Poslední kvalifikace na Velkou pardubickou pro Ange Guardiana

11. 09. 2018 06:00

Obrázky: 18

Autor: Monika Suchánková Foto: Monika Suchánková Rubrika: Dostihy Počet přečtení: 892 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

V sobotu 8. září se uzavřel cyklus kvalifikací na letošní 128. Velkou pardubickou. Kromě kvalifikace bylo na programu dalších sedm dostihů, které byly kvalitně obsazené.

Tradičním začátkem dostihového odpoledne byl dostih přes proutěné překážky. Jednalo se o Cenu podporovanou společností České dráhy, a.s. (III. kat, 3 200 m, pro 3leté koně). Podle očekávání se do čela vydal Lock Ness před Shecanrally a Lesana. Na protilehlé rovince se startovní pole začalo promíchávat a do popředí se vydala především trojice Liane, Saul a Laverno (ž. Marcel Novák, tr. Kvapilová Lenka, Pecka- Horse), který nakonec zvítězil. Další pořadí obsadili Saul před Lianel, Lesana a Del Rey.

Laverno

Do Ceny Securitas ČR (Stchcc, IV. kat, 3 400 m, pro 5leté a starší koně) se podařilo odstartovat až na druhý pokus a ihned se na vedoucí pozici vydal Lord Jagmin (ž. Jan Odložil, tr. Popelka Stanislav, EŽ Praha), který nikoho nepustil před sebe až k cílovému sloupku. Na druhém místě dokončila Rideri Cross před Dunáta, Armitage a Woody.

Lord Jagmin

Jedinou steeplechase odpoledne byla Cena společnosti Auto In s.r.o. (IV. kat, 3 900 m, pro 4leté a starší koně). Téměř celý dostih odvodil Garfield, ale před cílovou rovinkou se startovní pole velmi vyrovnalo a diváci viděli strhující boj o vítězství. To si nakonec pro sebe rozhodla Snezenka (ž. Patrick Boekhout, tr. Popelka Stanislav, Farrlog) před Santos, Wotan, Garfield a Polish Pearl.

Snezenka

Čtvrtým dostihem byl Benefiční dostih Kapky naděje (Stchcc, II. kat, 3 300 m, pro 5leté a starší koně). O tempo dostihu se starala především dvojice Kubali a Tiara Man. Před náběhem na travnatý ovál přešel do vedení Starbuck (ž. Josef Bartoš, tr. Poles Pavel, EŽ Praha), který v cílové rovině pouze udržoval dostatečný náskok. Druhý dokončil Imphal před Tiara Man, Chrystal Cross a Lincoln.

Starbuck

Zajímavé učastníky nabídla Cena Deníku Právo (Stchcc, II. kat, 4 500 m, pro 5leté a starší koně), kdy se na startu objevili například Ribelino, Hegnus, Izynka či Wild Danger.

Do dostihu velice aktivně vstoupil Hegnus, který téměř celý dostih odvodil. V závěrečných fázích vystřídal Hegnuse na čele Turdus, který na vedoucí pozici skákal i poslední skok, ale Hegnus (ž. Marek Stromský, tr. Holčák Radek, Ševců) stihl v cílové rovině Turduse předstihnout a zvítězil. Třetí dokončila Izynka před Modřín a Decorus.

Hegnus

Šestým dostihem byla již Cena města Pardubic - Euro Equus - IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou (Stchcc, NL. kat, 5 800 m, pro 5leté a starší koně). Mezi hlavní favority se řadila dvojice od trenéra Váni, Buonarroti a Ange Guardian.

Po startu se do čela vydal Bridgeur před Delight My Fire a Vicody. Na opačném konci startovního pole příliš nestíhal Val de Guy. Před náběhem na travnatý ovál se na čele objevil Vicody, ale především Ange Guardian se na něj začal pomalu dotahovat a předposlední skok skákali současně. V cílové rovině si Ange Guardian (ž. Jiří Kousek, tr. Váňa st. Josef, Stáj Anděl strážný) hlídal náskok, přestože se druhý Tzigane du Berlais pomalu přibližoval. Další umístění si rozdělili Vicody před Delight My Fire a Buonarroti. Dostih ještě dokončil Nikas, Bridgeur, Vandual a Val de Guy. Nick byl ke konci zastaven.

Ange Guardian

Předposledním dostihem odpoledne byla Cena společnosti Seko Aerospace (Stchcc, III. kat, 4 700 m, pro 5leté a starší koně). Zde se na čele startovního pole střídala především dvojice Libertin a Sottovento. Ke konci dostihu se na čelo dostal Stigris a Valtz (ž. Jan Faltejsek, tr. Lempochnerová Veronika, Pálenice Pavlovice), který si vedoucí pozici udržel i v cílové rovině, přestože na něj nakonec druhý Stigris útočil. Třetí dokončila Modena před Shegerton a Čerokéz.

Valtz

V Ceně společnosti Stafi finalizace staveb s.r.o (Stchcc, III. kat, 3 600 m, pro 4leté koně) nejlépe odstartovala dvojice Čmelák a Fly Filo Fly. Před posledním skokem převzal vedení Nick (ž. Thomas Boyer, tr. Török Dalibor, DS Pegas), který odolal útoku druhého Fly Filo Fly. Třetí dokončila Stealing a Win před Čmelák a Engele.

Nick

Další dostihový program na závodišti v Pardubicích bude 13. října, kdy budou jako předkrm překážkové dostihy a o den později, tedy v neděli 14. října, již samotný vrchol, 128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou.

Seznam kvalifikovaných a přihlášených koní do 128. Velké pardubické naleznete v příloze.

Kompletní výsledky v online verzi http://dostihyjc.cz/online2.php

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: