Proběhne další setkání příznivců slezského norika

20. 01. 2012 09:00, Aktualizováno 22. 01. 2012 23:32

Obrázky: 2

Autor: Jindřiška Svobodová Foto: Archiv CRCHSN Hradčany, o.s. Rubrika: Chov chladnokrevníků Počet přečtení: 5222 Počet komentářů: 1 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Je jistě potěšující skutečností, že se zvyšuje počet chladnokrevných koní chovaných čistě z občanského zájmu, nikoliv z hospodářské důležitosti. Jednou z aktivit, které chov chladnokrevníků podporují, je i setkání slezského norika pořádané z iniciativy Centra rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s.

Proč Setkání SN? Protože příznivci a chovatelé slezského norika mimo oficiální akce uznaného chovatelského sdružení ASCHK ČR chtějí zvelebovat a mít radost ze svého chovaného plemene.

Protože se jedná o chladnokrevný typ koně, obsahová náplň může být zajímavá a je zpravidla totožná se zájmy i chovatelů čmB a norika, případně jiných ojedinělých zástupců z ciziny. Jde o setkání, kde si „u cigarety“ mohou popovídat ti, kteří mají stejné zájmy a mohou si vyjít vstříc. Při setkání mohou dostat prostor držitelé hřebců k prezentaci, neboť nastupuje fenomén připouštění inseminací bez cestování. Je škoda, že pak nedostanou šanci kvalitní hřebci v zemském chovu, vniveč je připařovací plán.

Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s. v sobotu 28. ledna 2012 zve majitele plemene slezský norik, ale i majitele ostatních chladnokrevných plemen a další zájemce na 3. setkání (opět) v areálu Podorlického skanzenu v Krňovicích (Třebechovice pod Orebem).

Setkání Sn v Orlických horách 2011Setkání je od 13.00 hodin. Členové o.s. jsou zproštěni hrazení vstupného, ostatní vstupné 100 Kč na osobu. Ve spolkové síni skanzenu bude zajištěna možnost občerstvení. Na programu bude přijetí nových členů.

Hlavním bodem programu je zpráva a videoprojekce o výjezdu na loňské mezinárodní závody ve Framontu v Belgii, kde se českým koním dařilo. Pořadatelem závodů byla belgická profesní organizace CECD, která věnovala českému reprezentantu v párových soutěžích videonahrávku o managementu koní v lesnictví v profesionálním provedení. Doporučujeme! Dalším velmi důležitým bodem je přednáška sedlářského mistra, přednášet se bude o výstroji na chladnokrevné koně, včetně sedel. Bude předvedena i část výstroje, možnost zakoupení, případně porady. Předností živého setkání je závěrečná diskuze, připravte si dotazy ohledně chovu, veteriny, plemenitby atd. Odpovědi budou zodpovězeny na místě, případně podle dotazů pozveme na další setkání pro chovatele odborníka z oboru. Je to služba chovatelům. Setkání slezského norika na sebe budou navazovat v průběhu roku a vyplní díru na českém hipologickém informačním poli.

Motto: Began je styl. Je to životní styl.
Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany, o.s.

Připojené obrázky

Komentáře

rozbalit všechny komentáře sbalit všechny komentáře

Seřadit komentáře: Od nejstaršího / Od nejnovějšího

  • 1. JiS

    Omluva

    22:20 - 22. 01. 2012

    Omlouvám se čtenářům za mylnou informaci - přednáška o sedlářství bude v režii jiného řečníka. Nápověda- gotika.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: