Přijďte si užít zážitkový den v píseckém hřebčinci!

28. 08. 2019 14:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Počet přečtení: 309 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Zemským hřebčincem v Písku vás zve na Den otevřených dveří v Zemském hřebčinci, který se uskuteční v Písku v Jihočeském kraji v sobotu 31. srpna 2019 od 10:00 do 16:00 hod.

Během akce se návštěvníkům otevře areál hřebčince, který v posledních letech procházel rekonstrukcí tribuny pro diváky, a došlo k výstavbě objektu pro rozhodčí. Díky dotaci z evropských fondů byl celý areál zabezpečen kamerovým systémem a došlo k jeho digitalizaci pomocí 3D scanneru.

V průběhu celého dne si budete moci prohlédnout stáje a expozici věnovanou historii hřebčince. Zjistíte tak například to, že slavný kůň Ardo, který byl předlohou pro sochu koně svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, pocházel právě z Písku. Ale za jeho sochou nemusíte cestovat až do Prahy, má ji totiž i na nádvoří hřebčince.

Den otevřených dveří je součástí Chovatelského dne, který se v píseckém hřebčinci pravidelně pořádá, takže se můžete těšit na velmi bohatý program, který ocení nejen milovníci koní. Dojde k představení jízdní policie, předvedení hřebců na ruce i pod sedlem nebo divácky velmi atraktivní soutěž Jump and drive, kdy dochází ke spojení parkuru a spřežení. Program doplní vystoupení písecké kapely Kvintet.

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o ceny. Děti si budou moci užít zábavu na skákací nafukovací farmě či při malování na obličej, a bude pro ně připraven program Sladovny Písek, v jejímž stanu si budou moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu. V rámci fotokoutku si pak můžete pořídit fotografii na památku. Čeká vás tak nabitý program, který ocení všechny věkové kategorie.

Akce je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace. Parkování na místě zajištěno.

Více informací najdete na webu www.dotaceeu.cz/dod nebo na facebookové události ZDE.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: