Pomáhají a chrání: koně jízdní policie v akci

21. 03. 2013 11:00

Obrázky: 1

Autor: Jana Zavadilová Rubrika: Koně a zákon Zdroj: Zlínský deník Počet přečtení: 4117 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Pozlovice - Renoir, Hubert a Divoch kráčejí dvorem policejní farmy. Pohybují se ostražitě, ale klidně, nedělají to totiž poprvé. Za okamžik narazí na překážku plastové sudy nastražené trénujícími policisty. Koně nezaváhají a s přehledem zkušených matadorů nástrahu odsunou z cesty.

Zdá se, že výcvik speciálních policejních dovedností rušivých vlivů koně baví. Přinejmenším stejně jako jejich jezdce a cvičitele.

Dívat se na svět z koňského hřbetu by se líbilo každému. Policisté z Oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje mají to štěstí každý den. Ve stájích v Pozlovicích na farmě se o devět služebních koní stará šest policistů jezdců a jeden ošetřovatel. Hubert, Renoiar, Tajfun, Divoch, Artemio, Fantos, Agaton, Barylin a nový člen stájí Glen. Tak vypadá tým koní zlínského hipologického oddělení.

deníkČlánek o zlínské jízdní policii čtěte ve Zlínském deníku: Pomáhají a chrání: koně jízdní policie v akci

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: