Pozvánka na výstavu koní chovatelů Moravy a Slezska 2013

5. 07. 2013 17:00

Autor: Tisková informace Rubrika: Chov koní Počet přečtení: 1865 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Výstava koní chovatelů Moravy a Slezska v areálu Zemského hřebčína Tlumačov následuje vzápětí po brněnské Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky - tedy již tento víkend (6. a 7. července).

Hned v úvodu je třeba dodat, že tentokrát se bude jednat výhradně o profesní chovatelskou záležitost a westernu se návštěvníci sice také dočkají, ale jen v přijatelné míře.

„Skutečně slavné Jezdecké a chovatelské dny pořádal Zemský hřebčinec Tlumačov již od roku 1928. Povodně v roce 1997 tuto tradici na delší čas ukončily," konstatuje ředitel tlumačovského státního podniku MVDr. Antonín Černocký. „Pokusili jsme se proto v roce 2006 začít v podstatě znovu a dát možnost chovatelům, aby se opět mohli se svými produkty na veřejnosti prezentovat. Výstava měla velký ohlas jak u odborné, tak laické veřejnosti a proto jsme jí uspořádali opakovaně. Letos se jedná o již osmý ročník v novodobé historii," dodává ředitel.

Předvádění kolekcí jednotlivých plemen koní začne v sobotu 6. července (od 12.00 hodin).

Neděle 7. července patří chovatelským ukázkám využití koní.

Výstava koní chovatelů Moravy a Slezska 2013

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: