První reiningy 2010 v Beskydech: Peppy Bright Star znovu ve formě

7. 05. 2010 16:00

Obrázky: 5

Autor: Kateřina Dziadková Foto: Kateřina Dziadková Rubrika: Reining Počet přečtení: 7624 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 1 krát

První májové dny se na ranči Paint horse v Kozlovicích konal reiningový víkend firmy Schaumann. s.r.o. Do Beskyd se sjelo asi 40 koní z celé Moravy a hosté ze Slovenska. Pořadatelé zaznamenali za oba dny přes 110 startů.

Brenda LesnizcakováUž 11. dubna skládalo v Kozlovicích 17 nových adeptů reiningu ZZJV a na závodech jsme v aréně mohli vidět už většinu z nich. A předváděli velmi pěkné jízdy. V Beskydech se sešli i loňští mistři republiky v reiningu, Helena Týralová, Pavel Orel a domácí Brenda Lesniczáková. Po loňské přestávce, způsobené zraněním ve výběhu, zde měl také premiéru Peppy Bright Star Tamary Korešové.

Jezdci podávali ve všech třídách opravdu vyrovnané výkony. Přestože je teprve začátek sezóny a jezdci po koních nežádali maximální výkon, vítězné jízdy za 70 bodů byly téměř pravidlem.

V reiningu junior, třídě určené pro koně ve věku 4 a 5 let, startovalo celkem 19 dvojic. Vítězem sobotní i nedělní jízdy se stal Pavel Orel se svou klisnou Look At The Sunrise se score 70 a 71 bodů. Druhé a třetí místo obsadila oba dva dny Klára Šalková s SK Chic Angel a Sayos Shining Chex.

V reiningu mládeže předvedla Tamara Korešová, že Peppy Bright Star je opět v dobré formě, když se score 68,5 a 70 oba reiningy vyhrála. V sobotu vybojovala 2. místo Vendula Černochová s Witch On Blue Sky, třetí pak čerstvá držitelka jezdecké licence Kristýna Kubíková se Smarty Banty Rooster. V neděli pak patřilo druhé i třetí místo Brendě Lesniczákové s hřebcem Smart Chiconita a jejím novým letošním partnerem, valachem Pine Lil Rooster.

Tamara Korešová - Peppy Bright StarV reiningu senior, třídě pro koně šestileté a starší, už byla situace více dramatická. Sobotní reining vyhrál se score 70 bodů Ondřej Slamjak se Smart Little Jokerem před Klárou Šalkovou se Smart Chciconitou (69,5). Třetí místo doslova zbylo na Milana Orla s Oh That Whiz, když po velmi pěkné a jisté jízdě získal na posledním cviku dvoubodovou penaltu a výsledné score pak bylo 69 bodů.

V neděli zajela velmi dobrou jízdu Eva Nováčková s Dry Little Smartin, za kterou získala score 70 bodů a 1. místo. S rozdílem 0,5 bodu se na druhém místě umístila Helena Týralová s AP Colonel San Chico, třetí skončila Sylva Krčmářová s Chic Power Stroke.

Závěrečnou a také již tradičně nejvíce obsazenou třídou byl v Kozlovicích reining amatér. Stejně jako v reiningu senior rozhodoval o vítězi oba dva dny rozdíl pouhého 0,5 bodu. V sobotu se stal vítězem Milan Orel s Oh That Whiz se score 70,5 bodu, před druhou Tamarou Korešovou s Peppy Bright Star, třetí skončila Sylva Krčmářová s Chic Power Stroke. V neděli už Tamara Korešová s Peppym nenašli přemožitele, za score 70 bodů získali první místo, druhá se umístila Eva Nováčková a Dry Little Smartin, třetí místo patřilo Brendě Lesniczákové se Smart Chiconitou.

Celé závody probíhaly v příjemné atmosféře, jezdci předváděli korektní a velmi vyrovnané jízdy a ti nejlepší pak za své výkony vyhráli krmivo pro koně a další ceny, které do soutěže věnovala firma Schaumann s.r.o., za což jí patří poděkování. Oba dny rozhodovala rakouská rozhodčí Sylvia Katschker, která je jednou z nejzkušenějších rozhodčích reiningu v Evropě.

 

Výsledkové listiny si můžete stáhnout pod článkem.

Další fotografie najdete po víkendu na http://fotokd.webz.cz/koz1/

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: