Na pátečním Předvýběru v JS Nesměň, kde se předvedlo 10 dvouletých hřebců, byly také Šárka Votavová a Adriana Klápová, díky kterým tak tento text doplňují krásné fotografie.
Zastoupeny byly následující plemenné knihy: 5x holštýnská, 2x ČT, 1x CS, 1x KWPN a 1x oldenburská. Pátek nakonec zcela ovládl Pavel Hladík, který zde představil 7 hřebců, z nichž 4 byli předvybráni (3 z nich patří k holštýnské PK a 1 je KWPN). Dalším úspěšným byl hřebec v majetku ERC, s.r.o. Salazar patřící k PK CS.
Seznam hřebců (naleznete ho i v souboru pod článkem)






Za zmínku stojí také to, že někteří z hřebců již mají bratry působící v chovu. Např. Salazar je bratrem hřebce Sagitty (po Sandreo), který v minulosti působil právě v ERC Pardubice-Mnětice. Chin Chip je bratrem hřebce Diamante (po Treliver Decanter), který působil tamtéž. Canlando je bratrem plemenného hřebce Bajou du Rouet (po Baloubet du Rouet) a pochází z velmi zajímavé rodiny. Conogli je bratrem plem. hřebce Crass (po Carrico), jeho matka je sestrou hřebce Calmando (po Calido) a úspěšného skokového valacha Caballero (po Chambertin).
Fotografie jednotlivých hřebců najdete pod článkem, kompletní fotogalerie pak v albech fotografek – Šárka Votavová a Adriana Klápová. Děkujeme za poskytnutí fotografií.
První z předvýběrů se konal již 1. října ve Stáji Mustang, kde byli předvybráni 3 hřebci:
Vybraní hřebci z obou předvýběrů budou bojovat o udělení základní licence k připouštění v rámci PK CS na výběru hřebců 22. listopadu 2013 v JK Nesměň.
Z důvodu rekonstrukce hříbárny byl termín píseckého třídění hřebečků posunut na 6. listopadu 2025. Test...
Nizozemský teplokrevník KWPN si i nadále udržuje jasné prvenství v prestižním žebříčku plemenných knih W...