První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

14. 02. 2020 10:00

Obrázky: 2

Autor: Tisková informace Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 135 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. února 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 Rociana a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI.

Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě jejího otce se jedná již o 32. potomka (narozeno má 21 hřebců a 11 klisen).

Regencia se narodila 11. 2. 2020 po první hodině ranní a ten samý den večer se narodilo první hříbě i v hřebčíně v Kladrubech nad Labem, a to další klisnička Esita-76 z klisny 351 Estrita po Rudolfo Curiosa V. V tomto případě se jedná o první hříbě narozené v památce zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, a to v Krajině pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Porody proběhly bez komplikací, hříbata se mají čile k světu. V hřebčíně Slatiňany očekáváme v letošním roce celkem 40 hříbat, stejný počet hříbat by se mělo narodit také v hřebčíně v Kladrubech nad Labem.

V současné době probíhá akce „Jarní prázdniny v Národním hřebčíně“, kdy je hřebčín po dobu prázdnin v Pardubickém kraji otevřen pro veřejnost. Ve dnech 10. - 16. 2. 2020 zveme všechny velké i malé návštěvníky do Národního hřebčína za starokladrubskými koňmi.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: