Poslední kvalifikace na Velkou pardubickou pro Power Zara

12. 09. 2017 07:00

Obrázky: 20

Autor: Monika Suchankova Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 2088 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Kolotoč kvalifikací na letošní 127. Velkou pardubickou se uzavřel v sobotu 9. září na dostihovém závodišti v Pardubicích. Kromě samotné IV. kvalifikace bylo na programu dalších sedm dostihů.

Tradiční odstartování dostihového odpoledne bylo přes proutěné překážky ve 13 hodin. Do Ceny Securitas ČR (III. kat, 3 200 m, pro 3leté koně) nejlépe odstaroval Nick, ale vzápětí ho na čele startovního pole vystřídala Engele. Dva skoky před koncem se na její úroveň dostala Apas Rocka, Engele zazmatkovala a předposlední překážku vybočila. Apas Rocka (ž. Sertash Ferhanov, tr. Vocásková Helena, Zeas Staré Hradiště) si nikým neohrožovaná doběhla pro vítězství. Druhý dokončil Nick před Hurrican San, Fly Filo Fly a Videoklip.

Apas Rocka

Druhým dostihem byla Cena OHD Pardubice (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně). Po startu se do popředí vydal Manol, který byl ale za lesíkem zastavený a do čela se poté dostali především Libertin a Remino (ž. Jan Odložil, tr. Novák Antonín, Stáj Luka-Mandak). A právě druhý jmenovaný odolal v cílové rovině útoky od druhého Alone. Třetí dokončil Libertin před Delifo a La Sorbona.

Remino

Pouhá pětice koní se postavila na start Ceny deníku Právo (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). Po startu nejlépe vyrazila na trať Loire, následovaná Poinsettia. Naopak Vicody, favorit dostihu, pole uzavíral a nestíhal již od začátku a nakonec na Hadím příkopu vyklopil svého jezdce. Před cílovým obloukem se k vedoucí dvojici, Loire a Starbuck, dotáhl Kifaaya (ž. Lukáš Matuský, tr. Holčák Radek, Monte Negro), který po posledním skoku zařadil další rychlost a lehce zvítězil před druhým Starbuck, Loire a Poinsettia.

Kifaaya

Čtvrtým dostihem odpoledne byla již Cena města Pardubic - Euro Equus - IV. kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m). Oproti předchozím kvalifikacím se zde sešla spíše slabší konkurence a mezi adepty na vítězství byli především Power Zar, Salam či Makléř.

Po startu se do čela vydal nejmladší účastník Bridgeur, který téměř celý dostih odvodil. Startovní pole naopak uzavíral Val de Guye, kterému se očividně moc nechtělo hned od začátku a nakonec byl svým jezdcem zastaven. Poměrně nepříjemný pád se zrodil krátce po startu, na Irské lavici, kde skončil Aucun Soucis. V závěrečných fázích se jezdec neudržel v sedle Status Quo. Až do poslední překážky vydržel Bridgeur na čele, ale v cílové rovině ho lepším závěrem předstihl Power Zar (ž. Sertash Ferhanov, tr. Váňa st. Josef, Chládek&Tintěra - Váňa). Třetí dokončila Sisi Merble před Sixtyseven a daleko pátým Salam. Makléř a Pyšný Páv byli v průběhu dostihu zastaveni.

Power Zar

Do Ceny společnosti Stafi - finalizace staveb, s.r.o (Stchcc, III. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) nejlépe odstartoval Florendo, kterého následovala především dvojice Glover a Marcus Aurelius. Menší zdržení potkalo Quatiki na Irské lavici, když se mu přes ni moc nechtělo a nabral ztrátu několika metrů. Na Dropu měl problémy vedoucí Florendo a propadl se do startovního pole a na čelo se dostal Marcus Aurelius, který nakonec doběhl na druhém místě, když nestačil na vítězného Quatiki (ž. Pavel Složil, tr. Popelka Stanislav, BORS Břeclav). Třetí dokončila První Láska před Florendo a Woody.

Quatiki

Šestým dostihem byla Cena společnosti Seko Aerospace (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně) a podle očekávání se tempa ujal Mirax. Naopak startovní pole uzavíral Sheron. V oblouku před cílovou rovinou se setkala pětice koní, ale na posledním skoku měl pád Turdus. Cílovou rovinu pro sebe rozhodl Universe of Gracie (ž. Marek Stromský, tr. Popelka Stanislav, BORS Břeclav). Druhé místo získal Celadon těsně před Mirax. Čtvrtý dokončil Chicago před Teds Island.

Universe of Gracie

Velice aktivně šel do Ceny Východočeské televize V1 - pocta Ing. Janu Pernerovi (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4 leté koně) Randy, který celý dostih odvodil a pouze nestačil v cílové rovině na vítězněho Imphal (ž. Josef Bartoš, tr. Žalud Radek, Quartis-Zámecký Vrch). Třetí dokončil String před Kornelius a Loretis.

Imphal

Posledním dostihem byla Cena Dostihového spolku a.s. (Stch, IV. kat, 3 900 m, pro 4leté a starší koně). Nejlépe odstartoval Lorpen, kterého pouze na chvilku na čele startovního pole vystřídal Vivat. Před cílovým obloukem opět na první pozici vévodil Lorpen (ž. Jaroslav Myška, tr. Myšková Štěpánka, Stáj Jeso), který bez problému zvítězil. Druhý dokončil Vivat před Lamum, Decorus a Strike.

Lorpen

Dalším programem na závodišti v Pardubicích bude již vrchol sezóny, kdy se v sobotu 7. října uskuteční překážkové dostihy a o den pozdějí samotná 127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou.

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: