Přivítejte jaro s koňmi v Lysé!

4. 03. 2018 15:00

Obrázky: 10

Autor: Tisková informace Rubrika: Pozvánky Počet přečtení: 877 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Co takhle první jarní den přivítat na výstavě JARO S KOŇMI v Lysé nad Labem? Od 21. do 25. března tam spolu s již 19. ročníkem veletrhu o koních a s koňmi proběhne i výstava Zemědělec a taktéž pětidenní halový meeting jezdeckých soutěží Jezdecký festival.

Jaro s koňmi po devatenácté!

V hale A1 bude možnost zakoupení jezdeckých potřeb, krmiv, výživy pro koně, upomínkových předmětů s koňskou tematikou,obrazů koní a mnoho dalšího, co ke koním patří. Hned ve dvou halách vám budou k dispozici odborní prodejci jezdeckých potřeb, krmiv a dalšího sortimentu nezbytného pro chov koní. Své produkty nabídne 70 vystavovatelů jezdeckých, chovatelských i veterinárních potřeb. Potkáte zde i některé prodejce z tolik oblíbeného podzimního Flerjarmarku.

Více informací o veletrhu, otevírací dobu a novinky prodejců sledujte na www.vll.cz/jezdecky-festival.

V hale C bude probíhat Jezdecký festival, který během pěti dnů výstavy představí téměř všechny jezdecké disciplíny. Festival je svým formátem na území České republiky ojedinělou akcí. Žádný jiný jezdecký mítink, při kterém se prezentuje současně hned pět klasických jezdeckých odvětví, se u nás nekoná.

Vedle sportovního klání nebude chybět také sobotní večerní program, při němž bývají tribuny pravidelně zaplněné do posledního místa. Uvidíte rozmanité ukázky výcviku a práce s koňmi doplněné jezdeckými disciplínami a sportovním využitím koní.

Místenky do haly C je možné rezervovat přes e-mail info@jezdci.cz do čtvrtka 15. března 2018 a je potřeba je zaplatit převodem na účet dle zaslaného předpisu platby nejpozději do pátku 16. března.

Více informací k dennímu programu a rozpisu soutěží naleznete na www.jezdeckyfestival.cz.

OTEVÍRACÍ DOBA: Středa - neděle: od 9 do 17 hodin.

Jaké novinky na veletrhu uvidíte?

Z mnoha dalších jmenujme například bandáže Vetoflex, krmiva Saracen nebo Decathlon s privátní značkou jezdeckých potřeb Fouganza.

Vetoflex: Když je nohám dobře

Cesta ke zdravým nohám a spokojeným koním může být snazší, než se na první pohled zdá. Důležitá je však prevence. Mezi vhodné pomocníky, kteří předcházejí potížím koňských nohou s otoky a nálevkami, patří bandáže Vetoflex. Ty podporují správnou funkci lymfatického systému a tím urychlují regeneraci unavených nohou.

Každé tělo potřebuje pro svou správnou funkci dva okruhy – oběhový (krevní) a lymfatický. Oběhový systém to má relativně jednoduché. Je uzavřený a poháněný vlastní pumpou (srdcem), která pracuje 24 hodin denně po celý život a postará se o vše potřebné. Naproti tomu lymfatický systém uzavřený není a nemá ani žádnou vlastní pumpu, která by potřebný oběh zajišťovala. Využívá proto vlastního aktivního pohybu, například kontrakci kosterních svalů, které pomáhají pumpovat lymfu správným směrem. To se však bohužel netýká koňských nohou, a proto oběh lymfy právě zde často stagnuje.

Může stagnující lymfa přerůst v problém?

Jedním z vnějších projevů nedostatečně fungujícího lymfatického oběhu u koní jsou otoky dolních končetin. Většinou představují jen estetický problém, nicméně během času a především dojde-li k jejich zvětšení a ztvrdnutí, mohou přerůst v bolest, chronické omezení pohybu anebo i horší problémy. Prevence je zde tudíž velmi důležitá.
Ideální je preventivní využívání bandáží u zdravých jedinců, kde zabraňují vzniku otoků v dolních částech končetin. Pomáhají také udržet správný tok lymfy v končetinách a díky zaručení rovnoměrného graduovaného tlaku, kterého motacími bandážemi nelze nikdy dosáhnout, zabraňují její stagnaci. Bandáže jsou bezpečné a nehrozí žádné nebezpečí z přílišného utažení nebo přiškrcení končetiny. Snadno se nasazují a jejich výhodou je i možnost dlouhodobého používání bez nejmenších obav či snadná údržba. Více se dozvíte na www.facebook.com/vetoflex a na webu www.vetoflex.com.

Co to je, když se řekne … SARACEN?

Hádáte-li, že by mohlo jít o silně vyzbrojeného středověkého válečníka z arabského středního východu, budete mít pravdu. Ten bojovník by byl ovšem prakticky vždycky zobrazen, jak jede na koni. A tady se dostáváme ke druhému významu tohoto slova - k názvu skvěle složeného krmení pro koně. Saracen je krmivo olympijských vítězů, světových a evropských šampiónů a držitelů světových rekordů. Svůj vzhled, svou krásu, sílu i výdrž z něj čerpají:

 • Valegro, v sedle s elitní britskou jezdkyní Charlotte Dujardin, trojnásobný vítěz olympiád v Londýně 2012 a Riu 2016, světový a evropský šampión, držitel tří světových rekordů v drezúře
 • Nip Tuck, v sedle s olympijským jezdcem a trenérem Carlem Hesterem
 • Cassidy, dvojnásobný vítěz ME mladých jezdců v sedle s Cathrin Dufour
 • All In, stříbrný z OH Rio 2016, zlatý z ME 2017 v sedle s Pederem Fredricsonem ...a další a další…

Krmivo Saracen hledejte v Lysé nebo na www.saracen.sk.

Z dalších vystavovatelů, na jejichž výrobky a služby se můžete těšit, uveďme:

 • ADW
 • Arcaro
 • Fitmin
 • Ketris
 • Luko
 • Topvet
 • Univit
 • HERBAL Horse
 • GLORD
 • Plavnická
 • Střední škola dostihového sportu a jezdectví

Chcete se i vy ještě zúčastnit veletrhu Jaro s koňmi?

Jaro s koňmi – Jezdecký festival - 21. – 25. 3. 2018
 • 5denní halový meeting jezdeckých soutěží pod hlavičkou ČJF - první na jaře, finále zimní jezdecké túry
 • cca 30 000 návštěvníků
 • na 70 vystavovatelů jezdeckých, chovatelských, veterinárních potřeb v rámci 19. ročníku veletrhu Jaro s koňmi
 • souběžně konající se akce jarní Zemědělec – cca 150 vystavovatelů
 • registrační poplatek: 2 000 Kč - stánek 3x2 metry volná plocha; 7 800 Kč - stánek 3x2 metry s vybavením (koberec, stůl, dvě židle, atika nad stánek, koš, věšák); 9 000 Kč - stánek 3x3 metry volná plocha; 11 700 Kč - stánek 3x3 metry s vybavením (koberec, stůl, dvě židle, atika nad stánek, koš, věšák); 13 500 Kč - stánek 4x2 metry volná plocha; 10 400 Kč - stánek 4x2 metry s vybavením (koberec, stůl, dvě židle, atika nad stánek, koš, věšák) 12 000,- Kč
 • Pro více informací kontaktujte manažera výstavy Matěje Kosmáka: kosmak@vll.cz a tel. 724 395 806

Zemědělec a Jezdecký festival

Jezdecký festival i výstava Jaro s koňmi probíhá současně s výstavou Zemědělec, protože kůň k zemědělství vždy patřil. V současné době člověk využívá koně zejména při sportu, hipoterapii a rekreaci. Již čtyřicáté osmé pokračování této největší zahrádkářské, zahradnické, zemědělské a potravinářské události představuje pádný důkaz o všeobecné oblibě této akce mezi všemi odborníky i širokou veřejností. Jako každoročně představí vystavovatelé široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku. 

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje“.

Výstavu obohatí již 18. ročník aranžerské soutěže POLABSKÝ MOTÝL 2018 na téma „Hvězdy filmového plátna“ – herecké osobnosti prvorepublikového a protektorátního filmu a divadla.

Připojené obrázky

Připojené články

20.09. 2017 23:00 Ohlédnutí za výstavou Kůň 2017

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: