Pink Stampede - podpořte růžové kolo Strabag Prorodeo Tour 2019

24. 08. 2019 08:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Sport Zdroj: Pro Rodeo Czech Association z.s. Počet přečtení: 183 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Ve dnech 24. až 25. srpna proběhne v aréně Halter Valley Dnešice další kolo Prorodea Tour 2019. Pink Stampede - růžové kolo Strabag Prorodeo Tour 2019 je ale v některých aspektech výjimečné.

Terry Wheatlyová, žena úzce spjatá s vedením americké organizace PRCA, prodělala rakovinou prsu. Toto onemocnění ovlivnilo celý její život – ztratila díky němu svou babičku, její matka podstoupila oboustrannou mastektomii a její tehdy dvacetiletá dcera musela podstoupit dvě chirurgické biopsie. Terry Wheatlyová však rakovinu porazila. A rozhodla se pomáhat dál.

Využila svých konexí v organizaci PRCA a zcela proměnila jedno z kol NFR (National Final Rodeo – národní finále americké organizace PRCA). Jejím přáním bylo, aby se o prevenci a možnosti léčby rakoviny prsu začalo zajímat více lidí.

V této souvislosti vyslovila přání, aby na jedno finálové kolo byli všichni oděni v růžové (růžová barva je po celém světě spojená s bojem proti rakovině prsu) - a překvapivě všichni závodníci odjeli své páté finálové kolo v růžovém. Projekt, nazvaný „Tough enough to wear pink“, získal slávu i oblíbenost nejen Americe, ale i mimo ni.

Organizátoři akce tedy vyzývají všechny jezdce, fanoušky a diváky - přijďte na tento v Evropě zcela ojedinělý závod v růžové! Nezáleží na tom, jestli budete v růžové košili, bundě, budete mít růžové doplňky nebo do růžové oblečete svého koně či psa. Důležité je, že pomůžete upozornit na nutnost včasného zjištění onemocnění rakovinou prsu.

Prorodeo úzce spolupracuje se Spolkem Beseda, který poskytuje psychosociální laickou podporu onkologickým pacientům a jejich rodinám i blízkým. Na místě bude k zakoupení mnoho upomínkových předmětů přímo z amerického projektu TETWP, jejichž výtěžek půjde právě ve prospěch Spolku Beseda.

Pink Stampede, růžové kolo Strabag Prodeo Tour, začíná v 10:00 hodin.

Grand Entry (slavnostní zahájení s vlajkami a hymnami) se pak odehraje v sobotu ve 13.00 hodin.

Kompletní program závodů a pořadí disciplín naleznete: zde.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com


Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: