Pravidla chladnokrevných soutěží jsou tu!

14. 03. 2018 20:00

Obrázky: 1

Autor: Blahoslav Políček Rubrika: Sport chladnokrevníků Počet přečtení: 1524 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V neděli 11. března 2018 proběhlo v Lanškrouně školení sboru rozhodčích k novým pravidlům soutěží chladnokrevných koní. Nová pravidla připravila 5členná pracovní skupina, která se v nich snažila reagovat na situace, které v soutěžích nastávaly a jistě nastávat budou, a které zatím pravidla neřešila.

Členem pracovní skupiny byl i Ing. Jiří Kunát, dlouholetý mezinárodní rozhodčí spřežení, který celé školení vedl, k pravidlům uváděl i situace, které v soutěžích nastávají, a uváděl rovnou, jak na tyto nastalé situace má a musí reagovat rozhodčí.

Samozřejmě hlavní myšlenkou změn v pravidlech bylo, je a bude zvýšení welfare soutěžních koní, zlepšení ohledu kočího ke koni a určení maximálních tahaných hmotností v těžkém tahu pro jednotlivé věkové skupiny koní. V soutěžích je povolena i účast 3letých koní. Mladí koně samozřejmě potřebují „nasát“ atmosféru soutěže, sami si soutěžní výkon zkusit, ale také se neodradit a nebýt přetěžováni. Je proto velmi důležité, aby rozhodčí, pořadatel a především soutěžící dbali na bezpečnost koní v soutěži, koně nepřetěžovali a vyvarovali své spřežení i jakýchkoliv nebezpečí úrazu.

Součástí školení byla samozřejmě i diskuze k novinkám, které v pravidlech nastaly, výklad jednotlivých bodů a případné řešení chyb a omylů v soutěžích.

Školení trvající téměř pět hodin proběhlo v přátelské atmosféře a sportovním duchu – za to buď školiteli, pracovní skupině i všem rozhodčím velký dík. Nezbývá věřit, že letošní sportovní sezona proběhne v duchu nových pravidel ve stejně přátelské atmosféře a vždy ve sportovním duchu!!

Ať vám všem i letos „koně jdou“

Ing. Josef Našinec, člen sboru rozhodčích

Pod článkem naleznete v příloze pravidla a také kalendář pro rok 2018.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: