Pomozte koním

 • Chovatelka koní ze Žiliny má opět problémy s veterináři

  13. 05. 2020 17:00 − Zveřejněn před 22 dny

  Deník.cz Pracovníci krajské veterinární správy vyjížděli opakovaně do Žiliny, kde se koně a poníci chovatelky Dity Kunové údajně nacházejí v neutěšených životních podmínkách. Neustálé stížnosti ze strany obyvatel a milovníků koní neberou konce a jedna veterinární kontrola střídá druhou. Situace je přesto roky neměnná.

  Autor: Kateřina Nič Husárová Pomozte koním Přečteno: 241x

 • Blesk logo Další obří záchrannou akci za sebou mají dobrovolníci ze slovenských spolků na ochranu zvířat. Ze zadlužené farmy na jihu země odvezli dvacet pět psů a šest koní, další na záchranu ještě čekají. Místy šlo ochráncům zvířat o zdraví - psi ani koně totiž neznali lidské pohlazení a odchytu se bránili i hrubou silou.

  Autor: /Dce/ Pomozte koním Přečteno: 517x

 • Blesk logo Konečně. Zvířata, která majitelka Marie Vránková (59) trápila v rozestavěném domě ve středočeských Číčovicích, propadla státu. Blesk tlapky tak dotáhly do zdárného konce případ, který sledovaly více než rok.

  Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang Pomozte koním Přečteno: 367x

 • Koně a lidé v ohnivém pekle Austrálie

  15. 01. 2020 06:00 − Zveřejněn před 141 dny

  Austrálie - útěk na pláž, Viktoria „Slyšeli jsme hukot, jako když se řítí vlak, obloha se zbarvila do temně oranžové, na zem se snášel déšť žhavých uhlíků. Uvědomili jsme si, že tohle nezastavíme a musíme pryč,“ říká obyvatel vesnice postižené ohněm. Na jihu od Sydney jedna žena nasedlá svou klisnu a doufá, že se dostanou obě včas do bezpečí. Peklo na zemi, to je Austrálie v posledních...

  Autor: Michaela Burdová Pomozte koním Přečteno: 2828x

 • Dorothy Brooke nenechala bývalé válečné koně trpět

  25. 09. 2019 09:00 − Zveřejněn před 253 dny

  Dorothy Brooke Miliony koní v rozvojových zemích denně dřou na pokraji sil a pomáhají přežít chudým rodinám. Bez základní veterinární péče, dostatečného napájení, krmení, péče o kopyta, v žáru slunce, prachu cest. Zlepšit jejich situaci vyžaduje kromě nadšení především spoustu peněz - třeba jako letos i z kreditek špičkových jezdců Global Champions League pro...

  Autor: Michaela Burdová Pomozte koním Přečteno: 3610x

 • Pečení pro Apolenku

  20. 12. 2018 10:00 − Zveřejněn před 532 dny

  Jolana Štěpánková a Pavel Klema Nedávný požár farmy Apolenka vyvolal nebývalou vlnu solidarity po celém Pardubickém kraji. Událost zasáhla i zaměstnance firmy PROFI CREDIT, kteří se rozhodli věnovat farmě výtěžek ze své tradiční charitativní akce Pečení pro dobrou věc.

  Autor: Tisková informace Pomozte koním Přečteno: 862x

 • Seno a peníze. Lidé pomáhají farmě, jíž shořely zásoby pro koně

  28. 11. 2018 10:00 − Zveřejněn před 554 dny

  iDNES.cz Velká vlna pomoci se zvedla jen pár hodin poté, co na farmě Apolenka u Pardubic shořela stodola, v níž mělo 40 koní zásoby sena a slámy.

  Autor: Stanislava Králová Pomozte koním Přečteno: 697x

 • Chov koní Dvorka zachvátil požár

  28. 08. 2018 00:00 − Zveřejněn před 646 dny

  Z hořící stáje stihli místní zaměstnanci vyvést koně, ale už se nepodařilo dostat ven zaparkovanou zemědělskou techniku, kterou tak plameny zničily. "Dnes v odpoledních hodinách nás zachvátil požár. Přišli jsme o jednu celou stáj, veškerou mechanizaci a vozy za koně včetně historických saní a pivovarského vozu. Důležité je že VŠICHNI KONĚ I LIDÉ JSOU V POŘÁDKU!"

  Autor: EQCH redakce Pomozte koním Přečteno: 1247x

 • Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

  20. 08. 2018 18:00 − Zveřejněn před 654 dny

  iDNES.cz Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti koní, historie a řemesel. Kousek odtud ve Vlčkovicích buduje v bývalém statku zázemí pro klidné setkávání. Ve stájích má dvě vysloužilé klisny, jednu z nich zachránila před cestou na jatka.

  Autor: Tomáš Plecháč Pomozte koním Přečteno: 919x

 • Máte podezření na týrání?

  14. 08. 2018 05:00 − Zveřejněn před 660 dny

  V tomhle počasí koně nutně potřebují ochranu před sluncem a přístup k čisté vodě Letošní léto dává koním i jejich majitelům pěkně zabrat. I ten, kdo byl zvyklý, že má koně na „pastevku“ relativně bezúdržbové, by měl v těchto dnech řešit dostatek stínu, vodu i krmení, protože tráva je v mnoha lokalitách úplně vyschlá a koně nemají na čem se napást. A bohužel bude hůř, protože sena je málo a jeho ceny šplhají do astronomických...

  Autor: Katka Lipinská Pomozte koním Hodnocení: 5.0000 Přečteno: 1813x

1 2 3 9

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: