Přehlídka plemenných hřebců hafling

22. 07. 2020 19:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 131 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Od roku 2021 bude v rámci připouštění platit podpora pro majitele klisen zapsaných v HPK, kteří se rozhodnou připustit preferovanými hřebci. Nejdůležitějším prvkem pro výběr hřebců pro každou sezónu bude předvedení na přehlídce, která se uskuteční vždy v jednom vypsaném termínu během předcházejícího roku.

V letošním roce se tato přehlídka uskuteční v sobotu 25. července v rámci MČR haflingů ve Vrchovanech. Účast je pro výběr preferovaných plemeníků velmi důležitá, ČSCHH bude majitelům hřebců přispívat na cestovné a o této skutečnosti byli také informováni všichni majitelé plemeníků, kteří v letošním roce byli v aktivní plemenitbě. 

Do budoucna chce Svaz chovatelů haflingů tuto přehlídku spojit s výstavou či jinou čistě chovatelskou akcí a velmi rád by touto formou zavedl tradici každoroční přehlídky plemenných hřebců, která by měla pomoci majitelům klisen vybrat toho správného hřebce. Tento prvek bohužel vzhledem ke stále ubývajícím chovatelským akcím v chovu plemene hafling velmi chybí a majitelé tak nemají šanci vidět hřebce pohromadě a naživo.

Organizační informace k přehlídce naleznete zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: