PR článek

 • Mého koně bolí záda: Sedlo – padne mu správně?

  31. 07. 2018 14:00 − Zveřejněn před 18 dny

  Sedí koni toto sedlo? Už jsme se seznámili s anatomií zad koně, s příčinami bolestí zad i tím, jak se bolest zad u koně projevuje. Jedním z původců bolesti zad koně může být i nevhodně zvolené sedlo. Připravili jsme průvodce pro správný výběr anglického sedla.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, Contipro a.s. PR článek Počet přečtení: 1273

 • Základy výživy psů: Složky krmné dávky

  27. 06. 2018 07:00 − Zveřejněn před 52 dny

  Barfujete? V dnešním článku se zaměříme na to, z čeho všeho se může skládat jídelníček psa, když vycházíme z filozofie B.A.R.F. (tedy krmení psů syrovou stravou). Bohužel není možné rozebrat úplně všechny suroviny, takže zmíníme jen ty základní nebo jinak zajímavá krmiva vhodná pro psy.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, NUTRIN s.r.o. PR článek Počet přečtení: 551

 • Mého koně bolí záda: Příčiny bolesti zad koně a vliv sedla na záda

  20. 06. 2018 07:00 − Zveřejněn před 59 dny

  Nebolí vašeho koně záda? Protože kůň nemluví, je těžké poznat, že ho bolí záda. Povíme si, jak se nám kůň snaží naznačit, že ho něco bolí, a jak se bolest zad projevuje. Seznámíme se se souvislostmi mezi nervy, svaly a bolestí zad. A jaký vliv má sedlo?

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, Contipro a.s. PR článek Počet přečtení: 1435

 • Pojďte si zasoutěžit a vyhrajte péči o klouby na celý rok!

  14. 06. 2018 07:00 − Zveřejněn před 65 dny

  Pojďte si zasoutěžit! Máte psa, který užívá kloubní výživu? Případně přemýšlíte, že byste mu už něco pořídili? Teď je ideální čas. Zapojte se do soutěže s kloubní výživou pro psy Geloren dog a vyhrajte péči o klouby vašeho parťáka na celý rok!

  Autor: tým Contipro a.s. PR článek Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 554

 • Potravinová alergie u koní

  7. 06. 2018 09:00 − Zveřejněn před 72 dny

  Ilustrační foto Podobně jako u lidí, i u koní se může objevovat alergie na určité součásti potravy. A nejedná se pouze o ojedinělé případy, potravinová alergie je u koní třetím nejčastějším typem alergie, hned po alergii na hmyzí kousnutí a alergii na pyl a spory plísní. Jedná se o problém, který může významně ovlivnit kondici a celkovou kvalitu života zvířete.

  Autor: tým Genomie PR článek Počet přečtení: 2469

 • Základy výživy psů: Základní živiny v krmné dávce psů

  31. 05. 2018 07:00 − Zveřejněn před 79 dny

  Krmíte svého psa pouze masem? Minule jsme si řekli, že předkem psa domácího je skutečně vlk obecný a také to, že rostlinná potrava je přirozenou součástí jídelníčku vlků (a tedy i psů), ale pouze v malém množství. Dnes se zaměříme na to, které základní živiny krmná dávka musí obsahovat.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, NUTRIN s.r.o. PR článek Počet přečtení: 1537

 • Žádaná novinka v nabídce EQUISERVIS: půjčovna!

  20. 05. 2018 18:00 − Zveřejněn před 90 dny

  Equiservis otevírá půjčovnu jezdeckého vybavení EQUISERVIS slaví 25 let a pomáhá plnit sny, možná těm nejmenším, možná právě vám… Investice do nákupu jezdeckého vybavením nemusí být první krok, využijte naší půjčovny a vyhoupněte se rovnou do sedla.

  Autor: tým Equiservisu PR článek Počet přečtení: 645

 • Vlk obecný Výživa psů je obecně kontroverzní a problematické téma. Můžeme zde pozorovat jistou podobnost s výživou lidí, jelikož cílem výživy psů je zajistit zvířeti dobré zdraví, dlouhověkost a kvalitní život. V oblasti výživy psů taky prakticky neexistuje nezávislý výzkum, většinu studií si zadávají velké krmivářské firmy.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, NUTRIN s.r.o. PR článek Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 3533

 • Nepodceňujte hrozbu lymské boreliózy

  3. 05. 2018 09:00 − Zveřejněn před 107 dny

  Klíště Lymská borelióza je nejrozšířenější klíšťaty přenášené onemocnění na světě. Představuje vážnou hrozbu také u zvířat a bývá často podceňována. Klinická forma boreliózy byla popsána u domácích zvířat, zejména psů, koní a dobytka.

  Autor: tým Genomie PR článek Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 3320

 • Zjistit příčinu bolesti zad je velmi složité Bolesti zad jsou častým zdravotním problémem u koní nehledě na jejich výkonnost a specializaci. Koně s bolestmi zad nepodávají optimální výkony nebo bývají úplně vyřazeni z tréninku. Na tuto problematiku se podíváme spolu s naším partnerem Contipro a.s. podrobněji – dnes o příčinách bolesti, anatomických a biomechanických souvislostech.

  Autor: MVDr. Zuzana Zápalková, Contipro a.s. PR článek Počet přečtení: 1412

1 2 3 25

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: