňského póla a sudí turnaje Brad Rainford-Blackett, kterého pardubické publikum už dobře zná ze zimního Taxis Snow Polo,“ láká na turnaj viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha.

V rámci turnaje se představí i nejlepší hráči póla v České republice, přijedou také hráči ze Slovenska, Německa, Maďarska a Velké Británie. Součástí TAXIS BEACH POLO budou zápasy dětského póla pro hráče do 15 let a zájemci o hru si ji budou moci i sami vyzkoušet. „Turnaj zakončíme v rámci festivalu Friends Fest koncertem americké zpěvačky Suzi Quatro a ohňostrojem, a to tu taky ještě nebylo,“ dodává ještě Jan Průcha.

Finále TAXIS BEACH POLO je na programu v sobotu 17. srpna, kdy se na Pardubickém závodišti koná festival Friends Fest. První zápas turnaje začíná na pískovém kolbišti pardubického závodiště ve 13:00 hodin. Vstupné je zahrnuto v ceně vstupenky na festival Friends Fest. Hrát se bude také v pátek a v neděli. 

Záštitu nad turnajem převzalo Velvyslanectví Argentinské republiky společně s Pardubickým krajem a městem Pardubice.

Taxis Polo Grand Slam

Taxis Polo Grand Slam je unikátní série mezinárodních turnajů koňského póla, které se hrají na trávě – Taxis Polo Open Cup, písku – Taxis Snow Polo i sněhu – Taxis Beach Polo. Všechny turnaje se konají na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Česká asociace hráčů koňského póla

Řídicí organizace jezdeckého póla v České republice, člen Federation of International Polo, která sdružuje národní asociace z celého světa. V současné době má přes padesát členů/hráčů a sdružuje čtyři české kluby. Je tak garantem špičkové kvality celého turnaje. Hlavními cíli Asociace je přispět k propagaci koňského póla jako sportu v České republice, udržování systému handicapů přidělovaných jednotlivým hráčům, dohled nad dodržováním pravidel koňského póla a koordinace domácích a zahraničních turnajů.  

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: