Pod kopyty koní země zazpívá...

25. 08. 2009 11:00

Obrázky: 1

Autor: MUDr. Andrea Mašková Foto: Kateřina Lipinská Rubrika: Hiporehabilitace Zdroj: HoryDoly.cz Počet přečtení: 3644 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Nadační fond pro hipoterapii Pirueta v Havlíčkově Brodě pořádá veřejnou benefici, která představí roční práci pacientů a terapeutů zdejší psychiatrické léčebny. Akce s poetickým názvem se uskuteční již zítra, ve středu 26. srpna v Psychiatrické léčebně Havlíčkův Brod...

Místní jízdárna se promění v domov skřítků, duchů a bílé paní po vzoru oblíbené pohádky "Ať žijí duchové". Handicapované děti předvedou na hudbu tři rehabilitační koně.

Smyslem akce je příjemné a neformální setkání lidí, podpora péče o psychické i duševní zdraví našich pacientů a pomoc komplexní psychiatrické péči, jako je hipoterapie a canisterapie.

Oslice Amálka si hraje

Středeční odpoledne zpříjemní ukázky hiporehabilitace a canisterapie, drezura na hudbu, prohlídka stáje a kryté jízdárny. Vojenská policie předvede ukázky služební a sportovní kynologie.

Lákadlem pro letošní ročník je šermířské divadlo Zubří z Pardubic a sdružení Armentum. Pozvání přijala také cimbálová kapela z Frenštátu pod Radhoštěm. Chybět nebudou ani hry s oslicí Amálkou a jízda v kočáře. Zábavným prvkem je volba Kůň sympatie a slosování o jízdu na koních. Během setkání si mohou návštěvníci zakoupit výrobky terapeutických dílen, popít čaj v improvizované čajovně a zhlédnout výstavu prací klientů psychiatrie.


ilustrační fotoZvířata pomáhají nemocným lidem

Pro handicapovaného je mnohdy snazší vytvořit si vztah ke zvířeti než k člověku. Kůň tedy slouží jako prostředník mezi pacientem a terapeutem. Handicapovaný překonává strach ze zvířete, veškerou svou pozornost věnuje jízdě a práci s koněm a díky tomu se nesoustředí na své postižení a jeho příznaky.


Akce začíná ve středu 26. srpna od 14:00 hodin. Moderátorkami benefice budou Jana Zuščicová z Hitradia Vysočina a Eva Fruhwirtová z internetového deníku Vysočina-news.cz.

Andrea Mašková pro outdoorový e-zin HoryDoly.cz

Stránky "Hipoterapie Pirueta": http://hipoterapie.crespo.cz/

Plakát akce si můžete v PDF stáhnout pod obrázky.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: