Požár v Liverpoolu

3. 01. 2018 15:00

Obrázky: 7

Autor: Gabriela Rotová Foto: www.liverpoolhorseshow.com Rubrika: Ze zahraničí Počet přečtení: 946 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Významná jezdecká a chovatelská akce, liverpoolská Mezinárodní výstava koní, která se každoročně koná v posledních dnech daného roku, měla mimořádně dramatický závěr.

V neděli večer, 31. prosince 2017, těsně před začátkem velké silvestrovské večerní show, propukl požár přímo v garážích liverpoolské Echo Areny. Hořet začalo jedno ze zaparkovaných aut, což spustilo řetězovou reakci. Zničeno bylo více než 1600 automobilů.

Přestože se jednalo o jeden z největších požárů posledních let, který se mimořádně rychle šířil a nebylo snadné ho dostat pod kontrolu, evakuace lidí i koní proběhla bez zásadních komplikací a nikdo není závažně zraněn.

Jeden z účastníků výstavy, pan Russell Bennett, redakci EQUICHANELLu řekl: „Začalo to tak rychle! Od prvního hlášení požáru do jeho maximální eskalace uteklo jen několik desítek minut. Mračna kouře byla během chvíle všude. Nikdy jsem neviděl tak velký a tak rychle se šířící oheň! Bylo to opravdu neuvěřitelné. Auta explodovala jedno za druhým. Byli jsme tam s přáteli, kteří přivezli poníky na Shetland Pony Grand National. Mysleli jsme, že to nic závažného není, že se situace rychle vyřeší, ale kouř a hlasité exploze aut v garážích děsili nás i koně. Nakonec vznikl zmatek, mezi poníky pobíhali parkuroví koně, lidé nevěděli, kam jít. Zda show končí anebo ne. Neměli jsme představu, zda máme urychleně opustit vnitřní prostory nebo čekat na pokyny záchranných složek. Venku byla tma a pršelo. Byli jsme oblečení v kostýmech, takže jsme neměli doklady a peněženky, všechno zůstalo v autě v garáži, kam se nebylo možné dostat. Nakonec jsme se v rychlosti rozhodli naložit koně a odjet. Každý se snažil utéct i s koňmi, kudy se jen dalo. Naštěstí se nám, našim přátelům a ani poníkům nic nestalo. Slyšel jsem, že vážně zraněn nebyl nikdo. Přesto to ale byla nejhorší silvestrovská noc mého života. Musím ale říci, že záchranné složky i organizátoři situaci zvládli skvěle. Mohlo to všechno dopadnout mnohem hůř.

Informace o Liverpool International Horse Show naleznete zde www.liverpoolhorseshow.com

 

 

 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: