Poslední červnový víkend nabídne sport i prázdninové radovánky

27. 06. 2019 07:00

Obrázky: 7

Autor: EQCH redakce Foto: Gabriela Rotová, FB událostí Rubrika: Počet přečtení: 741 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Předposlední červnový víkend byl událostmi nalněný doslova k prasknutí a ten poslední za ním ale rozhodně nebude pokulhávat. Přestože sport o tomto víkendu nabízí akce nejvyššího významu a sportem dnešní pozvánky také uvedeme, navedeme vás i tam, kde si to budou moci plnými doušky vychutnat i děti. Tento víkend totiž začínají letní prázdniny a to rozhodně nemůžeme minout bez povšimnutí!

Hned v úvodu žhavě aktuální informace...právě teď v jezdeckém klubu Opava - Kateřinky začíná další díl skokových Kritérií mladých koní!

Mezinárodní závody CVI 2019

Ve dnech 27. až 29. června se v TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm (okres Nový Jičín) rozběhne voltižní událost mezinárodního významu, kterou je CVI 2019.

Již sedmý ročník jediného mezinárodního voltižního závodu konaného v České republice tedy jistě stojí za vaši pozornost!

Informace můžete průběžně sledovat na FB stránce události.

Kvalifikace Zlaté podkovy všestrannost Vrchovany

V jezdeckém areálu ve Vrchovanech (okres Mladá Boleslav) se bude od pátku 28. do neděle 30. června konat další kvalifikace Zlaté podkovy ve všestrannosti.

 

Šesté kolo Českého skokového poháru - Velká cena Zduchovic 2019

Již od středy 26. června probíhá v Jezdeckém centru Zduchovice další kolo Českého skokového poháru.

Pokud tedy chcete vidět v akci extraligu parkurového skákání, vyražte do středočeských Zduchovic.

  • Všechny informace naleznete nejen na oficiálním webu ČJF, ale i na FB stránce události Český skokový pohár - VC Zduchovic 2019

 

16. Letní cena klisen skupiny Maentiva

O tomto víkendu si přijdou na své i příznivci dostihových koní. V neděli 30. června nás čeká vrchol letního mítinku v Karlových Varech, kterým je 16. Letní cena klisen.

Můžete se těšit na šest rovinových dostihů a jeden dostih překážkový. Ten bude jubilejním 800. překážkovým dostihem karlovarského závodiště.

Odpolední dostihový program divákům zpříjemní i Karlovarský symfonický orchestr!

Dostihy začínají ve 13:00 hodin.

 

Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks 2019

Další ročník oblíbené a již dobře zaběhnuté akce, která se koná v reprezentativních prostorách národní kulturní památky Hospital Kuks, proběhne v neděli 30. června od 9 do 17 hodin.

Mimo bohatého nedělního programu na téma "Tak jde čas" pro vás letos organizátoři připravili i sobotní workshopy.

Kdo by se chtěl stát třeba sekáčem, tohle si nemůže nechat ujít! :)

Program bude probíhat souběžně v různých částech hospitalu a naleznete ho zde.

 

Chovatelský den ZH Tlumačov

Na své si tentokrát opět přijdou i chovatelé. V sobotu 29. června pořádá Zemský hřebčinec Tlumačov chovatelský den, který nabídne pestrý a zajímavý program, z kterého se jistě budou těšit nejen odborníci, ale třeba i děti.

Vezměte tedy děti bez obav s sebou. Prázdniny začínají!

Akce začíná v 10:00 hodin a probíhat bude až do 17:00.

 ale i na FB události.

 

Rytířský turnaj králů 2019

Navštívíte-li druhý ročník Rytířského turnaje králů 2019, který se koná v parku Maxe Der Stoela v Praze, určitě neprohloupíte... Rytíři na koních, panoši, historické kapely, tržiště a šermíři jistě okouzlí nejen naše děti, ale i děti ukryté v nás, dospělých...:)

 

Přirozená komunikace ...

Za vzděláním v oblasti přirozené komunikace můžete vyrazit v sobotu 29. června do středočeského Nebřichu, kde proběhne Kurz s Vaškem Bořánkem - informace naleznete na FB události.

Nebo můžete zamířit na Kurz s Oldou Novákem. Ten se uskuteční rovněž v sobotu 29. června a to ve Stáji u Lucky. Informace naleznete zde.

 

Další jezdecké hry pro děti v Pardubicích!

První prázdninový víkend a současně poslední červnovou neděli, tedy 30. června, se na pardubickém závodišti uskuteční další kolo Jezdeckých her pro děti. Jízdy zručnosti i parkurové skákání se tak do domova Velké pardubické letos vrací už podruhé.

V seriálu Jezdeckých her pro děti je vypsána soutěž jízdy zručnosti, která prověřuje dovednosti dvojice v deseti úkolech. Malí jezdci je mohou absolvovat i s pomocí vodiče. V rámci další soutěže – jízdě zručnosti kombinované se skákáním na děti čeká šest úkolů a čtyři malé překážky. Vypsáno je také pět soutěží parkurového skákání. Děti se svými koňmi překonávají osm skoků ve výšce 40, 60, 70, 80 a 90 centimetrů.

První soutěže začínají v 9:00 hodin, pro diváky je vstup zdarma.

První letošní Jezdecké hry pro děti se konaly v rámci Zahajovacího dostihového mítinku 8. května, po těchto červnových závodech se uskuteční další soutěže ještě v srpnu při výstavě Koně v akci a finále je pak na programu 29. září.

Přihlášky na závody jsou přijímány vždy den před konáním soutěže do 15:00 hod. na e-mailu mandysova@zavodistepardubice.cz

Uzávěrka přihlášek na červnové Jezdecké hry pro děti je 29. června 2019. Propozice jsou zveřejněny na webových stránkách závodiště v sekci Sport – Jezdecké hry pro děti.

 

Pokud jste si v dnešní nabídce pozvánek na víkend nevybrali, nahlédněte do kalendáře Jezdeckého informačního systému ČJF. O tomto víkendu se totiž koná více než dvacet oficiálních i hobby akcí. Drezurními závody v Moravanech a Nebanicích počínaje a kupříkladu reiningovými závody, které proběhnou ve dnech 29. až 30. června v Štěnovickém Borku, konče.

Vybrali jste? Přejeme vám skvělý víkend! A to i pokud se rozhodnete jen blahosklonně odpočívat někde u vody! :)

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: