Povedené odpoledne pro děti

21. 08. 2014 12:00

Obrázky: 6

Autor: Stanislav Hošák Foto: Eliška Oberherrová Rubrika: Neoficiální soutěže Počet přečtení: 3450 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pod zcela prozaickým názvem se konala v sobotu 16. srpna 2014 v Kobeřicích u Opavy nová sportovně společenská akce s názvem o Pohár starosty obce.

Děti a poníci k sobě neodmyslitelně patří. Ale spojení obou "malých partnerů" ve sportovní soutěži s nádechem přehlídky krásy představuje něco nového.

Sebastián ŠvančarNa vytyčeném obdélníku předváděly děti poníky pod sedlem podle požadavků drezurní úlohy P 1, ale pojem drezura byl tu v tuto chvíli cizí. Zůstalo jen u předvedení požadovaných cviků s hlavní orientací na hodnocení sedu, vedení a oblečení.
V této první části programu se představilo 5 dětí ve věku od 9 do 12 let.

Druhou část odpoledního programu vyplňovala "soutěž" na lonži se sedlem nebo jen s madly. I tady byla kritéria hodnocení podobná. Poníci se předváděli v kroku, klusu a cvalu a děti podle vyspělosti prováděly i jednotlivé nepovinné cviky. Tady se představilo 16 dvojic a děti měly 4 až 9 roků.

Celkem se tedy představilo 22 dětí v sedle či na madlech, na pěti ponících - Floriánkovi, Mercy, Kami, Majkim, pod vedením cvičitelů Libora Ziegla z Pony klubu Kobeřice a Evy Gintarové z Jezdeckého oddílu Cipísek ze Štěpánkovic.

Hromadné foto

Každé dítě si mimo účastnické stužky, stužky a poháru pro umístěné odneslo i protokol od rozhodčí s hodnoticími body a slovního popisu předvedení. Rozhodčí byla profesně na úrovni. Byla jí známá drezurní rozhodčí a dříve ještě známější drezurní jezdkyně Mgr. Dáša Quistková z Opavy.

Na výsledcích tolik nezáleželo, ale každá soutěž musí mít vítěze. Výsledková listina má následující podobu:

Soutěž č. 1 úloha P1
  • 1. místo Švančar Sebastián
  • 2. místo Skrochová Nikol
  • 3. místo Stromská Veronika
Terezka LampartováSoutěž č. 2 úloha na lonži 9-12 roků
  • 1. místo Kopcová Sabina
  • 2. místo Stromská Veronika
  • 3. místo Skrochová Nikol
Soutěž č. 3 úloha na lonži 4-7 roků
  • 1. místo Lampartová Tereza
  • 2. místo Hošáková Marie
  • 3. místo Mokrá Tereza

Kompletní výsledky najdete pod článkem v příloze.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: