Pomozte koním

 • Chov koní Dvorka zachvátil požár

  28. 08. 2018 00:00 − Zveřejněn před 78 dny

  Z hořící stáje stihli místní zaměstnanci vyvést koně, ale už se nepodařilo dostat ven zaparkovanou zemědělskou techniku, kterou tak plameny zničily. "Dnes v odpoledních hodinách nás zachvátil požár. Přišli jsme o jednu celou stáj, veškerou mechanizaci a vozy za koně včetně historických saní a pivovarského vozu. Důležité je že VŠICHNI KONĚ I LIDÉ JSOU V POŘÁDKU!"

  Autor: EQCH redakce Pomozte koním Počet přečtení: 746

 • Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

  20. 08. 2018 18:00 − Zveřejněn před 86 dny

  iDNES.cz Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti koní, historie a řemesel. Kousek odtud ve Vlčkovicích buduje v bývalém statku zázemí pro klidné setkávání. Ve stájích má dvě vysloužilé klisny, jednu z nich zachránila před cestou na jatka.

  Autor: Tomáš Plecháč Pomozte koním Počet přečtení: 465

 • Máte podezření na týrání?

  14. 08. 2018 05:00 − Zveřejněn před 92 dny

  V tomhle počasí koně nutně potřebují ochranu před sluncem a přístup k čisté vodě Letošní léto dává koním i jejich majitelům pěkně zabrat. I ten, kdo byl zvyklý, že má koně na „pastevku“ relativně bezúdržbové, by měl v těchto dnech řešit dostatek stínu, vodu i krmení, protože tráva je v mnoha lokalitách úplně vyschlá a koně nemají na čem se napást. A bohužel bude hůř, protože sena je málo a jeho ceny šplhají do astronomických...

  Autor: Katka Lipinská Pomozte koním Hodnocení: 5.0000 Počet přečtení: 1307

1 2 3 8

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: